Google překladač: English Deutsch

Společnost Nikon oznamuje, že celkový počet vyrobených objektivů NIKKOR1 pro fotoaparáty Nikon s výměnnými objektivy dosáhl 95 milionů kusů.
Tato široká řada objektivů zahrnuje přes 90 různých typů objektivů včetně kategorie výměnných objektivů pro pokročilé fotoaparáty Nikon 1 s výměnnými objektivy a jejich působivé nové modely. Společnost Nikon v tomto roce před nedávnem oznámila uvedení objektivu AF-S NIKKOR 300 mm f/4E PF ED VR. Tento teleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností byl prvním z objektivů NIKKOR, které zavedly optický člen Fresnelovy čočky. To z nich činí nejlehčí objektivy ve své třídě na světě.2 Dosáhnout tohoto produkčního milníku společnosti Nikon pomohly dva nové profesionální superteleobjektivy s nejlehčí konstrukcí ve své třídě3: AF-S NIKKOR 500 mm f/4E FL ED VR a AF-S NIKKOR 600 mm f/4E FL ED VR. K úspěchu rovněž přispěly výkonné objektivy formátu DX se zoomem AF-S DX NIKKOR 16–80 mm f/2,8-4E ED VR s neuvěřitelně kompaktním tělem.

95mil lens logo www

Zurab Kiknadze, produktový manažer pro objektivy, příslušenství a software společnosti Nikon Europe, říká: „Společnost Nikon má silnou tradici vývoje objektivů vysoké kvality. Naše řada NIKKOR i nadále spojuje špičkové optické technologie s technologiemi, které byly vyvinuty exkluzivně společností Nikon v naší dlouhé a úspěšné historii."
Řada NIKKOR samozřejmě využívá nejnovější inovace od společnosti Nikon včetně světově proslulé, vysoce odolné antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat a výkonného systému redukce vibrací. Optický člen Fresnelovy čočky (PF) se špičkovou korekcí barevné vady činí objektivy NIKKOR menšími a lehčími a fluoritové optické členy nabízí špičkovou korekci barevné vady a umožňují kompaktnější teleobjektivy. Fluorové vrstvy účinně odpuzují širokou škálu nečistot, jako jsou prach a špína, voda, olej a mastnota.

O objektivech NIKKOR
NIKKOR je značka společnosti Nikon pro fotografické objektivy. Název NIKKOR vznikl přidáním písmene „r" – což byla běžná praxe tvorby názvů objektivů v té době – k názvu „Nikko", zkratce do latinky převedeného japonského názvu společnosti Nippon Kogaku K.K. To byl původní název používaný při založení firmy.
Tato řada objektivů pro fotoaparáty s výměnnými objektivy v současné době zahrnuje více než 90 typů objektivů od extrémně širokoúhlých objektivů až po superteleobjektivy, objektivy typu rybí oko, objektivy se zoomem, makroobjektivy a objektivy PC-E pro široké rozmezí využití. K dispozici je rovněž nabídka objektivů 1 NIKKOR pro pokročilé fotoaparáty s výměnnými objektivy.
Společnost Nikon podporuje zájem o objektivy NIKKOR různými způsoby s celou řadou aktivit. Mezi ty patří i přidávání nového obsahu, například natočených videí, na globální web značky NIKKOR.com a také vývoj a vydání tabletové aplikace NIKKOR & ACC, která zájemcům představuje objektivy NIKKOR a jejich příslušenství.


• Výměnné objektivy pro jednooké zrcadlovky Nikon a pro pokročilé fotoaparáty Nikon 1 s výměnnými objektivy
• Mezi 300mm objektivy s automatickým zaostřováním a pevnou ohniskovou vzdáleností, které jsou kompatibilní s digitálními jednookými zrcadlovkami formátu FX a jsou dostupné k datu oznámení – 6. ledna 2015. Podle průzkumu společnosti Nikon.
• AF-S NIKKOR 500 mm f/4E FL ED VR: Mezi 500mm objektivy s automatickým zaostřováním, pevnou ohniskovou vzdáleností a světelností f/4, které jsou kompatibilní s digitálními jednookými zrcadlovkami vybavenými obrazovým snímačem plné velikosti a jsou dostupné k datu oznámení – 2. července 2015
Další informace viz Nikon.cz, Nikonblog.cz a Facebook Nikon CZKalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news