Google překladač: English Deutsch

Společnost Parker Hannifin, celosvětový lídr v oblasti technologií pohybu a řízení, rozšířila své portfolio o novinku z oblasti řízení vody - aktuátor retraktoru vody Parker Hannifin. Aktuátor retraktoru vody společnosti Parker Hannifin (WRA) je konstruován tak, aby se zamezilo nadměrnému úniku vody při výměně hrotů bodových svářecích pistolí ve výrobních závodech na celém světě. Tato novinka je vhodná především pro vytížené karosářské provozy automobilek, protože nadměrný únik vody ve svářecích buňkách může představovat řadu nebezpečí, včetně úrazu elektrickým proudem, uklouznutí, poškození zařízení nebo nutnosti sešrotovat vyrobený produkt.

parker1

WRA funguje tak, že automaticky sníží tlak vody při vypnutí okruhu chlazení. To přispívá k odstranění problémů s vodou vytékající pod tlakem během výměny svářecích hrotů. Při použití řešení WRA je proces (automatické) výměny svářecích hrotů zahájen uzavřením vstupních/výstupních ventilů chladicí vody na ovládacím panelu. Když je zablokována dodávka chladicí vody, pneumatický ovládací ventil aktuátoru retraktoru vody Parker Hannifin se vypne. Aktuátor provede retrakční zdvih, jehož výsledkem je zvýšení objemu vody v systému chlazení. Takto vytvořeným podtlakem se sníží tlak chladicí vody a během výměny hrotu nebude chladicí voda vytékat do svářecí oblasti. To umožní zajistit suchý proces výměny hrotu. Při otevření hlavních ventilů na přívodu/vývodu vody a při opětovném zapnutí pneumatického ovládacího ventilu zajistí aktuátor retraktoru vody další provoz systému a je připraven pro další proces výměny svářecího hrotu.

parker2Ekonomicky efektivní systém (z hlediska nákladů) využívá prověřené technologie společnosti Parker – pneumatické válce, akční členy, těsnění a šroubení pro zajištění bezporuchového provozu. Hliníková konstrukce (s povrchem upraveným antikorozní ochranou) zajišťuje kompatibilitu se všemi používanými chladicími kapalinami a spolehlivý provoz s vysokou životností.

WRA mohou být konfigurovány sériově nebo paralelně. Při sériovém zapojení může být aktuátor montován v „přívodním" nebo „výstupním" vedení rozvaděče vody – výběr určuje, zda bude uživatel vyměňovat nejprve horní nebo dolní hrot. V paralelní konfiguraci je na rozdíl od první možnosti aktuátor umístěn v „přívodním" nebo „výstupním" vedení rozvaděče vody, ale při vypnutí může uživatel vyměňovat současně oba hroty.

Nezávisle na preferované konfiguraci je WRA konstruován pro jednoduchou montáž a přímé začlenění do stávajícího systému chladicí vody. Dodává se buď jako individuální komponenta systému, nebo jako rámcové řešení konstruované pro montáž na podlahu nebo na robot.

Sada pro modernizaci stávajících svařovacích stanic byla vyvinuta v souladu se specifikacemi výrobců motorových vozidel a s požadavky na provoz ve spojení se stávajícími systémy chladicí vody. Sada sestává z montážní desky, sady koncovek, sady pneumatického regulátoru, aktuátoru retraktoru vody a z ovládacího ventilu pro provoz aktuátoru.

K dispozici jsou dva modely s retrakčním objemem 250 ml (standardní) a 125 ml. Zákazník si může vybrat ze dvou průměrů pístů pro vzduchový objem (63 a 80 mm), přípojku vody BSPP nebo NPT ½" a také z různých možností pneumatického ovládání.

www.parker.cz/wra

 Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news