Google překladač: English Deutsch

Lisy PPEB jsou přesné především na základě tuhé konstrukce rámu a historicky ověřenou technologií výroby. Až do lisovacího výkonu 320 tun jsou navrženy a konstruovány ze svařeného rámu vyrobeného z jediného kusu a opracovaného na jedno upnutí s uvolněním vnitřního pnutí vibrační metodou. Hydraulické válce jsou vyrobené z jednolitého ocelového ingotu. Přesně broušené a lapované písty jsou ocelovými výkovky, které zajišťují vysokou životnost a bezporuchový provoz.
Celý stroj je osazen nejnovější hydraulikou a mikroprocesorovou technologií zabezpečující dokonalé řízení v procesu ohýbání. Referenční lineární snímače obou konzol jsou upevněné na rámu tak, aby deformace bočnic rámu při ohýbání neovlivnily polohovací přesnost beranu v osách (Y1, Y2).
Patentovaný laserový měřící systém Easy Form®, umožňuje přesné bezkontaktní měření úhlu během procesu ohýbání. Snímací mechanismus sleduje ohýbaný materiál během cyklu, vyhodnocuje a předává informace řídicí jednotce CNC v reálném čase, ta je zpracuje, přepočítá nastavení hloubky posuvu beranu a tak dosáhne správný úhel v reálném čase bez přerušení procesu a bez časových ztrát ve výrobě.
Patentovaný programovatelný systém bombírování osy "V" je velkou předností strojů firmy LVD. Dlouholetým sledováním vývoje v oboru a analýzou vlastních zkušeností výrobce dospěl k důmyslnému řešení základu pro bombírovací stůl, který je navržen jako dvoudílné klínové vedení s dělením několika přesně zaškrabávaných šikmých ploch, které působí ve výsledném procesu ohýbání jako důmyslné protisilové zařízení. CNC bombírování zabezpečí, aby beran a stůl byly během ohýbání rovnoběžné. Údaje o tloušťce plechu, délce, otevření "V" prizma a pevnosti materiálu v tahu jsou přenášeny do řídícího systému. Síla a příslušný průhyb stolu a beranu jsou automaticky determinované a protisilové zatížení se dosáhne optimálně pro každé ohýbaní.
Přesně broušené nástroje LVD s patentovaným poloměrem STONE® přináší přesné úhly ohybu v celé jeho délce. Nástroje STONE® jsou vyráběné s progresivním rádiusem po obou stranách otevřeného profilu "V", což umožňuje rovnoměrnější vstup materiálu do matrice, snižuje tření mezi materiálem a matricí vznikající při ohýbaní tím, že vytváří při vstupu valivé podmínky. Dalším přínosem je snížení míry opotřebení, snadná vyměnitelnost, snížení zbytků (okují, otřepů) na nerezavějící oceli, zlepšení kontroly materiálu, snížení potřeby tonáže stroje a zlepšená symetrie ohýbání.
Jistě je zajímavá oblast použití lisů LVD. Nákladní i osobní vagóny, těžká stavební technika, loďařství, větrné elektrárny, potravinářské stroje, klimatizace - to vše je smontováno z plechových dílů ohýbaných na širokém sortimentu lisů LVD.
Více informací o ohraňovacích lisech PPEB získáte na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.newtech.cz <

Firma Schneider Bohemia přišla v poslední době na trh s velice vhodným doplněním sortimentu brusek. Speciálně pro oblast lakoven a karosářských provozů jsou určeny nové excentrické brusky s mnoha přednostmi.
Všechny excentrické brusky, které jsou nově v sortimentu, jsou velmi lehké a příruční, s ideálním tvarem i ovládáním pro umožnění práce jen jednou rukou. Malé rozměry a hlavně velká spouštěcí páka přes celou horní část nářadí jsou toho zárukou. Ideální vyvážení brusek zaručuje minimální vibrace, což se především ocení při dlouhých pracovních procesech. U všech brusek je možno plynule měnit intenzitu broušení vzduchovým regulačním ventilem. Všechny brusky mají brusné desky opatřeny suchým zipem, což umožňuje rychlou a snadnou výměnu brusného papíru.
Perfektním doplňkem pro ty, kteří požadují vysoký stupeň kvality při dokončovacích pracích je excentrická bruska HW 70. Tato bruska je vysoce precizní, ideálně přizpůsobená pro práci na malých plochách. Při pracovním tlaku 6 bar má spotřebu vzduchu 280 l/min. Průměr brusného talíře má 70 mm a zdvih 5 mm.
Ideálním "dvojčetem" pro všechny typy práce - hrubé i jemné broušení jsou brusky HW 121 a HW 151. Jedná se o jedno nářadí s rozdílnou velikostí brusného talíře (120 a 150 mm). Výhodou těchto dvou excentrických brusek je možnost připojení zařízení pro odsávání prachu. Větší z obou brusek je vybavena univerzálním brusným talířem, na který je možno připevnit brusné papíry s různým počtem otvorů. Obě brusky pracují při tlaku 6 bar, spotřeba vzduchu se pohybuje od 280 do 300 l/min, zdvih je standardně 5 mm.
www.schneider-bohemia.cz

