Google překladač: English Deutsch

hydr_pohony_1.jpgNapínací a hnací moduly stavební řady UPE firmy Bosh Rexroth ideálně splňují požadavky kladené na kompaktní konstrukční prvek. Spojují nádrž na olej, hnací motor, čerpadlo a kompletní řízení ve snadno zapojitelnou jednotku „Pick and Place“. Oblasti použití jsou kromě obráběcích strojů a lisů také při výrobě pneumatik, zpracování papíru a při ovládání různých funkcí v oblasti automatizace. Nová stavební řada UPE3 umožňuje díky zabudovanému dvojtému čerpadlu a dvěma odděleným řídícím okruhům plnění komplexních úkolů, které vyvstávají při konstrukci moderních soustruhů a brusek. Kompaktní konstrukce s umístěním řízení přímo na nádrži snižuje prostorové nároky a minimalizují náklady na zatrubkování.

Celý článek...

Čerpadlová jednotka MPM

rexroth_1.jpgFirma Bosch Rexroth nabízí kompletní funkční jednotku s možností jednoduché zástavby do stroje sloužící pro hydraulické ovládání na soustruzích a obráběcích centrech. MPM jednotka usnadňuje vlastní projekční činnost a šetří práci nutnou pro zatrubkování na běžném hydraulickém agregátu. Další výhody spočívají ve vysoké funkčnosti, malém množství spojovaných míst a možnosti dobrého přizpůsobení se na různé konfigurace strojů. MPM je integrovaná funkční jednotka, která je složena z elektromotoru, lamelového čerpadla a chladiče. Vzniklé teplo je odváděno přes těleso elektromotoru. O dobrý chladicí výkon se stará speciální ventilátor, který je součástí jednotky. Na jednotku je připevněn rozvodný blok osazený řídícími prvky s blokovým filtrem. Celá jednotka se zabuduje přímo na nádrž. Výhodou jednotky je to, že jí lze operativně umístit na jakoukoli specifickou nádrž do různých strojů.
www.rexroth.cz

linde_technoplyn.jpgNěmecká společnost Linde Technoplyn a.s. slavnostně zahájila výrobu technických plynů ve Vřesové na Sokolovsku. Do výstavby špičkového zařízení na zkapalňování a dělení vzduchu, která trvala dva roky, investovala téměř 2 miliardy korun. „Naše společnost vyhrála výběrové řízení na zajištění dodávek technických plynů potrubními rozvody pro firmu Sokolovská uhelná a.s. To byl také důvod, proč jsme ve Vřesové postavili největší a nejmodernější zařízení svého druhu v České republice,“ řekl generální ředitel Linde Technoplyn Petr Choulík a upřesnil: „Nová technologie zaručí stabilní bezporuchové dodávky potrubních plynů pro zplyňování hnědého uhlí a podpoří využití těchto zdrojů na výrobu elektrické energie z domácích zdrojů. Nepřímo tak podpoří i zaměstnanost v regionu Sokolov.“

Celý článek...

lakovna_1.jpgStrojírensko-slévárenský komplex UNEX a.s. zahájil provoz nové moderní haly určené pro finální povrchové úpravy litých a svařovaných komponent. Kapacita nové lakovny je dimenzována na 150 000 m2 očištěné plochy vnějšího i vnitřního povrchu za rok. Společnost tímto krokem reagovala na nárůst výroby, který již vyčerpal dosavadní kapacity. Došlo také ke sloučení pracovišť pro povrchové úpravy výrobků, dříve rozmístěných v různých částech areálu firmy, na jedno místo. Významné je také ekologické hledisko investice, jejíž celkové náklady činí 27 milionů korun.

Celý článek...

