Google překladač: English Deutsch

lakovna_1.jpgStrojírensko-slévárenský komplex UNEX a.s. zahájil provoz nové moderní haly určené pro finální povrchové úpravy litých a svařovaných komponent. Kapacita nové lakovny je dimenzována na 150 000 m2 očištěné plochy vnějšího i vnitřního povrchu za rok. Společnost tímto krokem reagovala na nárůst výroby, který již vyčerpal dosavadní kapacity. Došlo také ke sloučení pracovišť pro povrchové úpravy výrobků, dříve rozmístěných v různých částech areálu firmy, na jedno místo. Významné je také ekologické hledisko investice, jejíž celkové náklady činí 27 milionů korun.

Celý článek...

Závěrečný díl sedmý - Střední a severní Čechy

ozubene_kolo.jpgPřímo v hlavním městě naší republiky má své sídlo společnost CETOS, a.s. Její historie, začíná v polovině 19. století, kdy Karel Jockel založil dílnu na výrobu obráběcích strojů. Svoji moderní historii však začíná továrna psát v roce 1996, kdy státní podnik koupila akciová společnost CETOS. Výrobní program podniku tvoří brusky, a to jak hrotové a bezhroté, tak i speciální. Soustruhy a stroje na výrobu ozubení pak vyrábí provoz v Čelákovicích, známý pod názvem TOS Čelákovice, a.s. Ve výrobním programu mimo jiné najdeme například univerzální hrotové soustruhy, odvalovací frézky na ozubení, odvalovací obrážečky na ozubení, měřící přístroje na ozubení nebo soustružnická centra TOSTURN. www.cetos.cz, www.toscelakovice.cz

Celý článek...

teda_1.jpgPředstavujeme Vám daší stroj ze sortimentu spolešnosti Protech SpT. Komplaktní hydraulický ohraňovací lis pro ekonomické a přesné ohýbání. Kompaktní konstrukce stroje s vysokou tuhostí pro ohýbání menších dílů do délky 500 milimetrů. Pouze jeden hydraulický válec a tuhost beranu garantuje rovnoměrné rozložení síly v celé pracovní šíři. Konstrukce beranu je relativně nízká, beran je zkosený 45 stupňů dozadu, což umožňuje ohýbání „uzavřených“ dílů, které by jinak nebylo možné na standardním stroji ohnout. Lis je vhodný pro přesné ohýbání malých a drobných dílů mimo jiné pro velmi dobrou přístupnost pracovního místa a přehled obsluhy. CNC řízení pozice beranu, tlaku a pracovní rychlosti, dvě řízené osy dorazu.
Více se dozvíte na www.protech-spt.cz

gr2000_suchy.jpgFirma ProTechSpT s.r.o.představuje stroje pro broušení, odjehlování, strukturování nebo leštění plechových dílů. Světovým trendem v oblasti zpracování plechů jsou jednoznačně díly bez otřepů a ostrých hran, které mohou způsobit zranění při následné manipulaci a zpracování. Požadovány jsou díly s jednotným vzhledem, odstraněnými otřepy, výronky, oxidační vrstvou po laserovém zpracování, odstraněnými škrábanci. Odjehlené díly jsou standardem ve světě a stále častějším požadavkem i na našem trhu. Nabízíme řešení pomocí strojů firmy TIMESAVERS (Grindingmaster), zázemí největšího výrobce těchto strojů na světě a padesát let zkušeností.

Celý článek...

Díl šestý - Západní Čechy

freza.jpgTeď se na naší cestě potřebujeme přiblížit k Plzni. Přímo v Plzni má své sídlo firma Škoda Machine Tool, s.r.o., podnik s výrobou a montáží těžkých horizontálních frézovacích a vyvrtávacích strojů, těžkých soustruhů, otočných stolů, speciálního příslušenství a mnoha dalších produktů. V posledních letech se ŠKODA soustřeďuje na vývoj nových vysoce sofistikovaných strojů s NC řízením s nejvyšším stupněm automatizace a širokým okruhem použití vyhovujícím jakémukoliv požadavku zákazníka.

Celý článek...

dodo_penize10_1.jpgCelkem 303 projektů už podali malí a střední podnikatelé v Jihomoravském kraji do programů, které vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu v rámci Operačního programu průmysl a podnikání. Podpořeno doposud bylo sto jedna firem v celkové výši 191,4 mil. korun.

Celý článek...

Cimatron_1.jpgIzraelská společnost Cimatron dodávající interaktivní CAD/CAM software pro nástrojaře oznámila první komerční NC software pro mikroobrábění miniaturních vysoce přesných komponent a jejich forem. Toto řešení bude dostupné jako součást produktů CimatronE 7.0, nové verze vlajkového produktu společnosti.

Celý článek...

SPV_20_CNC_1.jpgCZ. TECH s.r.o. představuje novinku, soustruh SPV 40 CNC. Moderní svislý soustruh určený pro opracování těžkých, rozměrných a těžce vystředitelných přírubových dílců. Možnost dvou upínacích tlaků umožňuje bezproblémové odepnutí a přepnutí po hrubování na nižší tlak pro obrábění na čisto a docílit tak vysoké rozměrové a geometrické přesnosti tenkostěnných dílců. Soustruhy jsou vybavovány 4 –bokou nástrojovou hlavou, standardně 8-bokou hlavou a ve speciálním provedení je stroj vybaven elektrovřetenem firmy KESSLER ( 12.000 ot./min, 18/29 kW) s automatickou výměnou nástrojů a zásobníkem pro 10 pozic. http://www.cztech.cz/index.html

Celý článek...

Díl pátý - Jižní Čechy

164_6446_1.JPGBudeme-li pokračovat dále na západ, dostaneme se do Jindřichova Hradce, odkud musíme ještě kousek na jih, do malebného městečka Slavonice, kde sídlí firma Heltos, a.s. Její tradice sahá až do 30. let 20. století, kdy byla ve Slavonicích založena firma na výrobu kovových součástí. Skutečný rozvoj strojní výroby začal kolem roku 1960, kdy zde byla zahájena výroba a opravy soustruhů. V roce 1972 byly vyrobeny první sloupové a stolní vrtačky. Od tohoto roku se společnost plně věnuje výrobě a prodeji vrtaček. www.heltos.cz

Celý článek...

Integrované frézovací a soustružnické centrum

NT_1.jpgMori Seiki uvádí novinku, která stanovuje nový standard bez kompromisů. Integrovaná frézovací a soustružnická centra řady NT nabízí skutečně plnohodnotné frézování i soustružení v jedniném stroji. NT series se stává novou vlajkovou lodí Mori Seiki. Výrobce vycházel z principů, které použil již při vývoji úspěšných řad NL (CNC soustruhy), NV (vertikální obráběcí centra) a NH (horizontální obráběcí centra).

Celý článek...

Díl čtvrtý - Vysočina

zdas_1_2.jpgV roce 1951 byla odlitím tradičního zvonu obnovena historická tradice a zahájena výroba v největším podniku Českomoravské vysočiny, dnešní akciové společnosti ŽĎAS. Do výrobního programu podniku mimo jiné patří zařízení válcoven, jako jsou dělící, rovnací nebo inspekční linky a tvářecí stroje, například zařízení pro volné kování, mechanické lisy nebo speciální hydraulické lisy. www.zdas.cz

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

67

Kalendář akcí

<<  Říjen 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..