Google překladač: English Deutsch

Multiparametrový průtokoměr Prowirl F 200 – Kvalita páry už nebude předmětem dohadů. Společnost Endress+Hauser představuje zcela nový, multiparametrový vírový průtokoměr Prowirl 200, generace C. Tento přístroj se řadí do rodiny průtokoměrů Proline 3 a doplňuje ji tak o další okruh aplikací, především měření průtoku páry, plynů a kapalin s nízkou vodivostí.

endress obr2 a

Snadné ovládání
Vírový průtokoměr Prowirl F 200 využívá jednotný koncept ovládání a struktury menu. To umožňuje rychlé uvedení do provozu díky průvodci nastavením základních parametrů. Přístroje jsou dodávány se 17 jazyky včetně češtiny a jejich nasazení je velmi snadné po celém světě. Optimální přehled o procesu zajišťuje přehledný displej, kde lze zobrazit až 4 měřené hodnoty, např. hmotnostní průtok, objemový průtok, teplotu, tlak nebo energii.

Maximální bezpečnost – Heartbeat TechnologyTM
Průtokoměr je od samého počátku konstruován tak, aby plnil požadavky maximální bezpečnosti. Díky Heartbeat Technology™ probíhá v přístroji neustálá diagnostika jeho hlavních funkcí. Bez nutnosti přerušení provozu lze přístroj nejen diagnostikovat, ale také vygenerovat report o výsledcích diagnostiky, kde je přehledně zobrazeno, zda jsou všechny základní parametry v pořádku. Prowirl F 200 je také navržen v souladu se SIL2/3.

Prověřený DSC senzor (patentovaný) – nová generace je ještě lepší
Společnost Endress+Hauser již instalovala více než 400 000 kusů vírových průtokoměrů po celém světě. Naše vírové průtokoměry využívají kapacitní senzor DSC pro snímání vírů a díky tomu se vyznačují vysokou odolností vůči vibracím, teplotním šokům a mechanickým vlivům. DSC senzor také znamená dlouhodobou stabilitu a vysokou opakovatelnost (±0.1 %). Kvalitu každého vyrobeného kusu zajišťuje testování na akreditované kalibrační trati (ISO/IEC 17025). V nové generaci C došlo k výrazné optimalizaci senzoru i celého tělesa a díky tomu průtokoměr dosahuje lepší linearity i přesnosti.

Multiparametrový Prowirl F 200 – mnoho otázek, jediná odpověď
Multiparametrový Prowirl F 200 nabízí řešení „all-in-one"; v jednom bodě dokáže změřit hmotnostní průtok, množství energie, teplotu, tlak a také kvalitu páry. Není důležité, jak procesní parametry kolísají, Prowirl F 200 vždy zajistí přesné měření a výpočty v širokém spektru aplikací:
– mokrá pára, pára na mezi sytosti, přehřátá pára,
– stlačený vzduch, dusík, kyslík, argon, zemní plyn,
– voda, teplonosné oleje, hydrokarbonáty.

V mnoha aplikacích výrazně kolísá tlak a teplota média a pokud nejsou tyto vlivy kompenzovány, dochází k velkým chybám měření, ztrátám energie a peněz. Multiparametrový Prowirl F 200 zajišťuje maximální přesnost měření a jednoduchou instalaci. Instalace jednotlivých komponent pro komplexní měření (průtokoměr, tlakoměr, teploměr, přepočítávací jednotka) jsou již minulostí.

Flexibilní instalace
Díky modulární koncepci je možné přístroj instalovat do libovolné pozice. V případě páry je vždy výhodná instalace hlavicí dolů tak, aby nedocházelo k přehřívání elektroniky. U ostatních aplikací může být potrubí vedeno v různých směrech a je tedy potřeba reagovat na konkrétní možnosti.

V případě jakékoliv poruchy na senzorech není nutné měnit celý přístroj. Ať už se jedná o DSC senzor s integrovaným teploměrem nebo tlakový snímač, jednotlivé části lze snadno vyjmout a vyměnit. Prowirl F 200 plně vyhovuje standardizovanému připojení tlakoměru (ISO 2186), kdy je doporučeno využívat průměr trubky kondenzační smyčky min. 6 mm, optimálně 10 mm.

Mokrá pára? Už ne!
Nedostatečná izolace, vadné ventily nebo změny teploty a tlaku vedou ke kondenzaci páry v potrubí. Tím dochází ke snížení suchosti a vzniku mokré páry, která je pro chod celého procesu nejen neefektivní, ale dokonce nebezpečná.

Mokrá pára znamená:
– nižší efektivitu přenosu energie, protože v mokré páře je obsaženo méně energie,
– za určitých podmínek dochází k vytváření vodního kladiva, které může vést až k mechanickému poškození a vysokým ztrátám.

Ale jak včas rozpoznat, že je uvnitř potrubí pára s mokrou složkou? Společnost Endress+Hauser ve spolupráci se švýcarskou univerzitou University of Applied Sciences and Arts, Windisch, našla na tuto otázku odpověď. S pomocí nové simulační tratě jsme dokázali zaznamenat vlivy suchosti páry na signál generovaný vírovým průtokoměrem Prowirl F 200. Výsledkem mnohaletého výzkumu je nabídka inovativních funkcí pro kontrolu kvality páry v potrubí.

– Neustálým měřením suchosti v rozsahu 80 až 100 % lze jednoznačně rozlišit typ páry, která přes průtokoměr proudí (mokrá, na mezi sytosti nebo přehřátá),
– alarmový signál zaručí okamžitou informaci o změně kvality,
– přesné měření množství páry a množství kondenzátu.

www.cz.endress.com

endress obr1

endress obr2

endress obr4Kalendář akcí

<<  Listopad 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..