Google překladač: English Deutsch

Lineární motory společnosti HIWIN, s. r. o. Brno pohánějí bezkonkurenční zařízení, určené k bezkontaktnímu dělení nekovových materiálů. Řezací stroj nové generace s názvem Alt HLC100-S1500 s CO2 laserem Synard byl poprvé představen na loňském mezinárodním veletrhu v Brně, a právem získal pozornost výrobců ze všech průmyslových odvětví.

Laser cutting machine 3


Maximální využití výrobního potenciálu
Kompletní laser je vyústěním dlouhodobé spolupráce HIWIN s firmou ALT Systems s.ro. Praha. Stroj vyniká vysokou dynamikou a maximální přesností řezu i gravírování všech nekovových materiálů - od plastů, pryže, gumy, korku a papíru, až po dřevo či plexisklo. Do nejmodernějšího zařízení tohoto typu „vložili" odborníci společnosti HIWIN všechny přednosti technologie lineárních motorů: „Řada výrobců staví obdobné řezací stroje na ozubených hřebenech, u kterých časem dojde k mechanickému opotřebování. Lineární motory zajišťují přímý bezkontaktní pohon stroje a bezúdržbovost. Díky tomu dosáhne výrobce výrazně vyšší produktivity," říká ing. Martin Kaván, hlavní projektant společnosti HIWIN, a dodává, že firma připravila i kompletní elektroinstalaci zařízení: „Laserový řezací stroj Alt HLC100-S1500 je vybaven frekvenčními měniči nové řady HIWIN D1N s komunikací EtherCat, která umožňuje využít nadřazené PLC různých výrobců. Firma ALT Systems s.ro. Praha navíc osadila stroj vlastním PLC modulem včetně software aplikace. Tím je zajištěna flexibilita, preciznost a přesnost řízení výrobního procesu."


Jednoduchost obsluhy
V aplikaci počítače nejprve proběhne referencování stroje, po „zhoumování" dojde k přednastavení souřadnic a „načtení" požadovaného tvaru výřezu. Díky přídavné manipulační ose stroj automaticky odebere materiál z palety a přenese jej do pracovního prostoru. Poté, co laserový paprsek obrazec vykreslí, spustí stroj pálení. Nejenže s dokonalou přesností vyřeže tvar, ale precizně vygravíruje i bitmapové grafické podklady. Zařízení ocení nejen výrobci z oblasti strojírenství, medicíny, vědy a výzkumu nebo elektroniky. Skvělé uplatnění najde i v segmentu textilního, reklamního, zábavního a tiskového průmyslu, například při výrobě tiskových forem.


Vstřícnost zákazníkům
Společnost HIWIN dokáže laserový řezací stroj přizpůsobit všem specifickým požadavkům zákazníka: od úpravy velikosti pracovní plochy, až po instalaci. Celé strojní zařízení tvoří čtyři bloky, které se dají demontovat a následně složit, což je nesporná výhoda zejména ve výrobních prostorách s omezeným vstupem. Bezkonkurenčním řezacím strojem „na tělo" se už pyšní první zpracovatelé nekovových materiálů. Podle ing. Kavána však nepřijdou „zkrátka" ani zákazníci v kovovýrobě: „V současné době vyvíjíme mimořádně výkonný stroj na řezání kovů, osazený vláknovým laserem fiber. V této fázi probíhá rozsáhlé testování řídicích systémů SIEMENS a Beckhoff, které v oblasti dělení materiálů používají největší světoví hráči." O zařízení už teď projevili zájem zákazníci jak z automobilového, strojírenského, tiskařského, plastikářského a spotřebního průmyslu, tak z oblasti elektroniky, telekomunikací, ale i hodinářství a šperkařství.

www.hiwin.cz

Laser cutting machine

 Kalendář akcí

<<  Červen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     3  4
  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..