Google překladač: English Deutsch

Kvůli současné krizi je v sázce existence mnoha CNC společností. COVID-19 zdůraznil zranitelnost složitých globálních výrobních dodavatelských řetězců. Aby toho nebylo málo, CNC průmysl se silně spoléhá na včasné dodávky. Zpoždění dodávky v délce jednoho dne může vytvářet mezery v celém dodavatelském řetězci, což může vést k explodujícím nákladům, obrovským ztrátám z prodeje nebo dokonce k jeho úplnému zastavení.
Podnikání mnoha společností bylo zpožděno nebo zastaveno v důsledku pandemie, průmyslové veletrhy byly zrušeny a desítky tisíc pracovníků po celém světě jsou v karanténě doma: finanční dopad krize koronaviru bude nepochybně vážný. Přesto nejsme úplně bezmocní. Nyní je naprosto nezbytné, abychom omezili škody a omezili ztráty. Poptávka po součástkách je stále vysoká.

Orderefox uvod

Nyní jsou vyžadovány změny v řízení dodavatelského řetězce CNC
COVID-19 je výzvou pro mnoho společností z oblasti CNC. Řada z nich si uvědomilo, že musí zásadně přehodnotit své řízení dodavatelského řetězce.
„Koronavirová pandemie nám ukázala, že dodavatelské řetězce jsou nestabilní, a že cesty, kterými jsme se v minulosti vydali, jsou nebezpečné. V souvislosti s globalizací se mnoho společností soustředilo především na snižování cen a často se rozhodly pro strategii jediného zdroje." uvedl Wilfried Sihn, profesor průmyslového inženýrství a plánování systémů v Ústavu pro řízení věd na Vídenské technické univerzitě
To se nyní stává hlavním problémem, protože dodavatelské řetězce se začínají hroutit. Vzhledem k uzavřeným hranicím a přerušení výroby již nelze zaručit dodávky z těchto jednotlivých zdrojů.
„Ve vědě se diskutuje o novém konceptu: Globalizace. To se týká kombinace globalizace a místního zadávání veřejných zakázek. Je důležité nepřehlížet na místní zadávání veřejných zakázek, a tím zlepšit zabezpečení dodávek," říká Sihn.

V zájmu diverzifikace rizika by společnosti měly zvážit přesun výroby do jiného umístění. Výrobní náklady již nemusí při výběru místa výroby hrát hlavní roli.
„Viděli jsme účinky odříznutí dopravních a výrobních tras. Význam výroby v naší zemi nebo v Evropě je nezaměnitelný. Koronavirus ovlivní globální situaci. Předpokládám proto, že do Evropy se vrací mnoho výrobních kroků. Společnosti zváží, zda budou v budoucnu vše zadávat externě nebo zda by bylo lepší pořizovat v těsné blízkosti za minimálně vyšší cenu," říká Oliver Lödl, obchodní ředitel společnosti Orderfox.

Digitalizace jako příležitost pro výrobce CNC
Mnoho výrobců CNC jsou malé a střední podniky, které se spoléhají na tradiční strategie zadávání zakázek, které jsou časově náročné a rychle se stávají zastaralými. V mnoha případech jsou tito výrobci vysoce závislí (více než 65 %) na svých stálých zákaznících, zatímco pouze přibližně 30 % jejich obratu je generováno nově získanými zákazníky (Zdroj: Orderfox Customer Research). Získávání zákazníků je často obtížné a časově náročné. A nyní, když bylo zrušeno mnoho průmyslových veletrhů, jsou naléhavě potřeba nové akviziční kanály.

Digitalizace změní nákup CNC
Pro kupující v průmyslu CNC není snadné vyplnit mezery, které vznikly, a najít alternativní obchodní partnery. Mnoho výrobců nemá vlastní webové stránky, a proto nemohou být „googlováni". Očekává se, že většina průmyslových veletrhů, které byly po mnoho let spolehlivým zdrojem obchodních kontaktů, bude zrušena.
Bez těchto známých událostí, kde obvykle navazujeme nové kontakty a rozšiřujeme naši obchodní síť, je digitální svět vítanou alternativou. Díky on-line platformám je možné navázat nové zákaznické kontakty nezávisle na čase a místě, ať už na místní nebo globální úrovni. Tam mohou výrobci a kupci CNC snadno najít sebe jen pár kliknutí myší.
Digitální platformy jsou vítaným řešením, protože otevírají nové tržní příležitosti a zajišťují další transparentnost. Mezi nimi je Orderfox jedinou globální platformou, která věří v potřebu přímého vztahu mezi kupujícím a výrobcem. Zatímco jiné platformy skrývají informace o výrobcích a nákup dodavatelů probíhá v „černé krabici", Orderfox umožňuje přímou komunikaci mezi oběma stranami. To vytváří maximální průhlednost a vzájemnou důvěru. Současně je zmírněn cenový tlak na výrobce, protože výrobci se mohou také odlišit od svých konkurentů pomocí kvalitativních atributů.
Oliver-Lodl smallOliver Lödl, obchodní ředitel společnosti Orderfox AG, poskytuje příklad toho, jak lze rychle identifikovat a využívat dostupné kapacity: „Jakmile krize skončí, když se všechna zařízení vrátí do provozu a my musíme kompenzovat poptávku z posledních měsíců, nástroje pro on-line zadávání veřejných zakázek budou zásadní. I když věci fungují normálně, nově zakoupené stroje jsou využívány pouze na 70–80 % své kapacity. Orderfox je schopen zvýšit jejich využití na 100 %."

Online platformy pro nalezení nových dodavatelů CNC
Digitální platforma může výrazně zvýšit efektivitu a ušetřit CNC nákupcům značné množství výzkumné práce. S pomocí digitálního sourcingu lze zkrátit dodací lhůty a obecně minimalizovat rizika.
Oliver Lödl dodal: „Existuje bezpočet malých a vysoce profesionálních společností, které je těžké najít, protože do své přítomnosti na trhu nebo marketingu příliš neinvestují. Tento únavný výzkum provádí společnost Orderfox pro vás. Návštěvníci platformy mohou na první pohled vidět, jaké komponenty mohou vyrábět společnosti, ve kterých třídách tolerance to mohou dělat, jaké stroje používají a kde se nachází jejich výroba."

Vzhledem k krizi rozšiřuje Orderfox svůj bezplatný přístup na platformu do 31. května 2020. „Zajistěte svou digitální budoucnost – překonejte krizi." Více ZDE.

Orderfox je předním světovým digitálním trhem pro CNC průmysl. Chceme maximalizovat úspěch našich obchodních partnerů a revoluci ve způsobu spolupráce. Společnosti v oblasti CNC obrábění se mohou spolehnout na naši globální síť pro přizpůsobenou výrobu kvalifikovanými dílnami. Celý průmysl bude mít volný přístup k naší CNC platformě do 31. května 2020.
Více informací ZDE.

O společnosti ORDERFOX
ORDERFOX.com je předním světovým digitálním trhem pro CNC průmysl. Kupující a výrobci CNC zde mohou pomocí několika kliknutí najít vhodné výrobní partnery nebo nové RFQ. Přímý, místní, národní a globální. S minimálním úsilím a bez nákladů na provizi.
ORDERFOX.com byl vyvinut v reakci na internet věcí (IoT) nebo Industry 4.0 a na rychle se rozvíjející digitalizaci všech výrobních procesů. Interaktivní komunita spojuje kupce a výrobce CNC po celém světě, a tak otevírá neomezené tržní příležitosti pro všechny uživatele v pravém slova smyslu.

Další informace naleznete na adrese www.orderfox.com.Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news