Google překladač: English Deutsch

Brněnská společnost HIWIN za přísných bezpečnostních a hygienických opatření představila na Dni otevřených dveří mimo jiné lineární pojezdovou dráhu LT-M a nový model robota Fanuc M-800iA/60. Společnost HIWIN s.r.o., přední dodavatel lineární techniky, přivítala v Brně na Dni otevřených dveří, který se konal od 5. do 7. října, více než 70 zákazníků a dalších zájemců o produkty se značkou HIWIN. Během tří dnů za přísných bezpečnostních a hygienických opatření byly představeny nejnovější produkty této značky. Showroom, zřízený v nové výrobní hale, poskytl dostatek prostoru pro prezentaci vertikálních i horizontálních pojezdových drah určených pro přesné polohování průmyslových robotů. Plně funkční produkty byly doplněny roboty značky Fanuc tak, aby bylo možné přímo demonstrovat přínos pojezdových drah HIWIN a jejich přesné polohování, které zajišťují vybraným modelům průmyslových robotů.

HIWIN 1

„Jsme rádi, že se nám podařilo i přes daná omezení zorganizovat Den otevřených dveří a představit naše novinky, zejména pojezdové dráhy pro průmyslové roboty," říká Petr Severa, výrobní ředitel společnosti HIWIN s. r. o. pro polohovací systémy, a dodává: „Showroom, který vznikl v prostorách nové haly, ponecháme, abychom mohli i v budoucnu našim zákazníkům představit možná řešení přímo v simulovaném provozu a dokázat, že naše řešení plně splňují vysoké požadavky kladené výrobcem robotů i nároky našich zákazníků při navrhování a realizaci pojezdových drah."
HIWIN 2Mezi představenými produkty dominovaly zejména tři funkční pojezdové dráhy, včetně dráhy vertikální, která byla osazena novým typem kolaborativního robotu CRX-10iA/L. Ten je vybaven citlivými momentovými senzory ve všech osách, které zajišťují bezpečné zastavení při případném kontaktu s obsluhou a také možnost velmi snadného ručního navádění při učení nových pozic. Rameno je celokovové s krytím IP67 a je možné použít intuitivní grafické prostředí na tabletu pro snadné úpravy programu nepříliš zkušenou obsluhou.
HIWIN 3Vrcholem prezentace pak byla dokonalá spolupráce pojezdové dráhy HIWIN s robotem Fanuc M-800iA/60. Pojezdová dráha s pastorkem a ozubeným hřebenem se zdvihem 2,66 m byla poháněná motorem Fanuc Alpha iS12/4000, který byl ovládán přímo integrovaným řízením pro sedmou osu Fanuc. Výhodou je, že programátor nemusí řešit synchronizaci se sedmou osou při programování jednotlivých pohybů a vše je vyřešeno interně. Dráha je určena pro celkovou zátěž do 1 000 kg a dosahuje rychlosti vmax 3m/s a zrychlení amax 2m/s2.
Společně s touto pojezdovou drahou byl představen nový robot Fanuc M-800iA/60 s užitečným zatížením až 60 kg, robustní konstrukcí a vysokou tuhostí, který je aktuálně nejpřesnějším modelem této značky. Ta je zajištěna hlavně prostřednictvím sekundárních enkodérů, které jsou instalovány na mechanice za převodovkami všech šesti os. Absolutní přesnost polohy je dále vylepšena proprietární funkcí iR Calibration Signature. Robot těchto parametrů vyžaduje dokonalou spolupráci s pojezdovou dráhou a klade vysoké nároky na přesnost polohování. Výsledkem je, že robot vykazuje vynikající výsledky v přesnosti lineární i kruhové dráhy. Fanuc M-800iA/60, stejně tak jako pojezdová dráha HIWIN, snižují nepřesnosti na minimum a napomáhají zlepšit například kvalitu laserového řezání, svařování nebo obecně procesů s velmi vysokou a rostoucí náročností na přesnost, zejména v automobilovém nebo leteckém průmyslu.


HIWIN (název vznikl složením z výrazů HI-tech a WINner – volně přeloženo jako vítěz v hi-tech technologiích) je dnes v mnoha zemích světa synonymem pro vysoce kvalitní komponenty lineární techniky. Reprezentantem značky HIWIN je i česká společnost HIWIN s.r.o., která je kapitálově spojena s evropskou centrálou v německém Offenburgu. Česká firma HIWIN s.r.o. je výhradním distributorem produktů HIWIN pro Českou republiku, Slovensko, Bulharsko, Chorvatsko, Srbsko, Černou Horu, Makedonii a Bosnu a Hercegovinu. Produkty HIWIN, vyráběné v několika závodech na Tchaj-wanu, v Japonsku, v USA, v Německu i v ČR, jsou dodávány přímo ze skladu v Brně a jsou určeny především pro manipulační a jednoúčelové stroje, CNC zařízení a obráběcí centra, strojní vybavení, těžké řezací stroje, brusky, pily, formovací stroje, automatizační zařízení, vysokorychlostní polohovací jednotky, lékařská zařízení, elektronický průmysl a polohovací zařízení.

Přidanou hodnotou značky HIWIN je na celém světě kvalita produktů, rychlost dodávek, odborná pomoc a všestranná péče o zákazníka.

www.hiwin.czKalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news