Google překladač: English Deutsch

Společnost Parker Hannifin, globální lídr v oblasti technologií řízení pohybu, představila zcela novou řadu adsorpčních sušičů se studenou regenerací: systémy Parker Zander CDAS (Clean Air Dry System – systém čistého suchého vzduchu) a OFAS (Oil Free Air System – systém vzduchu bez oleje) jsou vybaveny inovativními technologiemi, poskytují vzduch s ověřenou kvalitou a zajišťují efektivní provoz.

parker 01

Kvalita vzduchu je pro oba systémy ověřena třetí stranou podle ISO 7183 a ISO 8573-1. Systém OFAS také nabízí třídu čistoty vzduchu 0 ve vztahu k celkovému množství oleje, bez ohledu na to, jestli stlačený vzduch produkují kompresory s olejem nebo bezolejové. Tato klasifikace zajišťuje nejvyšší kvalitu vzduchu v místě použití pro kritické aplikace za zlomek nákladů na specializované bezolejové kompresory. CDAS a OFAS jsou specifikovány jako pokročilé filtry, které obsahují nejnovější technologii OIL-X společnosti Parker domnick hunter.

Inovativní systémy byly navrženy tak, aby poskytovaly konzistentně vysoký výkon i po podstatně delší dobu. Byly vyvinuty s cílem vytvořit nový standard pro průmysl z hlediska efektivnosti a produktivity při použití speciálních patron s vysokou pevností plněných systémem snowstorm filling, který maximalizuje hustotu sušicí náplně, potlačuje tvorbu kanálků v náplni, zajišťuje stálý rosný bod, přispívá k dosažení nízké tlakové ztráty a napomáhá ke snižování energetické spotřeby kompresoru.

Minimální provozní náklady a nejlepší poměr nákladů a přínosů vysoce kvalitního řešení pro úpravu vzduchu jsou zaručeny díky snížení servisních časů, jednodušší výměně dílů, maximální provozuschopnosti, prodloužení intervalů údržby a delší provozní životnosti.

Ekonomika a produktivita vyhoví i vysokým požadavkům: se systémy CDAS a OFAS Parker Zander pojal zcela nově sušení a filtraci vzduchu s cílem poskytnout nejlepší možnou kombinaci hospodárnosti, účinnosti, kvality, funkčnosti a životnosti. Do každé jednotky je ve standardním vybavení integrována řada nejmodernějších technologií pro úsporu energie. Spolu s pokročilým systémem řízení průtoku a jedinečným filtrem nabízí trvale nízkou tlakovou ztrátu, což přináší podstatné snížení spotřeby energie a provozních nákladů. V obou systémech jsou používány moderní filtry OIL-X společnosti Parker domnick hunter, se kterými sdílí stejnou filozofii konstrukce – jednoduchost, kompatibilitu, použitelnost a především ověřenou kvalitu vzduchu. Filtry OIL-X jsou k dispozici ve čtyřech různých variantách: odlučování kondenzátu, koalescence, odstraňování pevných částic a olejových par.

CDAS a OFAS pomáhají šetřit energii i peníze, protože technologie pro úsporu energie jsou standardem u všech jednotek. Systém automaticky přizpůsobuje provoz sušiče podle podmínek na vstupu a požadavků na odběr stlačeného vzduchu, což zajišťuje optimální spotřebu energie a plné využití sušicího média (desikantu). Výsledkem je snížení požadavků na údržbu a výrazně nižší náklady na energie s úsporou až 85 %. Kromě toho systém rozvedení vzduchu a plnoprůtokové ventily umožňují neomezený průtok vzduchu se zanedbatelnou tlakovou ztrátou, což významně pomáhá snížit energetickou spotřebu kompresoru. Sušicí patrony jsou plněny velmi silným desikantem a dodávají se s jedinečnou životností 5 let, což snižuje celkové provozní náklady.

Systémy CDAS a OFAS lze snadno namontovat, provozovat a udržovat. Oba jsou vybaveny velkými HMI displeji pro sledování stavu systému a provozních podmínek v reálném čase. Nastavení proplachování může být snadno upraveno na minimální provozní tlak bez použití specializovaných nástrojů. Šroubovací horní víko umožňuje jednoduchou a rychlou výměnu patron s desikantem bez nutnosti použití speciálních nástrojů.

CDAS a OFAS poskytují provozní bezpečnost a bezproblémový provoz. Systémy dodávají vzduch, který je ověřen třetí stranou v souladu s ISO 8573-1; systém OFAS také nabízí ověřenou třídu čistoty vzduchu 0 ve vztahu k celkovému množství oleje bez ohledu na to, jestli stlačený vzduch produkují kompresory s olejem nebo bezolejové. Sloupy chráněné proti korozi zajišťují dlouhou životnost a dodávají se se zárukou 10 let.
Více informací na www.parker.cz/vnovempojeti

„Se systémy CDAS a OFAS jsme úpravu vzduchu pojali zcela nově," říká Jaroslav Dohnálek, prodejní inženýr adsorpčních systémů společnosti Parker v ČR. „Tyto systémy jsou vysoce účinné a poskytují vynikající kvalitu vzduchu a současně nabízí ekologicky šetrné a energeticky úsporné technologie již ve standardním vybavení. V kombinaci s dlouhou životností a nejnižšími náklady na pořízení a provoz stanovují tyto systémy nová měřítka v daném průmyslovém odvětví."

Nové adsorpční sušiče CDAS a OFAS se studenou regenerací budou oficiálně uvedeny na trh na světovém průmyslovém veletrhu v Hannoveru, který se bude konad od 24. do 28. dubna 2017. Stánek Parker najdete v rámci veletrhu ComVac (Compressed Air & Vacuum Technology) v hale 26, stánek B78.

parker 02Kalendář akcí

<<  Červen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     3  4
  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..