Google překladač: English Deutsch

argo_1.gifV posledních několika letech lze pozorovat zřetelné změny při realizaci řídicích obvodů hydraulických pohonů: ustupuje se od dříve zcela běžného řešení s mezideskami a výškovým sdružováním a stále více se prosazují bloky s vestavnými ventily. Na počátku těchto změn byly mobilní stroje, ale jsou tato řešení zcela běžná ve všech odvětvích. Proč tomu tak je? Vestavné ventily, přes svá některá omezení, přinášejí řadu výhod: bloky jsou kompaktnější, lépe lze využít vestavné prostory, které jsou k dispozici. Rovněž potenciální riziko vnějšího úniku kapaliny je díky menšímu počtu těsněných ploch menší, což se projevuje zejména s rostoucími pracovními tlaky. Použití vestavných ventilů vytváří předpoklad pro snížení nákladů na řídicí obvod.

Celý článek...

skoda_machine_tools_wuhan.jpgKontrakt na dodávku čtyř velkých obráběcích strojů ŠKODA získala v těchto dnech ŠKODA MACHINE TOOL, dceřiná firma ŠKODA HOLDING a.s. Obráběcí stroje za téměř 600 mil. Kč jsou určené pro pracoviště na opracování velkých klikových hřídelů. Zákazníkem je firma Shanghai Marine Crankshaft Co. Ltd.. sídlící v nové průmyslové zóně v Shanghaji. Stroje ŠKODA MACHINE TOOL dodá zákazníkům v letech 2006 až 2007. Čína je pro ŠKODA MACHINE TOOL jedním z nejdůležitějších trhů. V uplynulých 15 letech na tento velmi náročný trh dodala 70 velkých horizontek a soustruhů. Jen letos tam ŠKODA MACHINE TOOL dodá do velkých průmyslových podniků 10 velkých horizontek za 530 mil. Kč. Dodávky směřují např. do největších závodů těžkého strojírenství v provinciích Shaanxi, Sichuan a závodů začleněných pod největší ocelárnu v Číně – firmu Baosteel Shanghai, kam už ŠKODA MACHINE TOOL velké horizontky dodávala.

Celý článek...

hrmle_1.jpgSpolečnost Hermle AG vyšla vstříc dnešnímu trendu, kterým je stále se rozrůstající automatizace výrobních procesů a vyvinula systém výměny palet PW 160, použitelný pro celou C sérii obráběcích strojů. Systém PW 160 (160 vyjadřuje hmotnost, kterou je možné pomocí tohoto systému přemístit na jedné paletě) je přidán k přední straně stroje a podle přání zákazníka je možno jej dovybavit skladovacím prostorem pro další 4 palety.Spojením 5osého obráběcího stroje spolu s paletovým systémem PW 160, došlo k přeměně stroje v plně automatickou obráběcí jednotku. Přesto však zůstal zachovám přístup k pracovní ploše určené pro manuální práce, jako např. seřízení nástrojů nebo nastavení posuvu pro výrobu jednotlivých speciálních součástí.

Celý článek...

hydr_pohony_1.jpgNapínací a hnací moduly stavební řady UPE firmy Bosh Rexroth ideálně splňují požadavky kladené na kompaktní konstrukční prvek. Spojují nádrž na olej, hnací motor, čerpadlo a kompletní řízení ve snadno zapojitelnou jednotku „Pick and Place“. Oblasti použití jsou kromě obráběcích strojů a lisů také při výrobě pneumatik, zpracování papíru a při ovládání různých funkcí v oblasti automatizace. Nová stavební řada UPE3 umožňuje díky zabudovanému dvojtému čerpadlu a dvěma odděleným řídícím okruhům plnění komplexních úkolů, které vyvstávají při konstrukci moderních soustruhů a brusek. Kompaktní konstrukce s umístěním řízení přímo na nádrži snižuje prostorové nároky a minimalizují náklady na zatrubkování.

Celý článek...

Čerpadlová jednotka MPM

rexroth_1.jpgFirma Bosch Rexroth nabízí kompletní funkční jednotku s možností jednoduché zástavby do stroje sloužící pro hydraulické ovládání na soustruzích a obráběcích centrech. MPM jednotka usnadňuje vlastní projekční činnost a šetří práci nutnou pro zatrubkování na běžném hydraulickém agregátu. Další výhody spočívají ve vysoké funkčnosti, malém množství spojovaných míst a možnosti dobrého přizpůsobení se na různé konfigurace strojů. MPM je integrovaná funkční jednotka, která je složena z elektromotoru, lamelového čerpadla a chladiče. Vzniklé teplo je odváděno přes těleso elektromotoru. O dobrý chladicí výkon se stará speciální ventilátor, který je součástí jednotky. Na jednotku je připevněn rozvodný blok osazený řídícími prvky s blokovým filtrem. Celá jednotka se zabuduje přímo na nádrž. Výhodou jednotky je to, že jí lze operativně umístit na jakoukoli specifickou nádrž do různých strojů.
www.rexroth.cz

