Google překladač: English Deutsch

Pneumatické pohony spotřebují ve výrobních závodech téměř polovinu všeho stlačeného vzduchu. Pro snížení tohoto zatížení vyvinula společnost Parker Hannifin jednotku Air Saver, která používá technologii pulzního vzduchu. Jejím základem je přepínací ventil, který převádí trvalý průtok vzduchu na pulzující průtok bez potřeby jakéhokoli dalšího vnějšího ovládání.

parker

Jednoduše řečeno, generuje průtok vzduchu, jako řadu vysokorychlostních pulzů zapínajících a vypínajících průtok; v době vypnutí průtoku nevzniká žádná spotřeba vzduchu, což má za následek menší počet cyklů doplňování vzduchu do vzdušníku.
Vedle značného snížení spotřeby vzduchu nabízí jednotka Air Saver také další výhody, mezi které patří úspory výkonu kompresoru, snížení celkových emisí CO2 a podstatné zvýšení energetické účinnosti.
Jednotka Air Saver se velmi snadno instaluje. Ve výrobních závodech používajících elektricky ovládané solenoidové ventily pro řízení průtoku vzduchu lze jednotku rychle a snadno nainstalovat do vedení, a tak ihned snížit spotřebu bez významných změn, např. při překonfigurování programu PLC. Pro výrobní zařízení používající ruční kulové ventily existují také pasivní verze jednotky z řady Air Saver, které nevyžadují žádnou elektrickou energii.
Parker Hannifin nabízí celkem sedm modelů jednotek Air Saver s průtoky od 150 do 15 000 l/min
(při 5 barech).

www.phstock.com

 Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news