Google překladač: English Deutsch

heisskanal_1.jpgNěmecká firma GmBH &Co. KG, Brensbach je systémovým dodavatelem horkých i studených vtokových systémů. Podle toho zahrnuje výrobní portfólio i horké vtokové systémy s tzv. tunelovým ústím., která jsou vyráběna v různých provedeních a velikostech. Tyto urychlují konstrukci a výrobu nástrojů, čímž napomáhají snižovat náklady na důležité části forem. Navíc odpadá i nákladné erodování. Firma i-mold může vyrábět nástroje i pro větší výstřiky – podle druhů vybraných plastů až do 1 000 gramů – za pomoci metody MIM (Metal Injection Molding). Ty pak obsahují velmi hladké a pro proudění taveniny vhodné kanálky a poskytují tím spolehlivé funkční tunelové ústí.

Celý článek...

true.jpgPřihlášený patent firmy Surfware - technologie TrueMillTM - získal vítězné ocenění "Technologie roku 2005" udělované každoročně časopisem IndustryWeek, předním světovým médiem v oblasti výrobního managementu. Toto ocenění získávají vždy takové technologie, které přinášejí předpoklad významného růstu světové výroby. 'Revoluční technologie generování dráhy nástroje' byla zvolena pro letošní rok jako jeden z pěti vítězných technologických procesů. Časopis IndustryWeek oceňuje již od roku 1993 ty nejlepší "tahouny" světového ekonomického pokroku v rámci svého programu "Industry Week`s Technology and Innovation Award Program".

Celý článek...

vu_title_1.jpgVysokorychlostní vertikální pětiosé obráběcí centrum TRIMILL VU pro obrábění nástrojů, forem a zápustek představuje jako novinku ve svém sortimentu. TRIMILL VU je vysoce dynamické, velmi kompaktní vertikální obráběcí centrum velmi tuhé termosymetrické konstrukce pro hrubovací i dokoncovací operace. Optimální a neměnná dynamika je zajištěna skutečností, že obrobek se nepohybuje. Pětiosé centrum včetně integrované vidlicové frézovací hlavy je osazené vysokootáčkovým vřetenem. 

Celý článek...

energet_retezy.jpgMálokdy se v technické praxi stane, že novější, jednodušší a sofistikovanější řešení je méně nákladné, než dosud standardně používané systémy. Nové hliníkové vodící žlaby „Super Through“ toto díky použitému materiálu a jednoduché konstrukci stoprocentně splňují. „Mají nižší hmotnost než žlaby ocelové, na rozdíl od nich jsou nekorodující, snáze se montují a v konečném součtu vycházejí levněji,“ řekl product manager firmy Lin-tech pro tento produkt ing. Jaroslav Beneš.

Celý článek...

linved._1.jpgOdštěpný závod Lin-tech společnosti Hennlich Industrietechnik představuje nové lineární vedení – typ SRT. „Nové lineární vedení bylo vyvinuto především pro použití na vertikálních osách mnoha typů zařízení s velkým momentovým zatížením a s vysokými rychlostmi a zrychlením, jako je například „Vysokorychlostní čipový montér“,“ řekl product manager pro tento produkt ing. Antonín Kozelka. Lineární vedení SRT je vhodné pro montážní jednotky, balicí stroje či kopírky. „Uplatnění nalezne všude tam, kde obvyklé typy lineárního vedení nestačí,“ doplnil Kozelka.

Celý článek...

comac_1.jpgJiž více než 25 let vyrábí a dodává firma Comac stroje pro ohýbání kovových profilů. Kvalita produkce a schopnost řešit i velmi komplikované úkoly jsou příčinou, proč celosvětový počet instalací překročil číslo 5000. Společnost Comac sídlí ve Villanova d´ Asti nedaleko italského Turína. Její produkce je zaměřena na výrobu flexibilních a spolehlivých strojů, které svými schopnostmi pokrývají široké spektrum požadavků na ohýbání profilů. Vysoká pozornost výrobce je věnována nepřetržitému zlepšování stávajících a vývoji nových modelů tak, aby výrobní portfolio reflektovalo měnící se požadavky trhu. Stroje kladou velmi nízké požadavky na údržbu. Značka je známa na všech rozhodujících trzích, lokální distributoři zajišťují záruční a pozáruční servis, poradenství a dodávky náhradních dílů. Pro český a slovenský trh zajišťuje tyto služby servisní a technické centrum firmy Newtech v Plané nad Lužnicí.

