Google překladač: English Deutsch

hulin_1.jpgNovým typem produktu ve výrobním programu TOSHULIN, a.s. je svislé obráběcí centrum POWERTURN Y. Doplňuje svou konstrukcí generaci strojů POWERTURN o posuv upínací desky ve směru osy Y, což podstatně rozšiřuje jeho užitné vlastnosti a řadí ho do kategorie multifunkčních strojů. Centra se dodávají ve dvoustojanovém provedení s průměrem upínací desky od 1.250 do 4.000 mm.

Celý článek...

steel_1.jpgSpolečnost Mittal Steel Ostrava a.s. obdržela certifikát pro betonářskou ocel, který ji opravňuje k vstupu na rakouský trh. Celý administrativní proces včetně kontrolních návštěv, odběrů zkoušek a detailního vyhodnocování testů trval dvanáct měsíců.
„Za předpokladu konkurenceschopné ceny očekáváme, že bychom na rakouský trh mohli umístit ročně asi 20 až 30 tisíc tun betonářské oceli,“ uvedla Martina Rašťáková z obchodního úseku ostravské společnosti.

Celý článek...

alstom_1_1.jpgVýroba kotlů, jedna z divizí brněnské společnosti ALSTOM Power, s.r.o., ALSTOM Group, uzavřela významný zahraniční kontrakt. Jeho předmětem je výroba tlakových částí regeneračního kotle pro nově budovanou uruguayskou celulózku. Výstavba provozu je dosud největší zahraniční investicí v historii této jihoamerické země a pohybuje se okolo jedné miliardy dolarů.

Celý článek...

cerpadlo_CP1H_nahled.jpgFirma Bosch Diesel, s.r.o., Jihlava, dceřiná společnost firmy Robert Bosch GmbH, dokončila za pouhých deset měsíců od zahájení stavby další etapu rozšiřování svého působiště v Jihlavě. Novostavba dlouhá přibližně 250 metrů a široká více než 100 metrů je jednou z největších hal výrobního sdružení firem skupiny Bosch v celosvětovém měřítku. Podnik investoval do této budovy včetně strojů a zařízení více než 110 milionů Euro. Od zahájení aktivit v roce 1993 investovala firma Bosch v Jihlavě celkem více než 550 milionů Euro. V současné době je v jihlavském závodě zaměstnáno asi 6 200 pracovníků.

Celý článek...

viwa_box3_2.gifMobilní úpravny řady WIVA jsou určeny pro výrobu kvalitní pitné vody ze spodních i povrchových zdrojů. Nejvýznamnějšími přednostmi jsou operativní pružné nasazení v krizových situacích /spouštění do dvou hodin od instalace/, nepřetržitý automaticky řízený provoz 24 hodin denně i v náročných klimatických podmínkách, maximální šetrnost k životnímu prostředí , nízké provozní náklady a mobilita, zaručená instalací do kontejnerů IS0 1C.

Celý článek...

slide_expert_1.jpgČeská republika je jednou z nejúspěšnějších zemí v získávání investic do automobilového průmyslu. Podle nejnovější studie společnosti Ernst&Young o atraktivitě evropského investičního prostředí (Emerging Economies Stake Their Clame, European Attractiveness Survey 2005) jsme loni v celoevropském měřítku obsadili druhé místo v přílivu přímých zahraničních investic (PZI) do odvětví výroby automobilových komponentů.

Celý článek...

rectus_1.jpgDůležitost bezpečnosti na pracovišti neustále stoupá. Je nezbytné zajistit účinnou ochranu pro pracovníky, materiály i prostředí. Společnost RECTUS AG (Německo), která je nussdorfským odborníkem na rychlospojky, vyvinula v rámci svých samoodvzdušňovacích rychlospojek různé spojovací systémy, jež zaručují maximální aktivní ochranu na pracovišti (v souladu s normou EN 983 / ISO 4414).

Celý článek...

truemill_1.jpgSpolečnost 3E Praha Engineering představila na brněnském veletrhu novinku, kterou je TrueMill®. TrueMill® je novou technologií americké firmy SURFWARE, čekající na schválení podaného patentu, který přináší revoluční technologii v oblasti třískového obrábění. Do dnešní doby nebylo možné v žádném CAM systému efektivně řídit překrytí nástroje s dodržením konstantního úhlu styku nástroje s odebíraným materiálem při stále stejné řezné rychlosti.

Celý článek...

filtr_1.jpgAmerická společnost Donaldson Company, Inc., přední světový dodavatel filtračních řešení, zahájila v Kadani výstavbu nového výrobního závodu. Zhruba stovka lidí by v něm do tří let měla vyrábět průmyslová filtrační zařízení a jejich součásti. V první fázi chce společnost vybudovat továrnu o výměře 12.800 m². „Počítáme s tím, že hrubá stavba bude hotová do konce tohoto roku a do jara 2006 budeme pracovat na vnitřním zařízení budovy. Zahájení zkušebního provozu plánujeme na léto příštího roku,“ uvedl jednatel společnosti Michal Sviták a dodal: „K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli rostoucímu zájmu o průmyslovou vzduchovou filtraci. Ze strategického hlediska chceme mít k dispozici funkční výrobní kapacitu, která může obsloužit objevující se trhy v Evropě.“

Celý článek...

valcovny_new_1.gifBudoucnost hutní společnosti Válcovny plechu Frýdek-Místek je ve výrobě plechů pro elektrotechnický průmysl - tzv. dynamo a trafo plechy. Tyto speciální plechy jsou na tuzemském i zahraničním trhu v současnosti velmi žádané, takže Válcovny plechu vyrábí již delší dobu maximální množství těchto plechů a poptávka převyšuje kapacitní možnosti podniku. Cílem vedení firmy je postupné zvyšování výroby elektroplechů na úkor nízkouhlíkatých plechů, jejíž produkce by se měla naopak postupně snižovat.

Celý článek...

mcu630_1.jpgSpolečnost KOVOSVIT MAS, a. s., Sezimovo Ústí představila na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu novinku, za kterou získala zlatou medaili. Touto novinkou je pětiosé vertikální obráběcí centrum MCU630V-5X. MCU 630V-5X - stroj pro kontinuální 5-ti osé obrábění složitých dílců. Svým uspořádáním a vlastnostmi je předurčen pro výrobu tvarově složitých forem a komplexní obrábění dílců z 5 stran. Vysoká tuhost stroje, vycházející z portálové koncepce, je důležitá pro silové obrábění dílců. Vysoká přesnost stroje MCU 630V-5X rozšiřuje možnosti obrábění v 5 osách a opracování složitých dílců na jedno upnutí. Stroj má vysokou dynamiku jak v oblasti pohybu nástroje (3 osy), tak i v oblasti pohybu obrobku (2 osy), což je zajištěno aplikací přímých pohonů v rotačních osách otočně sklopného stolu a rozdělením pohybů jednotlivých os 3+2.

Celý článek...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

65

Kalendář akcí

<<  Červenec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..