LVD uvádí na trh nový ekonomický hybridní laserový systém. Laserové řezací centrum Orion je určeno na zpracování formátů plechu až 1500 x 3000 mm do tloušťky 16 mm. Ergonomický design umožňuje dokonalý přístup a sledování pracovního prostoru ze tří stran a rychlou a snadnou výměnu materiálu. Řada prvků směřuje k vysoce produktivnímu nasazení zařízení - např. kazetová výměna čoček (5´´ a 7´´), automatická volba řezného plynu a další. Stroj je osazen plně integrovaným CO2 GE Fanuc laserem ve variantách 2 kW a 4kW.
Pro další informace pište na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.newtech.cz

Novinka v nabídce LVD s exkluzivním řízením CADMAN®EXPRESS nabízí kvalitní technologii ohýbání plechu s ekonomickým designem a snadným ovládáním. Stroje jsou dodávány variantně ve čtyř a pětiosém provedení. Pětiosé lisy PPEC jsou vybaveny CNC řízeným systémem, který zajišťuje rovnoběžnou polohu beranu a stolu během ohybu. Ohraňovací lisy PPEC jsou dostupné v tonážích od 80 do 220 t a pracovních délkách od 2000 do 4270 mm.
Základ tvoří jediný svařenec, který je vibrační metodou zbaven vnitřního pnutí. Poté jsou obrobeny dosedací plochy, což přispívá k tuhosti a přesnosti soustavy po celou dobu životnosti stroje. Hydraulické válce jsou obráběny z pevného ocelového bloku, písty jsou výkovky dokončované lapováním.
Tyto lisy se servořízením používají vyspělou hydrauliku a elektroniku pro zajištění přesného průběhu ohýbacího procesu. Kvalitní dvouosé zadní dorazy ovládají hloubku (osa X) a výšku (osa R) dvěma standardními dorazovými palci. Předpětí na vedení udržuje palce v poloze. Standardní palce dorazů se třemi dorazovými polohami umožňují založení v ose X až 1000 mm a zároveň slouží jako podpěra pro materiál.
Řízení CADMAN®Express je založeno na Windows®NT a vychází z principů úspěšného řídicího systému CADMAN® používaného na ostatních řadách ohraňovacích lisů LVD. Řídicí systém obsahuje procesor Intel Pentium, hard disk 20 GB, CD ROM a 12" TFT obrazovku. Programovací proces je zjednodušen a zrychlen omezenými požadavky na zadávání dat. CADMAN®Express nabízí řadu automatizovaných operací, jako například automatický výpočet přídavku ohybu, automatický výběr nástrojů založený pouze na síle materiálu a automatický výpočet spodního mrtvého bodu (osa Y). Součástí je i grafická prezentace nástrojů, přehled programu v editovacím stavu a ve stavu výroby, animace nástrojů a zadních dorazů během pracovního cyklu a snadná utilita pro nastavení úhlu korekce a korekce přírůstku ohybu.
www.newtech.cz

Německá společnost "FLOTT" vybuduje v Bánovcích nad Bebravou nový výrobní závod. V Bánovcích zároveň vyroste i servisně-obchodní centrum značky "FLOTT" pro země střední a východní Evropy. Investici do nového provozu si vyžádal další plánovaný přesun výroby a intenzivnější obchodní aktivity značky "FLOTT" v regionu střední a východní Evropy. Otevření nového provozu přinese přibližně 100 nových kvalifikovaných pracovních míst. Začátek výstavby nové centrály je naplánován na druhou polovinu letošního roku.
Společnost "FLOTT" byla založená v roce 1854 v německém Remscheidu. Z původní řemeslnické dílny na výrobu ručního nářadí se vypracovala na vedoucího evropského výrobce stolních a sloupových vrtaček, kotoučových a pásových brusek a dalších profesionálních strojů určených pro průmysl a odborné dílny. Kromě Německa, České republiky a Slovenska má "FLOTT" pobočky ve Francii a Velké Británii, prodejní a servisní centra "FLOTT" se nacházejí ve všech evropských zemích.
S podniky v bývalém Československu začal "FLOTT" spolupracovat již v roce 1989. V roce 1996 byla založena dceřiná společnost "FLOTT" Slovakia, která pro mateřskou firmu zajišťuje nákup a dodávky komponentů od českých a slovenských výrobců. Od roku 1999 plní "FLOTT" Slovakia také funkci servisní a obchodní centrály pro země střední a východní Evropy. V současnosti zajišťuje "FLOTT" Slovakia pro celosvětovou prodejní síť "FLOTT" výrobu pěti druhů přesných vrtaček a téměř kompletní sortiment pásových brusek. V nejbližším období přesune "FLOTT" na Slovensko i finální výrobu dalších nově vyvinutých strojů. Politikou společnosti "FLOTT" je v maximální míře využívat dodávky od českých a slovenských firem, od kterých nakupuje elektromotory, odlitky, převodové mechanismy a další komponenty.
www.flott.cz

