Google překladač: English Deutsch
Pracoviště pro automatizovanou výrobu dílců z plastů technologií

Pracoviště je sestaveno z dvoukomponentního vstřikovacího stroje ALLROUNDER 630 S 2500-1300/150 s uzavírací silou 2500 kN vybaveného manipulátorem MULTILIFT H.
Pracoviště umožňuje racionální, přesnou a automatizovanou výrobu vícekomponentních dílů z plastů. Jedná se o speciální technologii vstřikování, využívanou především ve výrobě plastových komponent pro automobilový průmysl, elektrotechniku a spotřební výrobky.
Základ plně automatizovaného pracoviště tvoří plně hydraulický vstřikovací stroj ALLROUNDER 630 S 2500-1300/150 s uzavírací silou 2500 kN. Modulární koncept stroje umožňuje vzájemně kombinovat základní konstrukční uzly tak, aby bylo dosaženo optimální pracovní konfigurace stroje s ohledem na specifické potřeby jeho uživatele. Např. při hledání optimální kombinace velikostí plastikačních komor obou vstřikovacích jednotek existuje u této velikosti stroje až 972 možných kombinací. Takto komplexně propracovaný systém modularity není na trhu nabízen žádným dalším výrobcem.

ALLROUNDER.jpg

Stroj 630 S má malou zastavěnou plochu, k čemuž přispívá jeho krátká uzavírací jednotka, konstruovaná na principu zdvojených hydraulických válců. Tato uzavírací jednotka má rovněž možnost automatického přestavování základní polohy pohyblivé desky s ohledem na výšku použité formy.
K největším přednostem strojů ALLROUNDER patří řídící systém SELOGICA, který umožňuje obsluze ovládat na centrálním terminálu mimo vlastní funkci stroje rovněž všechny přídavné periférie. Řídící systém SELOGICA přitom automaticky prověřuje, zda hodnoty zadané obsluhou jsou z hlediska provozu přípustné. Speciální sekvence manipulátoru a dalších použitých periférií jsou integrovány přímo do pracovního cyklu stroje. Uvedené přednosti řízení SELOGICA se výrazně projevují právě při kombinaci multikomponentního vstřikování (synchronizace 2 vstřikovacích jednotek) s navazující automatizací.
Velká pozornost při konstrukci tohoto stroje byla věnována i ekologii. Hydraulický systém stroje pracuje s minimalizovaným množstvím oleje – cca 390 litrů, což je poloviční objem ve srovnání s obdobnými výrobky. Redukcí počtu pohyblivých rozvodů (hadic) hydraulického systému a prodloužením životnosti olejové náplně na 20.000 provozních hodin se podařilo výrazně snížit riziko případného znečištění životního prostředí.
Multilift H je představitelem jednotné horizontální řady manipulátorů firmy ARBURG. Servoelektricky ovládaná hlavní osa Z volitelné délky 400 – 1000 mm umožňuje individuální přizpůsobení manipulátoru výrobním požadavkům. Manipulátor má dále k dispozici pneumaticky ovládanou osu X a rotační pohyby os B a C. Tuto horizontální verzi manipulátoru lze s výhodou aplikovat na vstřikovací stroje vybavené vertikálně umístěnou vstřikovací jednotkou u speciálních technologických postupů, jaký je dvoukomponentní vstřikování.
K konkrétním případě je na vstřikovacím stroji nainstalována třístaniční vstřikovací forma pro výrobu plastových pálek na stolní tenis. Obě poloviny pálky jsou vstřikovány s kombinací materiálů ABS/TPE v pracovním cyklu cca 22 s a po vyjmutí z formy následně plně automatizovaným postupem svařeny do konečného tvaru. Hotové výrobky jsou odkládány na pásový dopravník.

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news