Google překladač: English Deutsch

Tchajwanská korporace HIWIN Technologies reaguje na vývoj trhu a uvádí na český trh svůj šestiosý robot RA605-710. Tento kompaktní robot má poloměr dosahu 700 milimetrů a pracovní zatížení 6 kilogramů. Je určen pro aplikace zahrnující manipulační úkoly od transportu mechanických dílů až po aplikace montážních linek a kompletování elektronických dílů. Instalace je možná do podlahy, zdi či stropu. Robot se snadno integruje do stávajících systémů PLC.

HIWIN ROBOT 1


Brněnský HIWIN s.r.o. bude zajišťovat nejen dodávky RA605-710, ale i technickou podporu, lokalizaci a programování. Z Brna budou roboti putovat i dále do východní Evropy, a to zejména na Slovensko, do Maďarska, Chorvatska, Bulharska či Srbska.
„Automatizace výrobních procesů se neustále zvyšuje a posouvá své hranice k automatizaci inteligentní. Jednou z odpovědí korporace HIWIN Technologies na změny v průmyslovém odvětví je robot RA605-710. Poptávka po robotech rychle roste, což snižuje jejich cenu a umožňuje rozšíření jejich využití," vysvětluje Ing. Pavel Cach, výkonný ředitel společnosti HIWIN s.r.o., a dodává: „RA605-710 je robot střední třídy s možností nasazení v mnoha odvětvích za velmi příznivou cenu."
Jednou z předností RA605-710 je možnost plnohodnotné simulace a příprava 3D modelu pracoviště. Celých 95 procent programování je možné provést předem virtuálně bez nutnosti mít robota již „ve stavu zaměstnanců" a na pracovišti. To výrazně šetří čas i peníze.
Robot RA605-710 se vyznačuje svou otevřeností a možným vstupem do řídicího systému se zdrojovým kódem. Brněnský HIWIN v této souvislosti připravuje ve spolupráci s ČVUT „pokusného" robota pro další testování možností robotů a jejich interakce.
Robot HIWIN RA605-710 bude oficiálně uveden na český trh v říjnu 2016 na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně v rámci expozice společnosti HIWIN.

HIWIN ROBOT 2