Mori Seiki uvádí na trh současně 30 nových modelů soustruhů. NL série je posledním slovem v konstrukci vysoce přesných a produktivních CNC soustruhů.
Poprvé nasazena nástrojová hlava s revoluční konstrukcí pohonu rotačních nástrojů - průvlakovým motorem. Toto řešení snižuje teplotu a vibrace při výrazném zvýšení výkonu a přesnosti celé jednotky.
Nová konstrukce zajišťuje vysokou stabilitu tvaru lože stejně jako vysokou tuhost vřeteníku a vřetena. Výsledkem je výrazně zvýšená celková tuhost stroje. Šířka kluzných ploch je o 30% větší ve srovnání s běžnými stroji. Největší průchod vřetenem ve své třídě (91mm) umožňuje obrábění tyčového materiálu až do průměru 80 mm.
Stroje NL série jsou vybaveny ve standardu vysoce tuhým digitálním koníkem poháněným servomotorem. To drasticky snižuje časy nutné pro seřízení stroje.
www.newtech.cz

Firma Sandvik Coromant představuje CoroDrill® 880 s technologií Step - s novou generací vrtáků U-drill možnost snížení nákladů na polovinu!
Nová koncepce vrtáků CoroDrill® 880 s unikátním provedením středové destičky a obvodvou hladící destičkou s geometrií Wiper umožňuje zvýšit hodnotu posuvu až o 100% a přitom zachovat vynikající kvalitu zhotoveného otvoru.
Více se dozvíte na www.coromant.sandvik.com

NV1500DCG vyvinuté pro obrábění malých forem a přesných dílů je vysoce přesné kompaktní vertikální obráběcí centrum. Prototyp představila firma Mori Seiki na veletrhu JIMTOF 2004, sériová výroba byla zahájena v těchto dnech. Stroj vyniká revolučním designem orientovaným na zmenšení zástavbové plochy a díky aplikaci technologie DCGTM také zásadně redukuje cyklové časy a zároveň díky omezení vibrací zlepšuje přesnost a kvalitu obrobeného povrchu.
www.newtech.cz

Firma Sandvik Coromant nyní uvádí na trh nástrojové řešení pro čelní zapichovací operace, kde obsáhlý sortiment posunovacích pevných držáků může být zredukován použitím nožových vložek CoroCut SL v kombinaci s adaptéry CoroTurn SL.
Jedná se o rozšíření programu nového flexibilního nástrojového systému pro upichovací a zapichovací operace zejména v malosériové výrobě.
Lůžko břitové destičky upichovacích a zapichovacích nástrojů se opotřebovává mnohem rychleji než lůžka navržená pro všeobecné oobrábění. Hospodárnost se však zlepšuje, je-li provedena pouhá výměna nožové vložky v okamžiku, kdy dojde k opotřebení lůžka.
Adaptéry jsou konstruovány s vroubkovanou styčnou plochou, aby bylo dosaženo mimořádně pevného spojení s nožovou vložkou, výkonnostně srovnatelného s celistvým nástrojem.
Nožové vložky jsou dostupné v pravořezném i levořezném konstrukčním provedení.
www.coromant.sandvik.com

Time is money - neboli čas jsou peníze a toto rčení platí dvojnásob u velkosériové výroby malých součástí, kde cyklové časy jsou velmi krátké a tudíž frekvence zakládání nových polotovarů dílů je vysoká a kde je současně potřeba redukovat vedlejší strojní časy na minimum.
MDC500 je vysoceprodukční a současně flexibilní vrtací, závitovací a frézovací centrum pro sériovou výrobu. Pracovní pojezdy stroje v x,y,z - 305x255x305 mm. Ke zkrácení vedlejších časů výrazně přispívá: automatický otočný výměník palet s časem výměny obou palet za 1,9 sek. (na jedné paletě v pracovním prostoru se obrábí a současně na druhé obsluha paralelně vyměňuje obrobený díl za nový polotovar), rychloposuvy do 51 m/min, zrychlení v osách 0,8 g, čas výměny nástroje 2,8 sek (celkem 24+1 nástrojů). Dynamické vřeteno má k dispozici 10.000 popř. 15.000 ot/min, upínací kužel ISO40. Nádrž chladící kapaliny o objemu 410 litrů je integrovaná v základu stroje a chladící emulze je dopravováno vysokotlakým čerpadlem.
www.teximp.cz

Ultra kompaktní stroje frézka OM-1 a soustruh OL-1 projdou dveřmi šíře 90 mm. Můžou být rovněž vybaveny pojezdovými kolečky pro snadné přemisťování z místa na místo. Mají širokou oblast nasazení od běžné kovovýroby velmi malých součástí, přes oblasti medicíny, dentální techniky, výzkumné laboratoře, školní a výcvikové účely, nebo jednoduše pro obrábění velmi malých přesných dílů.
www.teximp.cz

Kalendář akcí

<<  Září 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..