Google překladač: English Deutsch

Kombinace standardizovaných prvků lineárních os a flexibilní individuální konfigurace zrychluje dodávky, zjednodušuje instalaci a zvyšuje dostupnost pojezdových drah pro průmyslovou robotizaci a automatizaci
Společnost HIWIN s.r.o. využívá své znalosti získané při řešení a dodávkách pojezdových drah pro průmyslové roboty a rozšiřuje svoji nabídku o pojezdové dráhy pro segment robotů kolaborativních.

Hiwin 1 Pojezdy HIWIN pro kolaborativnii roboty detail 1

Základem řešení jsou standardizované, cenově dostupné osy HIWIN řady Hx na hliníkovém profilu, které se kombinují s dalšími prvky dle požadavků řešení. Využití standardizovaných katalogových produktů zrychluje celý proces dodání a zjednodušuje technické řešení pojezdů. Standardně se dodává osa se zdvihem do 4,5 metrů v individuálně předdefinovaných rozměrech po milimetrech.
„Řešení, které přinášíme v případě pojezdových drah pro kolaborativní roboty, je vlastně jednoduchá stavebnice, jejíž díly jsou naše standardizované katalogové produkty. Jejich kombinace zajistí spolehlivost řešení, snadnou konfiguraci prvků, bezproblémovou a rychlou instalaci a oživení, ale současně splní všechny požadavky a nároky zákazníka," komentuje Jan Chrást, projektový inženýr Hiwin s.r.o. a dodává: „Naše produkty, které vstupují do řešení pojezdových drah, nabízejí vysokou variabilitu a modularitu. Zdvih osy dokážeme upravit podle požadavků zákazníka po milimetrech."
Dodávané osy lze konfigurovat a volit typ pohonu (kuličkový šroub HTS nebo ozubený řemen HTB), vybavit krytováním průběžnou nerezovou planžetou a osadit koncovými snímači a přídavným přímým odměřováním. V případě využití řemenových os lze volit mezi přímou nebo úhlovou variantou převodovky. Pokud se použije kuličkový šroub, nabízí se možnost bočního uložení motoru a dodatečná podpora šroubu pro vyšší otáčky. Pro usnadnění instalace na připravený rám nebo základnu lze využít dodatečného příslušenství, jako jsou upínací profily nebo kameny do T drážek. Mezi další prvky dodatečného příslušenství patří patice pro nivelaci a kotvení osy, příruba pro montáž robota a sestava energořetězu.
Aktuálně HIWIN nakonfiguroval tuto pojezdovou dráhu pro kolaborativní roboty FANUC CRX s využitím servomotorů a ovladačů stejné značky. Zákazník tak získá dostupné, ucelené řešení s krátkými dodacími lhůtami, maximální kompatibilitou a rychlou instalací a oživením. Poprvé bylo toto řešení představeno zákazníkům ve spolupráci se společností Fanuc Czech s.r.o. koncem května 2024 v Praze na Veletrhu Robotických Příležitostí.

Hiwin 2 Pojezdy HIWIN pro kolaborativnii roboty detail 2
---
HIWIN (název vznikl složením z výrazů HI-tech a WINner – volně přeloženo jako vítěz v hi-tech technologiích) je dnes v mnoha zemích světa synonymem pro vysoce kvalitní komponenty lineární techniky. Reprezentantem značky HIWIN je i česká společnost HIWIN s.r.o., která je kapitálově spojena s evropskou centrálou v německém Offenburgu. Produkty HIWIN, vyráběné v několika závodech na Tchaj-wanu, v Japonsku, v USA, v Německu i v ČR, jsou dodávány přímo ze skladu v Brně a jsou určeny především pro manipulační a jednoúčelové stroje, CNC zařízení a obráběcí centra, strojní vybavení, těžké řezací stroje, brusky, pily, formovací stroje, automatizační zařízení, vysokorychlostní polohovací jednotky, lékařská zařízení, elektronický průmysl a polohovací zařízení. Přidanou hodnotou značky HIWIN je kvalita produktů, rychlost dodávek, odborná pomoc a všestranná péče o zákazníka.

www.hiwin.czKalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news