Google překladač: English Deutsch

edge_1.jpgPathtrace Engineering Systems, společnost zabývající se vývojem EdgeCAM software uvádí na trh vylepšenou verzi software pro programování CNC strojů. EdgeCAM je CAM software založený na Windows, určený pro programování CNC strojů. Pathtrace Engineering Systems, vyvíjí EdgeCAM již více než 20 let na základě zkušeností více než 30 000 uživatelů z celého světa.

Celý článek...

loziska_1.jpgV úterý 24. května podepsal primátor města Brna Richard Svoboda smlouvu o budoucí kupní smlouvě s japonským investorem na Černovické terase firmou Daido Metal. Slavnostní podpis se uskutečnil na Nové radnici v místnosti RMB. „Strategické přípravy průmyslové zóny se nyní začínají vyplácet. Po Daikinu a Ohmori je to další japonský investor, který Brnu nabízí nová pracovní místa a další ekonomický rozvoj,“ řekl primátor města Brna Richard Svoboda.

Celý článek...

chrom.jpgFirma SVAZIKO působící na trhu od roku 1996 nabízí služby v oboru povrchových úprav kovů - galvanizace kovů. Společnost je schopná pro vás zajistit následující technologie: zinkování, chromování, niklování, fosfátování, cínování, leštění nerezu, černění.  Pro tyto služby má k dispozici 3000m2 výrobní plochy, na které jsou umístěny tři automatické linky na zinek, po jedné lince na chrom-nikl, fosfát, alkalické černění, odmašťování a chemický nikl. Nechybí ani pracoviště elektrochemického leštění nerezových materiálů. V oblasti prodeje materiálu se stala dealerem šroubárny Turnov, WH-KOTE. Výhradně spolupracuje s českými výrobci spojovacího materiálu, kterými jsou šroubárna Turnov, Libčice, Žatec, Hvězdonice a další.

Celý článek...

sodra-turbina1.jpgŠKODA POWER, dceřiná společnost ŠKODA HOLDING, získala dva nové kontrakty ve Švédsku v celkovém finančním objemu ca 450 mil. Kč. Jedná se o dodávku turbosoustrojí 60 MW a 50 MW s přilehlými soubory zahrnující montáž a uvedení do provozu pro švédskou firmu SÖDRA, která je výrobcem celulózy pro široké spektrum výroby papíru. Společnost SÖDRA sdružuje aktivity směřující do oblasti papírenského průmyslu, lesního hospodářství a výroby bioenergie. Společnost SÖDRA je jedním z největších světových výrobců průmyslové celulózy pro výrobu papíru.

Celý článek...

rojek1.jpgFirma Rojek, zabývající se výrobou dřevoobráběcích strojů, představila 12. a 13.5. na zákaznických dnech nový stroj – formátovací kotoučovou pilu PK 250 A. Tato pila je určená pro přesné řezání menších formátů. Její základní výbavu představuje přesná mechanika pilového kotouče s naklápěním, hlavní motor o výkonu 2,2 kW. a vysoce kvalitní formátovací stůl vedený na ocelových lištách s kuličkovým uložením. Šíře řezu je 800 mm. Další technická data naleznete na: www.rojek.cz

agama1.jpgFirma S.O.S DIFAK, s.r.o. se zabývající se servisem a modernizací NC strojů v současnosti představuje nový stroj LS-JK 550 AGAMA, který je určený pro zalisování ocelových kuliček malých průměrů popř.expandérů či dalších prvků do kompletovaných dílců ve 3D oblasti. K zalisování dochází prostřednictvím speciální lisovací hlavice umístěné ve vertikální ose (osa Z). Lisovací výkon může být podle požadavku zákazníků od 5 kN do 240 kN.

Celý článek...

flott1.gifFirma FLOTT vyrábějící stroje na vrtání, řezání a broušení rozšiřuje svůj program konvekčních vrtacích a závitořezných strojů o stroj BF M1 "FLOTT".
BF M1 je předurčený pro obrábění menších součástek z oceli, hliníku a plastů v oblasti výroby modelů, prototypů a vzdělávání.
Umožňuje frézování do 16 mm, má oboustranně výkyvnou frézovací hlavu a disponuje samostatně připojitelným jemným posuvem. Velký rozsah otáček 0 - 2200 1/min, se současně vysokým kroutícím momentem, je dosažen kombinací elektronického řízení a dvoustupňové převodovky. Všechny osy (x= 220 mm, y= 100 mm, z= 180 mm) jsou jemně nastavitelné pomocí ručního kolečka. Na upnutí nástroje slouží kužel MK 3.
Stroj je sériově dodávaný se sadou kleštin 4 - 16 mm. Stroj je možné dovybavit rozsáhlým příslušenstvím. http://www.flott.sk/cz/

