Google překladač: English Deutsch

comac_1.jpgJiž více než 25 let vyrábí a dodává firma Comac stroje pro ohýbání kovových profilů. Kvalita produkce a schopnost řešit i velmi komplikované úkoly jsou příčinou, proč celosvětový počet instalací překročil číslo 5000. Společnost Comac sídlí ve Villanova d´ Asti nedaleko italského Turína. Její produkce je zaměřena na výrobu flexibilních a spolehlivých strojů, které svými schopnostmi pokrývají široké spektrum požadavků na ohýbání profilů. Vysoká pozornost výrobce je věnována nepřetržitému zlepšování stávajících a vývoji nových modelů tak, aby výrobní portfolio reflektovalo měnící se požadavky trhu. Stroje kladou velmi nízké požadavky na údržbu. Značka je známa na všech rozhodujících trzích, lokální distributoři zajišťují záruční a pozáruční servis, poradenství a dodávky náhradních dílů. Pro český a slovenský trh zajišťuje tyto služby servisní a technické centrum firmy Newtech v Plané nad Lužnicí.

Celý článek...

Parma_1.jpgSpolečnost Newtech představuje novinku v nabídce vysekávacích lisů. Nový vysekávací lis LVD disponuje 21 polohovou nástrojovou hlavou se třemi přímo poháněnými autoindexovatelnými stanicemi, výkonným řídicím systémem GE Fanuc 0iP, tuhým rámem a designem zaměřeným na dosažení vysoké přesnosti (0,05 mm).

Celý článek...

skoda_1.jpgMontážní závod Škoda Auto India v Aurangabádu rozšiřuje své kapacity o další modely. V sobotu 12. listopadu slavnostně otevřel nové montážní haly závodu v Aurangabádu prezident Václav Klaus. V montážním závodě se do současné doby montovaly vozy Škoda Octavia Tour, nové linky umožní montovat modely Octavia Tour Combi, Octavia a Superb. „Toto rozšíření stávající montáže znamená další etapu v historii Škody v Indii. Umožní nám navýšení kapacity až na 30 000 vozů ročně a zajistit montážní linky pro naše budoucí produkty“, řekl při slavnostním otevření člen představenstva Škoda Auto odpovědný za výrobu a logistiku Horst Mühl.

Celý článek...

dul_1.jpgSílu čínské ekonomiky jasně ukazuje její rychle rostoucí význam ve světovém obchodě. Vývoz a dovoz rostou v porovnání se světem rychleji již přes 20 let. Čína je dnes čtvrtým největším exportérem po USA, Německu a Japonsku. Z pohledu českého exportu je důležité, že Čína je třetím největším světovým importérem, trhem s 1,3 miliardy obyvatel. Cestu k významnějším kontraktům otevírá společný vstup v alianci. V návaznosti na oficiální účast ČR na veletrhu China Coal and Mining Expo 2005 CzechTrade uspořádal sérii pracovních jednání a prezentací společně s vývozní aliancí Česká dobývací technika. Největší čínské doly projevily zájem o dodávky signalizační a dorozumívací techniky, elektrozařízení, zajištění dopravy v dolech či o důlní lokomotivy.

Celý článek...

midest.gifStrojírenství společně s automobilovým průmyslem je hlavním a tradičním pilířem české ekonomiky a exportu. Vývoz strojů a dopravních prostředků dlouhodobě představuje téměř polovinu celkového exportu. Přitom v roce 1993, vzniku samostatné České republiky, byl objem vývozu oproti dnešku přibližně pětinový a ve vývozu zaujímal necelých 30 procent. Česká obchodní bilance tohoto sektoru je od roku 1998 pozitivní. Tato fakta zohlednilo Ministerstvo průmyslu a obchodu při svém výběru mezinárodních veletrhů, na kterých podporuje účast českých firem formou oficiální účasti ČR. Jedním z vybraných veletrhů je pařížský MIDEST. Realizátorem oficiální účasti ČR na tomto nejvýznamnějším veletrhu subdodávek do strojírenství a automobilového průmyslu je agentura CzechTrade.