Celý článek...

Parma_1.jpgSpolečnost Newtech představuje novinku v nabídce vysekávacích lisů. Nový vysekávací lis LVD disponuje 21 polohovou nástrojovou hlavou se třemi přímo poháněnými autoindexovatelnými stanicemi, výkonným řídicím systémem GE Fanuc 0iP, tuhým rámem a designem zaměřeným na dosažení vysoké přesnosti (0,05 mm).

Celý článek...

skoda_1.jpgMontážní závod Škoda Auto India v Aurangabádu rozšiřuje své kapacity o další modely. V sobotu 12. listopadu slavnostně otevřel nové montážní haly závodu v Aurangabádu prezident Václav Klaus. V montážním závodě se do současné doby montovaly vozy Škoda Octavia Tour, nové linky umožní montovat modely Octavia Tour Combi, Octavia a Superb. „Toto rozšíření stávající montáže znamená další etapu v historii Škody v Indii. Umožní nám navýšení kapacity až na 30 000 vozů ročně a zajistit montážní linky pro naše budoucí produkty“, řekl při slavnostním otevření člen představenstva Škoda Auto odpovědný za výrobu a logistiku Horst Mühl.

Celý článek...

dul_1.jpgSílu čínské ekonomiky jasně ukazuje její rychle rostoucí význam ve světovém obchodě. Vývoz a dovoz rostou v porovnání se světem rychleji již přes 20 let. Čína je dnes čtvrtým největším exportérem po USA, Německu a Japonsku. Z pohledu českého exportu je důležité, že Čína je třetím největším světovým importérem, trhem s 1,3 miliardy obyvatel. Cestu k významnějším kontraktům otevírá společný vstup v alianci. V návaznosti na oficiální účast ČR na veletrhu China Coal and Mining Expo 2005 CzechTrade uspořádal sérii pracovních jednání a prezentací společně s vývozní aliancí Česká dobývací technika. Největší čínské doly projevily zájem o dodávky signalizační a dorozumívací techniky, elektrozařízení, zajištění dopravy v dolech či o důlní lokomotivy.

Celý článek...

midest.gifStrojírenství společně s automobilovým průmyslem je hlavním a tradičním pilířem české ekonomiky a exportu. Vývoz strojů a dopravních prostředků dlouhodobě představuje téměř polovinu celkového exportu. Přitom v roce 1993, vzniku samostatné České republiky, byl objem vývozu oproti dnešku přibližně pětinový a ve vývozu zaujímal necelých 30 procent. Česká obchodní bilance tohoto sektoru je od roku 1998 pozitivní. Tato fakta zohlednilo Ministerstvo průmyslu a obchodu při svém výběru mezinárodních veletrhů, na kterých podporuje účast českých firem formou oficiální účasti ČR. Jedním z vybraných veletrhů je pařížský MIDEST. Realizátorem oficiální účasti ČR na tomto nejvýznamnějším veletrhu subdodávek do strojírenství a automobilového průmyslu je agentura CzechTrade.

Celý článek...

gearbox_sml_tcm26-104717.jpgSpolečnost Scania po 15 letech kompletně obmění řadu převodovek. V roce 2006 budou na trh uvedeny nové převodovky, které mají sníženou hmotnost až o 69 kg, vyšší schopnost přenosu točivého momentu a nabízejí zákazníkům výjimečnou flexibilitu při výběru vozidla pro libovolný typ přepravy. Nové převodovky Scania mají zcela novou konstrukci s plnou integrací systémů Scania Opticruise a Scania Retarder. Tunelová konstrukce je silnější a pevnější než stávající vanová. Přestože nové motory s masivním točivým momentem kladou na převodovky zvýšené nároky, podařilo se také výrazně snížit jejich hmotnost. Za účelem sladění řadicích sil pro hlavní převody byl u prvního rychlostního stupně přidán ke stávajícím dvěma jeden synchronizační kužel navíc.

Celý článek...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

64

Kalendář akcí

<<  Srpen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..