SPV_20_CNC1.jpgModerní svislý soustruh určený pro opracování těžkých, rozměrných a těžce vystředitelných přírubových dílců. Možnost dvou upínacích tlaků umožňuje bezproblémové odepnutí a přepnutí po hrubování na nižší tlak pro obrábění na čisto a docílit tak vysoké rozměrové a geometrické přesnosti tenkostěnných dílců. Soustruh je vybaven 4 -bokou nástrojovou hlavou, standardně 8-bokou hlavou a ve speciálním provedení je stroj vybaven elektrovřetenem firmy KESSLER ( 12.000 ot./min, 18/29 kW) s automatickou výměnou nástrojů a zásobníkem pro 10 pozic. Podrobnější technickou specifikaci najdete na: http://www.cztech.cz
 

support.jpgSystém mnohočetného upínání českého výrobce firmy Kaderka-Kastr, kterou obchodně zastupuje firma technology-support s.r.o., je určen pro CNC vertikální a horizontální frézovací centra a vrtací centra. Díky tomuto systému je možné:
upínat více dílců najednou (od toho vlastní název „mnohočetné upínání“) do pracovního prostoru obráběcího stroje, což zkracuje vedlejší časy na minimum, a obrábět dílce z několika stran bez nutnosti přepínat, což zpřesňuje vlastní výrobu.
Mnohočetné upínání pro CNC obráběcí centra spolu se systémem paletizace řeší komplexně upínání polotovarů do obráběcího stroje
- to je ceněno především u výroby na CNC frézovacích strojích, která vyžaduje dlouhé časy pro upínání polotovarů, a u dílců, kde je nutné obrábět z více stran najednou.

Celý článek...

tollok.jpgSpolečnost ZPV, jednen z největších a nejkomplexnějších distributorů komponentů pohonných systémů a uložení v České republice, uvádí na trh novinku – svěrná pouzdra TOLLOK, která nahrazují klasický spoj „pero – drážka“. Pouzdra jsou vyráběna od průměru 6 mm až do průměru 1800 mm. Jejich velkou výhodou je snadná montáž a demontáž, a také široká možnost aplikací. http://www.zpv-brno.cz/

208tajmac.jpg Ve dnech 21. a 22.dubna uspořádala firma TAJMAC – ZPS ve Zlíně zákaznické dny. Akce proběhla zcela netradičně, za plného provozu. V úvodu byli návštěvníci seznámeni s výrobkovou a obchodní strategií firmy, důraz byl kladen především na komplexnost dodávek. Firma je schopna pro zákazníka nejen vyrobit stroj takzvaně na míru, ale nabízí pomoc již při volbě vhodného stroje, za použití počítačové podpory, včetně 3D simulace.
Novinkou představenou poprvé na letošních zákaznických dnech bylo obráběcí centrum MCV 1210. Stroj, který je svým konstrukčním uspořádáním určen především pro nástrojařství, je připraven uspokojit náročné požadavky, jako jsou vysoká tvarová a prostorová složitost, přesnost a kvalita povrchu, v maximální míře. Těžiště uplatnění MCV 1210 předpokládá zejména obrábění složitých, přesných, prostorových tvarů v tříosém a v různých konfiguracích i v pětiosém obrábění.
Typickými výrobky jsou formy pro výrobu lisovacích a tvářecích nástrojů, zápustek pro kování nebo forem pro vstřikování umělých hmot, různých zařízení pro tváření plechů, plastů a pryží v lisařském, plastikářském, automobilovém i leteckém průmyslu a jiné tvarově složité strojní výrobky. Velký prostor pro využití stroje je i v oblasti konvenční výroby tzn. pro výkonové klasické frézování, vrtání, zahlubování a vystružování otvorů, řezání a frézování závitů. Stroj vzhledem k vysoké dynamice, velmi vysoké tuhosti a tlumicím vlastnostem konstrukce umožní využití výhod HSC technologie.
Velký důraz při vývoji byl kladen na optimalizaci skeletu stroje pomocí FEM - metody konečných prvků, a to nejen z hlediska zabezpečení požadovaných parametrů stroje (tuhost, přesnost, tepelná stabilita při minimální hmotnosti), ale i z pohledu minimalizace, jednoduchosti a variability potřebného modelového zařízení, stavebnicovosti jednotlivých skupin a s tím související ekonomické náročnosti celého projektu. Průběžná měření skeletu stroje na zkušebně slibně naznačují, že prvního z požadavků – vysoké přesnosti bude bez větších problémů dosaženo.

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Červenec 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..