Google překladač: English Deutsch

gr2000_suchy.jpgFirma ProTechSpT s.r.o.představuje stroje pro broušení, odjehlování, strukturování nebo leštění plechových dílů. Světovým trendem v oblasti zpracování plechů jsou jednoznačně díly bez otřepů a ostrých hran, které mohou způsobit zranění při následné manipulaci a zpracování. Požadovány jsou díly s jednotným vzhledem, odstraněnými otřepy, výronky, oxidační vrstvou po laserovém zpracování, odstraněnými škrábanci. Odjehlené díly jsou standardem ve světě a stále častějším požadavkem i na našem trhu. Nabízíme řešení pomocí strojů firmy TIMESAVERS (Grindingmaster), zázemí největšího výrobce těchto strojů na světě a padesát let zkušeností.

Celý článek...

Díl šestý - Západní Čechy

freza.jpgTeď se na naší cestě potřebujeme přiblížit k Plzni. Přímo v Plzni má své sídlo firma Škoda Machine Tool, s.r.o., podnik s výrobou a montáží těžkých horizontálních frézovacích a vyvrtávacích strojů, těžkých soustruhů, otočných stolů, speciálního příslušenství a mnoha dalších produktů. V posledních letech se ŠKODA soustřeďuje na vývoj nových vysoce sofistikovaných strojů s NC řízením s nejvyšším stupněm automatizace a širokým okruhem použití vyhovujícím jakémukoliv požadavku zákazníka.

Celý článek...

dodo_penize10_1.jpgCelkem 303 projektů už podali malí a střední podnikatelé v Jihomoravském kraji do programů, které vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu v rámci Operačního programu průmysl a podnikání. Podpořeno doposud bylo sto jedna firem v celkové výši 191,4 mil. korun.

Celý článek...

Cimatron_1.jpgIzraelská společnost Cimatron dodávající interaktivní CAD/CAM software pro nástrojaře oznámila první komerční NC software pro mikroobrábění miniaturních vysoce přesných komponent a jejich forem. Toto řešení bude dostupné jako součást produktů CimatronE 7.0, nové verze vlajkového produktu společnosti.

Celý článek...

SPV_20_CNC_1.jpgCZ. TECH s.r.o. představuje novinku, soustruh SPV 40 CNC. Moderní svislý soustruh určený pro opracování těžkých, rozměrných a těžce vystředitelných přírubových dílců. Možnost dvou upínacích tlaků umožňuje bezproblémové odepnutí a přepnutí po hrubování na nižší tlak pro obrábění na čisto a docílit tak vysoké rozměrové a geometrické přesnosti tenkostěnných dílců. Soustruhy jsou vybavovány 4 –bokou nástrojovou hlavou, standardně 8-bokou hlavou a ve speciálním provedení je stroj vybaven elektrovřetenem firmy KESSLER ( 12.000 ot./min, 18/29 kW) s automatickou výměnou nástrojů a zásobníkem pro 10 pozic. http://www.cztech.cz/index.html

Celý článek...

Díl pátý - Jižní Čechy

164_6446_1.JPGBudeme-li pokračovat dále na západ, dostaneme se do Jindřichova Hradce, odkud musíme ještě kousek na jih, do malebného městečka Slavonice, kde sídlí firma Heltos, a.s. Její tradice sahá až do 30. let 20. století, kdy byla ve Slavonicích založena firma na výrobu kovových součástí. Skutečný rozvoj strojní výroby začal kolem roku 1960, kdy zde byla zahájena výroba a opravy soustruhů. V roce 1972 byly vyrobeny první sloupové a stolní vrtačky. Od tohoto roku se společnost plně věnuje výrobě a prodeji vrtaček. www.heltos.cz

Celý článek...

Integrované frézovací a soustružnické centrum

NT_1.jpgMori Seiki uvádí novinku, která stanovuje nový standard bez kompromisů. Integrovaná frézovací a soustružnická centra řady NT nabízí skutečně plnohodnotné frézování i soustružení v jedniném stroji. NT series se stává novou vlajkovou lodí Mori Seiki. Výrobce vycházel z principů, které použil již při vývoji úspěšných řad NL (CNC soustruhy), NV (vertikální obráběcí centra) a NH (horizontální obráběcí centra).

Celý článek...

Díl čtvrtý - Vysočina

zdas_1_2.jpgV roce 1951 byla odlitím tradičního zvonu obnovena historická tradice a zahájena výroba v největším podniku Českomoravské vysočiny, dnešní akciové společnosti ŽĎAS. Do výrobního programu podniku mimo jiné patří zařízení válcoven, jako jsou dělící, rovnací nebo inspekční linky a tvářecí stroje, například zařízení pro volné kování, mechanické lisy nebo speciální hydraulické lisy. www.zdas.cz

eurocoins_1.jpgObchodní bilance skončila v červnu přebytkem 7,5 mld. Kč, což je o 6,7 mld. Kč více než ve stejném měsíci loňského roku. Jde o nejvyšší červnový přebytek v historii České republiky. Se státy EU byla bilance aktivní 23,8 mld. Kč, se státy mimo EU pasivní 16,3 mld. Kč. Bilance se zlepšila zejména v obchodě se stroji a dopravními prostředky (růst aktiva o 5,0 mld. Kč), průmyslovým spotřebním zbožím (zvýšení přebytku o 1,6 mld. Kč), chemickými výrobky (snížení pasiva o 1,2 mld. Kč) a polotovary a materiály (růst aktiva o 0,5 mld. Kč). Prohloubil se deficit bilance s minerálními palivy o 1,1 mld. Kč a potravinami a živými zvířaty o 0,5 mld. Kč.

Celý článek...

Díl třetí - Jihomoravský kraj

obrabeni_1.jpgZa dalšími výrobci se přesuneme na jih, do Brna, které je sídlem společnosti Šmeralovy závody. Společnost Šmeral Brno a.s. píše svoji tradici již od roku 1861. Stroje se značkou Šmeral jsou známé v kovárnách a lisovnách ve více než 50 zemích všech světadílů. Výrobní program firmy představují především lisy, a to jak kovací, ostřihovací, tak i razící. Další oblastí jsou hydraulické buchary nebo například automatizované tvářecí linky. www.smeral.cz

Celý článek...

flot_1.jpgKonvenční řadové vrtačky představují i v současnosti efektivní a cenově dostupnou alternativu k CNC obráběcím centrům. Jejich použití je vhodné zejména v sériové a opakované výrobě v oblasti vrtání, zahlubování, vystružování a řezání závitů. K hlavním přednostem vhodně zvolené sestavy řadových vrtaček oproti klasickému CNC stroji patří především nutnost podstatně menší vstupní investice, nižší provozní náklady a v závislosti na technologickém postupu často i srovnatelná produktivita.

Celý článek...

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Červenec 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..