Google překladač: English Deutsch

Brněnská společnost HIWIN s.r.o. představila originální řešení vertikálního modulu pro lineární systém HD4 a vytvořila tak zcela nový koncept pro stavbu dvou a tříosých modulárních manipulátorů s možností polohování ve svislém směru. Modul zvládá zátěž do 50 kilogramů se zdvihem od 200 do 1 500 milimetrů při zrychlení 5 m/s2 a maximální rychlosti 2 metry za sekundu.

HIWIN Z osa1


„Konstrukci modulu, tedy Z-osy, tvoří Al profil, který je osazen lineárním vedením HIWIN, a jeho polohování je realizováno pomocí ozubeného řemene vedeného soustavou řemenic. Volitelně lze modul vybavit energo řetězem, koncovými spínači polohy a také přídavnou fixací klidové polohy – pneumatickou brzdou," popisuje nové řešení Jan Chrást, hlavní konstruktér oddělení polohovacích systémů Hiwin s.r.o.

Lineární systém HIWIN HD4 se Z-osou najde uplatnění u dvou a tříosých kompaktních manipulátorů, zakladačů a aplikací Pick-and-Place.

„Tato Z-osa ve spojení se systémy HIWIN HD4 rozšiřuje další možnosti procesu automatizace a robotizace. Naše řešení umožňuje plně řízený pohyb v horizontálním i vertikálním směru. Parametry lineárního systému HIWIN HD4 se Z-osou předurčují jeho nasazení u kompaktních manipulátorů, zakladačů a u aplikací typu Pick-and-Place, " doplňuje Tomáš Sojka, obchodní manažer oddělení polohovacích systémů HIWIN s.r.o., a dodává: „Ve spolupráci se zákazníky jsme schopni navrhnout pro danou aplikaci také optimální parametry pohonu a doporučit vhodné komponenty řízení, jak od značky HIWIN, tak od ostatních dodavatelů. Samozřejmostí je kompletní dodávka na míru.

Nové řešení se značkou HIWIN doplňuje systém HD4 o Z-osu a vytváří tak základní dvouosý manipulátor pro polohování jak v horizontálním, tak vertikálním směru.

„Od začátku návrhu byl kladen maximální důraz na zachování modularity a kompaktnosti, kterou poskytují systémy HD4 a celkově všechny moduly produktové řady Hx. Řešení proto umožňuje kromě základních variant konfigurace také zákaznickou volbu převodovky i motoru," uzavírá Jan Chrást.
Uvedení nového systému na trh se opírá o dlouhodobě vysokou kvalitu produktů HIWIN, významným způsobem doplňuje sortiment oddělení polohovacích systémů pro stavbu manipulátorů a vytváří tak zákazníkům větší prostor při návrhu toho nejlepšího řešení.

www.hiwin.cz

HIWIN Z osa