linde_technoplyn.jpgNěmecká společnost Linde Technoplyn a.s. slavnostně zahájila výrobu technických plynů ve Vřesové na Sokolovsku. Do výstavby špičkového zařízení na zkapalňování a dělení vzduchu, která trvala dva roky, investovala téměř 2 miliardy korun. „Naše společnost vyhrála výběrové řízení na zajištění dodávek technických plynů potrubními rozvody pro firmu Sokolovská uhelná a.s. To byl také důvod, proč jsme ve Vřesové postavili největší a nejmodernější zařízení svého druhu v České republice,“ řekl generální ředitel Linde Technoplyn Petr Choulík a upřesnil: „Nová technologie zaručí stabilní bezporuchové dodávky potrubních plynů pro zplyňování hnědého uhlí a podpoří využití těchto zdrojů na výrobu elektrické energie z domácích zdrojů. Nepřímo tak podpoří i zaměstnanost v regionu Sokolov.“

Celý článek...

lakovna_1.jpgStrojírensko-slévárenský komplex UNEX a.s. zahájil provoz nové moderní haly určené pro finální povrchové úpravy litých a svařovaných komponent. Kapacita nové lakovny je dimenzována na 150 000 m2 očištěné plochy vnějšího i vnitřního povrchu za rok. Společnost tímto krokem reagovala na nárůst výroby, který již vyčerpal dosavadní kapacity. Došlo také ke sloučení pracovišť pro povrchové úpravy výrobků, dříve rozmístěných v různých částech areálu firmy, na jedno místo. Významné je také ekologické hledisko investice, jejíž celkové náklady činí 27 milionů korun.

Celý článek...

Závěrečný díl sedmý - Střední a severní Čechy

ozubene_kolo.jpgPřímo v hlavním městě naší republiky má své sídlo společnost CETOS, a.s. Její historie, začíná v polovině 19. století, kdy Karel Jockel založil dílnu na výrobu obráběcích strojů. Svoji moderní historii však začíná továrna psát v roce 1996, kdy státní podnik koupila akciová společnost CETOS. Výrobní program podniku tvoří brusky, a to jak hrotové a bezhroté, tak i speciální. Soustruhy a stroje na výrobu ozubení pak vyrábí provoz v Čelákovicích, známý pod názvem TOS Čelákovice, a.s. Ve výrobním programu mimo jiné najdeme například univerzální hrotové soustruhy, odvalovací frézky na ozubení, odvalovací obrážečky na ozubení, měřící přístroje na ozubení nebo soustružnická centra TOSTURN. www.cetos.cz, www.toscelakovice.cz

Celý článek...

teda_1.jpgPředstavujeme Vám daší stroj ze sortimentu spolešnosti Protech SpT. Komplaktní hydraulický ohraňovací lis pro ekonomické a přesné ohýbání. Kompaktní konstrukce stroje s vysokou tuhostí pro ohýbání menších dílů do délky 500 milimetrů. Pouze jeden hydraulický válec a tuhost beranu garantuje rovnoměrné rozložení síly v celé pracovní šíři. Konstrukce beranu je relativně nízká, beran je zkosený 45 stupňů dozadu, což umožňuje ohýbání „uzavřených“ dílů, které by jinak nebylo možné na standardním stroji ohnout. Lis je vhodný pro přesné ohýbání malých a drobných dílů mimo jiné pro velmi dobrou přístupnost pracovního místa a přehled obsluhy. CNC řízení pozice beranu, tlaku a pracovní rychlosti, dvě řízené osy dorazu.
Více se dozvíte na www.protech-spt.cz

gr2000_suchy.jpgFirma ProTechSpT s.r.o.představuje stroje pro broušení, odjehlování, strukturování nebo leštění plechových dílů. Světovým trendem v oblasti zpracování plechů jsou jednoznačně díly bez otřepů a ostrých hran, které mohou způsobit zranění při následné manipulaci a zpracování. Požadovány jsou díly s jednotným vzhledem, odstraněnými otřepy, výronky, oxidační vrstvou po laserovém zpracování, odstraněnými škrábanci. Odjehlené díly jsou standardem ve světě a stále častějším požadavkem i na našem trhu. Nabízíme řešení pomocí strojů firmy TIMESAVERS (Grindingmaster), zázemí největšího výrobce těchto strojů na světě a padesát let zkušeností.

Celý článek...

Díl šestý - Západní Čechy

freza.jpgTeď se na naší cestě potřebujeme přiblížit k Plzni. Přímo v Plzni má své sídlo firma Škoda Machine Tool, s.r.o., podnik s výrobou a montáží těžkých horizontálních frézovacích a vyvrtávacích strojů, těžkých soustruhů, otočných stolů, speciálního příslušenství a mnoha dalších produktů. V posledních letech se ŠKODA soustřeďuje na vývoj nových vysoce sofistikovaných strojů s NC řízením s nejvyšším stupněm automatizace a širokým okruhem použití vyhovujícím jakémukoliv požadavku zákazníka.

Celý článek...

Kalendář akcí

<<  Červen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     3  4
  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..