Google překladač: English Deutsch

Společnost HIWIN rozšiřuje svoji nabídku lineárních os na hliníkových profilech řady Hx o nové modely s označením HC-B. Tyto osy umožňují skládání variabilních sestav lineární techniky, případně je možné je používat samostatně. Nové osy HIWIN HC-B s konstrukčním řešením typu cantilever jsou vybaveny ozubeným řemenem s pohonem přímo na jezdci. Jsou určeny především pro aplikace, které vyžadují pohyb ve vertikálním směru. Je možné je ale použít i pro horizontální řešení.

Linearni osa HIWIN HCB

Základ nových lineárních os HIWIN HC-B tvoří hliníkový extrudovaný profil s integrovaným lineárním vedením. Tyto nové osy je možné osadit koncovými spínači a externím digitálním nebo analogovým odměřováním. Dále je možné osy doplnit o přídavnou fixaci klidové polohy, která využívá pneumatickou brzdu lineárního vedení. Lineární osy HIWIN HC-B se mimo jiné vyznačují vysokou přesností polohování, což dokazuje garantovaná opakovatelnost najetí do dané polohy s přesností +/- 0,05 mm. Dodávky zahrnují nejen jednotlivé osy, ale i kompletní řešení včetně převodovky a motoru. V případě požadavku zákazníka je možné dodat osy HIWIN HC-B s přípravou pro individuální montáž pohonu.

„Nové lineární osy HIWIN HC-B jsou vhodné zejména pro vertikální aplikace, kde se vyžaduje vysoká přesnost a dynamika polohování. Široké uplatnění najdou tyto osy zejména u manipulátorů využívající Z-osy a obecně u aplikací vyžadující pohyb ve vertikálním směru," říká Petr Severa, výrobní ředitel střediska polohovacích systémů společnosti HIWIN.

Lineární osy HIWIN HC-B se dodávají ve čtyřech velikostech profilů šířky 25, 40, 60 a 80 mm. Jsou určeny pro typickou zátěž od 2 až do 30 kg při vertikálním zdvihu od 300 mm až po 1 200 mm (v případě HC080B). Dosahují maximálních rychlostí s ohledem na typ od 3 do 5 m/s při maximálním zrychlení 30 m/s2. Tyto osy je možné využít i pro horizontální aplikace.

www.hiwin.cz

Linearni osa HIWIN HCB vert