Google překladač: English Deutsch

flot_1.jpgKonvenční řadové vrtačky představují i v současnosti efektivní a cenově dostupnou alternativu k CNC obráběcím centrům. Jejich použití je vhodné zejména v sériové a opakované výrobě v oblasti vrtání, zahlubování, vystružování a řezání závitů. K hlavním přednostem vhodně zvolené sestavy řadových vrtaček oproti klasickému CNC stroji patří především nutnost podstatně menší vstupní investice, nižší provozní náklady a v závislosti na technologickém postupu často i srovnatelná produktivita.

Celý článek...

Vysoce přesné vertikální kompaktní obráběcí centrum

NV1500-1.jpgSpolečnost Newtech uvádí na trh NV1500DCG - vysoce přesné vertikální obráběcí centrum. Tento stroj nově definuje, co znamená úspora zástavbového prostoru. Šířka je pouhých 850mm, čímž je umožněno stěhování standardními dveřmi šíře 90cm! Jeho kompaktní design zahrnující i technologii DCGTM a další prvky vysoce přesných technologií obrábění poskytují v jediném nepříliš velikém balení mnohé přínosy pro Vaši výrobu malých forem a zápustek, dílů pro elektrotechniku a jiných malých dílů s vysokými požadavky na přesnost.

Celý článek...

Díl druhý - Olomoucko

oso1.jpgJeště než se vydáme na jih, do Brna, nesmíme vynechat Olomouc, kde má své sídlo firma OSO Olomouc, spol. s r.o., jejíž tradice začíná již v roce 1922, kdy byla založena firma Wagner na výrobu elektrotechnických zařízení. Bezhrotá bruska, původně vyrobená pro vlastní potřebu, dala v roce 1935 základ výrobě obráběcích strojů, jejíž podíl na obratu firmy neustále rostl. Od roku 1950 firma přijala název TOS Olomouc a plně se orientovala na výrobu konzolových frézek. Nejprve klasických a od roku 1972 i číslicově řízených. V roce 1993 přešel podnik v rámci privatizace do vlastnictví společnosti OSO, která dále rozvíjí tradiční výrobní program, tedy výrobu univerzálních a numericky řízených frézek. www.oso-olomouc.cz

Celý článek...

frezka_1.jpgStrojírensko-slévárenský komplex UNEX a.s. v reakci na rostoucí objem výroby uvedl do provozu horizontální frézu typu FÚ 150 V/9 společnosti TOS Kuřim. Nová fréza, vybavená jedním z nejlepších numericky řízených řídících systémů Heidenhain TNC 530i, je určena pro přesné opracování svařenců střední velikosti frézováním a vyvrtáváním. Jedná se převážně o opracování komponent v délce do 8m a váhy do 5t. „Potřebovali jsme posílit kapacitu přesného a produktivního obrábění u výroby litých a svařovaných komponent pro zemní a přepravní stroje, které jsou jedním ze základů naší produkce“, řekl generální ředitel Unexu Petr KALIVODA. „Stroj jsme umístili do části výrobní haly, vyhrazené pro strojní obrábění svařovaných dílů. V blízké době proběhne instalace dalších dvou strojů které vyřeší další úzká místa ve výrobě odlitků a velkých svařenců.“

Celý článek...

solid.JPGSpolečnost SolidWorks Corporation oznámila, že SolidWorks® 2006, nejnovější a nejvýkonnější verze, č.1 na poli 3D konstrukčního softwaru, bude uvedena do prodeje v nejbližších dnech. Funkce SolidWorks 2006 mají nyní pomáhají návrhářům a konstruktérům rychleji dostat produkty na trh a snadněji převést 2D návrhy do 3D.
Software obsahuje více než 200 uživateli iniciovaných zlepšení a důležité inovace zvyšující efektivitu konstrukční práce.

Celý článek...

Díl první - Zlínský region

trimill_1.jpgPokud budeme přes Českou republiku postupovat od východu na západ, bude naše první zastavení ve Zlíně, regionu s dlouhodobou tradicí výroby obráběcích strojů. Soustruhy a frézky se zde vyrábí již od roku 1903. V současnosti se ve Zlíně nachází výrobci hned dva. Jedním je Tajmac-ZPS a druhým Trimill.

Celý článek...

plosina.jpgFirmastrojtex sídlící ve Dvoře Králové nad Labem dodává výrobky ve vysoké kvalitě a výrobu zajišťuje s minimální zatížením životního prostředí. Díky moderním obráběcím technologiím nabízí vysoce kvalitní strojní opracování dílů včetně výroby ozubení, kdy se běžně dosahovaná přesnost výroby pohybuje ve třídě IT7, ve speciálních případech IT6 - IT5. Společnost využívá také přední technologie v oblasti sváření.

Celý článek...

ge_turbina_1.jpgBrněnská firma EKOL získala od společnosti General Electric zastoupení pro země bývalého východního bloku. Ve východní části Evropy pracuje kolem tisícovky turbín GE. Ekol se dosud specializoval na zařízení ruské provenience. V nejbližších dnech se chce brněnský podnik prosadit i na trzích v Indii a Číně, která potřebuje výrazně navýšit kapacity ve výrobě elektřiny.

samohyb_1.jpgUničov, čtvrtek 21. července 2005 - Strojírensko-slévárenský komplex UNEX a.s., společnosti Elektroprim-Koutník a.s. a PRODECO a.s. v pátek 15. července předali - po úspěšné desetiměsíční celkové rekonstrukci a modernizaci - společnosti Severočeské doly těžební velkostroj K 2000, jeden z největších samohybných pozemských strojů na naší planetě.

Celý článek...

ocel1_1.jpgSpolečnost Mittal Steel byla poprvé zahrnuta do seznamu největších světových společností Global 500, časopisu Fortune. Mittal Steel byla zařazena v prestižním žebříčku na 253. místo z hlediska tržeb (22,2 miliard USD) a na 55. místo z hlediska zisku (4,7 miliard USD). Ve svém oboru je společnost Mittal Steel na čele žebříčku ziskovosti s 21% marží. Společnost byla také vyhodnocena jako světová jednička v nárůstu tržeb i zisku a v nejvyšší návratnosti aktiv.

Celý článek...

SUI500new_1.jpgŠkoda Auto a.s. využívá nové způsoby zpeněžení. Zájemci z Indie se již registrovali do dražby. Angermann & Lüders Prag, s.r.o., aukční dům s použitými stroji a zařízením ve spolupráci s firmou NetBid CZ, s.r.o. (http://www.netbid.com), vedoucí internetová platforma pro zpeněžení použitých strojů a zařízení, připravily pro Škodu Auto a.s. na 21. července dražbu téměř 500 použitých strojů z oblasti kovoobrábění, jako např. ozubárenské stroje, CNC brusky, CNC soustruhy, automatické linky.

Celý článek...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

68

Kalendář akcí

<<  Červenec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..