Google překladač: English Deutsch

Česká firma HIWIN s.r.o. přináší na český trh lineárních technologií prvotřídní kvalitu německého strojírenství. Stejně jako na celém světě je její přidanou hodnotou vysoká jakost produktů, rychlost dodávek, odborná pomoc a všestranná péče o zákazníka. Reprezentantem značky HIWIN je česká společnost HIWIN s.r.o. od roku 2002. Je kapitálově spojena s evropskou centrálou v německém Offenburgu a plní tak funkci výhradního distributora produktů HIWIN pro Českou republiku a Slovensko.

hiwin obr1

Věnuje se také exportu do zemí východní Evropy, převážně na Balkán a do bývalých sovětských republik, jehož objem v roce 2013 činil 39 470 000 Kč. Celkový obrat HIWIN s.r.o. v roce 2013 byl 150 648 000 Kč.

Vedle základních komponent, ať už kuličkových šroubů nebo lineárních vedení, se HIWIN orientuje na výrobu lineárních motorů, které nacházejí široké uplatnění ve všech průmyslových odvětvích. „Mezi hlavní přednosti lineárních motorů patří libovolně stavitelná magnetická dráha, maximální přesnost polohy, vysoká rychlost a zrychlení a v neposlední řadě jednoduché řízení. Dále také možnost umístění několika sekundárních částí na jedné magnetické dráze, které se pohybují nezávisle na sobě. Najdou tak využití například při vysokorychlostním opracovávání různých materiálů, laserovém obrábění nebo přesném řezání," vysvětluje Martin Kaván, hlavní konstruktér firmy.

hiwin obr3Konstrukčně se jedná o motory třífázové, synchronní, vybavené permanentními magnety. Společnost HIWIN je vyrábí ve třech základních řadách podle zatížení: provedení LMC je určeno pro lehčí aplikace, řada LMS pro střední zatížení a řada LMF pro velmi náročné aplikace. HIWIN dnes dodává zákazníkům jak komplexní lineární polohovací jednotky, tak portálové či víceosé systémy, kompletní křížové stoly nebo gantry systémy vybavené nosnými rámy, krytováním a elektroinstalací. Hlavním trendem jsou speciální víceúčelové aplikace, které řeší specifika výrobních programů zákazníka. Tyto polohovací mechanismy si pak zákazník podle svého zaměření osadí například laserem na řezání nekovových materiálů nebo vláknovým laserem na dělení kovů.

HIWIN s.r.o. už má na svém kontě celou řadu úspěchů: stála například u zrodu simulátoru, který umožňuje předcházet selhání náhrad kolenních kloubů, uvedla na trh kompletní laser pro bezkontaktní dělení nekovových materiálů a prvotřídními komponenty lineárního vedení osadila největší 3D tiskárnu na světě. Podílela se rovněž na vývoji tomografu s největším rozsahem polohování v Čechách, který je umístěn v Centru Excelence Telč. Zajímavé je rovněž využití lineárních technologií HIWIN ve fiber laserových řezacích strojích Fila.

V současnosti firma pracuje na rozšíření své působnosti v oblasti 3D tiskáren a připravuje se projekt na malosériovou (kusovou) výrobu a dodávky laserových řezacích strojů. Také se soustředí na rozvoj dodávek do východoevropských států, kde se přes současnou situaci svojí velikostí trhu nejlépe jeví Ukrajina.

www.hiwin.cz

hiwin obr2