Google překladač: English Deutsch

V rámci pokračujícího vzdělávání, školení a informování osob pohybujících se ve výrobních odvětvích vydává společnost Seco čtyři knihy o kovoobrábění v řadě nazvané „Metal Cutting – Best Practices (Obrábění kovů – Nejlepší postupy)". V knihách jsou popsány současné trendy a metody obrábění kovů. Knihy budou vycházet v průběhu roku 2015.

secoa


Knižní řada „Metal Cutting – Best Practices (Obrábění kovů – Nejlepší postupy)" vznikla ve spolupráci Patricka De Vose, manažera firemního technického vzdělávání ve společnosti Seco Tools, AB, a Jana-Erica Ståhla, profesora úseku produkce a materiálového inženýrství na Lundské univerzitě ve Švédsku. Knihy obsahují praktické rady, které pomohou zákazníkům překonat výzvy v oblasti obrábění kovů a dosáhnout v jejich provozech maximální produktivity. Každá z knih má přibližně 200 stran nabitých podrobnými informacemi o jednom konkrétním tématu. Těmito čtyřmi tématy jsou: opotřebení nástrojů; obrobitelnost a materiály obrobků; řezné materiály a geometrie; a kompenzační techniky nástrojů.

Nová řada knih doplní již dříve vydané knihy společnosti Seco zabývající se obráběním kovů. Společnost se v roce 2012 poprvé spojila s profesorem Ståhlem, aby společně přeložili ze švédštiny do angličtiny jeho knihu „Metal Cutting – Theories and Models (Obrábění kovů – Teorie a modely)". V devíti kapitolách a na více než 600 stranách kniha seznamuje s obráběním kovů a provází čtenáře podrobným, vědeckým popisem jednotlivých kroků celého procesu kovoobrábění. Tato vyčerpávající publikace je součástí balíčku STEP (Seco Technical Education Programmes) společnosti Seco a využívají ji mnozí profesoři na univerzitách z celého světa.

V souvislosti s žádostmi zákazníků o praktičtější informace o aplikacích kovoobrábění vydali Patrick De Vos a Jan-Eric Ståhl v roce 2014 knihu „Metal Cutting – Theories in Practice (Obrábění kovů – Teorie v praxi)". Na 171 stranách tato kniha popisuje stejná témata jako kniha „Metal Cutting – Theories and Models (Obrábění kovů – Teorie a modely)", avšak vypouští většinu matematických a vědeckých informací v teoriích. Namísto toho vytváří most mezi vědeckými poznatky a praktickým využitím teorií o obrábění kovů, a je často využívána jak zákazníky, tak studenty.

Patrick De Vos upřesňuje, že vycházející kniha „Metal Cutting – Best Practices (Obrábění kovů – Nejlepší postupy)" představuje další způsob, kterým společnost Seco poskytuje užitečné informace svým zákazníkům a dalším osobám ve výrobním sektoru a akademickém světě. „Jde o velice praktickou publikaci, založenou na dlouholetých zkušenostech s výrobou řezných nástrojů a jejich použitím v nejrůznějších aplikacích v dílnách zákazníků. Tyto knihy jistě velmi ocení zákazníci, ale také profesoři a jejich studenti, zvláště při praktických cvičeních."

Další informace o knize „Metal Cutting – Best Practices (Obrábění kovů – Nejlepší postupy)" nebo o dalších knihách společnosti Seco, věnujících se obrábění kovů, vám poskytne místní zástupce společnosti Seco.

secobKalendář akcí

<<  Únor 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
26272829   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..