Celý článek...

gearbox_sml_tcm26-104717.jpgSpolečnost Scania po 15 letech kompletně obmění řadu převodovek. V roce 2006 budou na trh uvedeny nové převodovky, které mají sníženou hmotnost až o 69 kg, vyšší schopnost přenosu točivého momentu a nabízejí zákazníkům výjimečnou flexibilitu při výběru vozidla pro libovolný typ přepravy. Nové převodovky Scania mají zcela novou konstrukci s plnou integrací systémů Scania Opticruise a Scania Retarder. Tunelová konstrukce je silnější a pevnější než stávající vanová. Přestože nové motory s masivním točivým momentem kladou na převodovky zvýšené nároky, podařilo se také výrazně snížit jejich hmotnost. Za účelem sladění řadicích sil pro hlavní převody byl u prvního rychlostního stupně přidán ke stávajícím dvěma jeden synchronizační kužel navíc.

Celý článek...

EdgeCAM_Machine_Sim_Ani_Drilling_1.gifSpolečnost Pathtrace představuje novinku ve svém sortimentu. Nejnovější verze EdgeCAM nabízí jedinečnou bezpečnost programování při použití komplexní vizualizace dráhy nástroje a modelu CNC stroje pro novou generaci soustružnicko/frézovacích CNC strojů. Tato verze EdgeCAM 10 přináší důležitý krok ve vývoji EdgeCAM produktů. Novinkou v EdgeCAM 10 je schopnost simulace stroje, která dále rozšiřuje komplexní verifikaci a simulaci obrábění dřívějších verzí EdgeCAM. Kompletní model CNC stroje je zobrazen během celé simulace obrábění s realistickým zobrazením pohybu všech jeho pohyblivých komponent.

Celý článek...

hulin_1.jpgNovým typem produktu ve výrobním programu TOSHULIN, a.s. je svislé obráběcí centrum POWERTURN Y. Doplňuje svou konstrukcí generaci strojů POWERTURN o posuv upínací desky ve směru osy Y, což podstatně rozšiřuje jeho užitné vlastnosti a řadí ho do kategorie multifunkčních strojů. Centra se dodávají ve dvoustojanovém provedení s průměrem upínací desky od 1.250 do 4.000 mm.

Celý článek...

steel_1.jpgSpolečnost Mittal Steel Ostrava a.s. obdržela certifikát pro betonářskou ocel, který ji opravňuje k vstupu na rakouský trh. Celý administrativní proces včetně kontrolních návštěv, odběrů zkoušek a detailního vyhodnocování testů trval dvanáct měsíců.
„Za předpokladu konkurenceschopné ceny očekáváme, že bychom na rakouský trh mohli umístit ročně asi 20 až 30 tisíc tun betonářské oceli,“ uvedla Martina Rašťáková z obchodního úseku ostravské společnosti.

Celý článek...

alstom_1_1.jpgVýroba kotlů, jedna z divizí brněnské společnosti ALSTOM Power, s.r.o., ALSTOM Group, uzavřela významný zahraniční kontrakt. Jeho předmětem je výroba tlakových částí regeneračního kotle pro nově budovanou uruguayskou celulózku. Výstavba provozu je dosud největší zahraniční investicí v historii této jihoamerické země a pohybuje se okolo jedné miliardy dolarů.

Celý článek...

cerpadlo_CP1H_nahled.jpgFirma Bosch Diesel, s.r.o., Jihlava, dceřiná společnost firmy Robert Bosch GmbH, dokončila za pouhých deset měsíců od zahájení stavby další etapu rozšiřování svého působiště v Jihlavě. Novostavba dlouhá přibližně 250 metrů a široká více než 100 metrů je jednou z největších hal výrobního sdružení firem skupiny Bosch v celosvětovém měřítku. Podnik investoval do této budovy včetně strojů a zařízení více než 110 milionů Euro. Od zahájení aktivit v roce 1993 investovala firma Bosch v Jihlavě celkem více než 550 milionů Euro. V současné době je v jihlavském závodě zaměstnáno asi 6 200 pracovníků.

Celý článek...

Kalendář akcí

<<  Květen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  4  5  6  7
  8  91011121314
192021
22232425262728
29    

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..