Závěrečný díl sedmý - Střední a severní Čechy

ozubene_kolo.jpgPřímo v hlavním městě naší republiky má své sídlo společnost CETOS, a.s. Její historie, začíná v polovině 19. století, kdy Karel Jockel založil dílnu na výrobu obráběcích strojů. Svoji moderní historii však začíná továrna psát v roce 1996, kdy státní podnik koupila akciová společnost CETOS. Výrobní program podniku tvoří brusky, a to jak hrotové a bezhroté, tak i speciální. Soustruhy a stroje na výrobu ozubení pak vyrábí provoz v Čelákovicích, známý pod názvem TOS Čelákovice, a.s. Ve výrobním programu mimo jiné najdeme například univerzální hrotové soustruhy, odvalovací frézky na ozubení, odvalovací obrážečky na ozubení, měřící přístroje na ozubení nebo soustružnická centra TOSTURN. www.cetos.cz, www.toscelakovice.cz

Celý článek...

teda_1.jpgPředstavujeme Vám daší stroj ze sortimentu spolešnosti Protech SpT. Komplaktní hydraulický ohraňovací lis pro ekonomické a přesné ohýbání. Kompaktní konstrukce stroje s vysokou tuhostí pro ohýbání menších dílů do délky 500 milimetrů. Pouze jeden hydraulický válec a tuhost beranu garantuje rovnoměrné rozložení síly v celé pracovní šíři. Konstrukce beranu je relativně nízká, beran je zkosený 45 stupňů dozadu, což umožňuje ohýbání „uzavřených“ dílů, které by jinak nebylo možné na standardním stroji ohnout. Lis je vhodný pro přesné ohýbání malých a drobných dílů mimo jiné pro velmi dobrou přístupnost pracovního místa a přehled obsluhy. CNC řízení pozice beranu, tlaku a pracovní rychlosti, dvě řízené osy dorazu.
Více se dozvíte na www.protech-spt.cz

gr2000_suchy.jpgFirma ProTechSpT s.r.o.představuje stroje pro broušení, odjehlování, strukturování nebo leštění plechových dílů. Světovým trendem v oblasti zpracování plechů jsou jednoznačně díly bez otřepů a ostrých hran, které mohou způsobit zranění při následné manipulaci a zpracování. Požadovány jsou díly s jednotným vzhledem, odstraněnými otřepy, výronky, oxidační vrstvou po laserovém zpracování, odstraněnými škrábanci. Odjehlené díly jsou standardem ve světě a stále častějším požadavkem i na našem trhu. Nabízíme řešení pomocí strojů firmy TIMESAVERS (Grindingmaster), zázemí největšího výrobce těchto strojů na světě a padesát let zkušeností.

Celý článek...

Díl šestý - Západní Čechy

freza.jpgTeď se na naší cestě potřebujeme přiblížit k Plzni. Přímo v Plzni má své sídlo firma Škoda Machine Tool, s.r.o., podnik s výrobou a montáží těžkých horizontálních frézovacích a vyvrtávacích strojů, těžkých soustruhů, otočných stolů, speciálního příslušenství a mnoha dalších produktů. V posledních letech se ŠKODA soustřeďuje na vývoj nových vysoce sofistikovaných strojů s NC řízením s nejvyšším stupněm automatizace a širokým okruhem použití vyhovujícím jakémukoliv požadavku zákazníka.

Celý článek...

dodo_penize10_1.jpgCelkem 303 projektů už podali malí a střední podnikatelé v Jihomoravském kraji do programů, které vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu v rámci Operačního programu průmysl a podnikání. Podpořeno doposud bylo sto jedna firem v celkové výši 191,4 mil. korun.

Celý článek...

Cimatron_1.jpgIzraelská společnost Cimatron dodávající interaktivní CAD/CAM software pro nástrojaře oznámila první komerční NC software pro mikroobrábění miniaturních vysoce přesných komponent a jejich forem. Toto řešení bude dostupné jako součást produktů CimatronE 7.0, nové verze vlajkového produktu společnosti.

Celý článek...

SPV_20_CNC_1.jpgCZ. TECH s.r.o. představuje novinku, soustruh SPV 40 CNC. Moderní svislý soustruh určený pro opracování těžkých, rozměrných a těžce vystředitelných přírubových dílců. Možnost dvou upínacích tlaků umožňuje bezproblémové odepnutí a přepnutí po hrubování na nižší tlak pro obrábění na čisto a docílit tak vysoké rozměrové a geometrické přesnosti tenkostěnných dílců. Soustruhy jsou vybavovány 4 –bokou nástrojovou hlavou, standardně 8-bokou hlavou a ve speciálním provedení je stroj vybaven elektrovřetenem firmy KESSLER ( 12.000 ot./min, 18/29 kW) s automatickou výměnou nástrojů a zásobníkem pro 10 pozic. http://www.cztech.cz/index.html

Celý článek...

Kalendář akcí

<<  Září 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..