Google překladač: English Deutsch

Společnost Seco dosahuje významných pokroků v soustružení tvrdých materiálů uvedením nejnovějších tříd PCBN. Ke stávajícímu typu Secomax CBN060K se nyní připojují další tři třídy a doplňují tak prémiovou nabídku produktů pro přesné obrábění materiálů z kalené oceli, a to v aplikacích, které zahrnují plynulé i přerušované řezy.

secoo


Produktová řada nyní zahrnuje třídy CH0550, CBN060K, CH2540 a CH3515, které pokrývají širokou škálu ISO aplikací, od H05 až po H35. Tyto břitové destičky obsahují nový bimodální substrát s hrubším zrnem pro maximální houževnatost a odolnost vůči opotřebení. Je tak zajištěna vysoká produktivita a dlouhá životnost nástroje v nejrůznějších podmínkách obrábění. Cílovým průmyslovým segmentem je zejména automobilový průmysl a součásti, jako jsou ozubená kola, hřídele, kroužky, stejnoběžné klouby a pastorky do převodovek a hnacího ústrojí motocyklů a osobních i nákladních automobilů. Mezi další oblasti použití patří výroba zápustek, raznic a částí ložisek.

CH0550 pro materiály skupiny ISO H05 je kompletně nová třída s nízkým podílem CBN určená pro plynulé řezy bez rázových zatížení při vstupu a výstupu břitové destičky z materiálu. Obsahuje nový substrát s 40% podílem CBN a kompletně nový nanolaminátový povlak
(v patentovém řízení) s mnohem vyšším obsahem Ti, než mají ostatní povlaky TiAlN. To podporuje zvýšenou odolnost vůči opotřebení vymíláním a vysokým teplotám při vyšších řezných rychlostech a současně zajišťuje dobrou jakost obrobeného povrchu.

Stávající třída CBN060K pro materiály skupiny ISO H15 je houževnatější řezný materiál určený pro souvislé a lehké přerušované řezy při nízkých a středních řezných rychlostech, přičemž dobře zvládá i vysoké rychlosti posuvu. CBN060K obsahuje 60 procent CBN a pojivo TiCN
s přídavkem kovových superslitin. Břitové destičky CBN060K jsou opatřeny unikátním povlakem Seco na bázi nanolaminátu TiAlN-TiSiN.

Nová třída CH2540 pro obrábění materiálů skupiny ISO H25 má obsah CBN 65 % a je navržena pro přerušované řezy a smíšené operace s přerušovanými i plynulými řezy. Ostří břitových destiček této třídy je upraveno fazetkami, které pomáhají prodloužit životnost nástroje. Substrát, který je založen na nové platformě základní struktury s bimodální distribucí zrna, zlepšuje odolnost vůči opotřebení a umožňuje zvládání středních až vysokých řezných rychlostí. Mezi běžná použití patří například obrábění věnců ozubených kol přes zuby, jakož i přes vrtané otvory v jejich nábojích.

CH3515 pro materiály skupiny ISO H35 je nejhouževnatější třídou této nové ucelené řady tříd PCBN a doporučuje se pro těžké přerušované řezy při obrábění kalených ocelí. Tato třída obsahuje 90 procent CBN s velikostí zrna 2–4 µm v pojivu AlN a je opatřena povlakem TiAlN, který zlepšuje životnost nástroje. Díky vysokému obsahu CBN a bezkonkurenční houževnatosti je možné tuto třídu s dobrými výsledky používat rovněž pro obrábění práškových slitin (PM).

Každá třída je dostupná v běžných geometriích břitových destiček ISO s hladicími ploškami nebo bez nich. Další informace vám poskytne místní zástupce společnosti Seco, případně je naleznete na stránkách www.secotools.com/pcbn.Kalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..