Google překladač: English Deutsch

Společnost Seco rozšířila využitelnost své řady monolitních karbidových fréz Jabro-HFM JHF980 určené pro obrábění vysokým posuvem doplněním sortimentu o nové 4břité a 5břité verze. Tyto frézy s více břity umožňují výrobcům například v oblasti leteckého průmyslu či zdravotnictví dosáhnout maximální produktivity v aplikacích čelního a ponorného frézování včetně obrábění drážek.

seco obr2

Společnost Seco využila nejnovější možnosti a poznatky v oblasti broušení ke zvýšení počtu břitů fréz JHF980, což umožňuje zásadní zvýšení rychlosti posuvu v porovnání s předchozími typy. Výsledky testů však nasvědčují i tomu, že nové frézy JHF980 se 4 a 5 břity dosahují delší životnosti v případech, kde zůstala zachována stejná rychlost posuvu stolu, jaká byla doporučena pro původní nástroje s menším počtem břitů.

Nové monolitní karbidové frézy JHF980 pro frézování vysokým posuvem se v porovnání
s běžnými nástroji a způsoby frézování též vyznačují daleko agresivnějším úběrem materiálu. To výrobcům umožňuje snížení výrobních nákladů a zvýšení konkurenceschopnosti. Obrábění vysokým posuvem kombinuje malou axiální hloubku řezu a velmi rychlý posuv stolu a dosahuje tak vyšších hodnot úběru materiálu. Řezné síly navíc směřují do vřetena frézy v axiálním směru, čímž stabilizují obráběcí proces a zároveň minimalizují vibrace a opotřebení stroje.

Frézy JHF980 vynikají jemnozrnnou strukturou karbidu a jsou opatřeny jednovrstvým povlakem TiAIN, který přispívá ke zvýšení výkonu při obrábění vysokým posuvem. Povlakování též snižuje provozní náklady tím, že eliminuje potřebu chlazení při vysokých teplotách. Vrstva TiAIN velmi dobře izoluje materiál frézy a teplo je tak ve větší míře odváděno vznikajícími třískami.

Řezné průměry 4břité frézy JHF980 se pohybují od 2 do 6 mm, zatímco u 5břité verze jsou průměry od 8 do 12 mm. Obě frézy jsou k dispozici v délkových řadách 1,5xD, 5xD a 7xD. Frézy JHF980 mají širokou oblast využití od zpracování dílů z oceli až po exotické kovy. Mezi charakteristické typy dílů vhodných pro obrábění těmito nástroji patří například různá pouzdra, části náhrad kolenních kloubů a další obrobky s 3D dutinami. Tyto frézy úspěšně snižují výrobní náklady při opracování jak mělkých, tak i hlubokých dutin.

Optimální využití fréz JHF980 závisí na několika různých faktorech, od stáří používaného stroje až po velikost obráběného dílce. Maximální rychlosti posuvu fréz lze využít při použití
s moderními stroji a vysoce tuhým upnutím. Pro zajištění optimální dráhy nástroje je též důležité vhodné programování. Při použití správného programu CAM je fréza JHF980 schopná provádět i prakticky dokončovací obrábění metodou Z-levelling. Společnost Seco nabízí výrobcům pomoc s volbou té nejvýhodnější strategie pro operace obrábění vysokým posuvem.

www.secotools.com/jabrosolid2

 Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..