Google překladač: English Deutsch

Již více než 25 let vyrábí a dodává firma Comac stroje pro ohýbání kovových profilů. Kvalita produkce a schopnost řešit i velmi komplikované úkoly jsou příčinou, proč celosvětový počet instalací překročil číslo 5000. Společnost Comac sídlí ve Villanova d´ Asti nedaleko italského Turína. Její produkce je zaměřena na výrobu flexibilních a spolehlivých strojů, které svými schopnostmi pokrývají široké spektrum požadavků na ohýbání profilů. Vysoká pozornost výrobce je věnována nepřetržitému zlepšování stávajících a vývoji nových modelů tak, aby výrobní portfolio reflektovalo měnící se požadavky trhu. Stroje kladou velmi nízké požadavky na údržbu. Značka je známa na všech rozhodujících trzích, lokální distributoři zajišťují záruční a pozáruční servis, poradenství a dodávky náhradních dílů. Pro český a slovenský trh zajišťuje tyto služby servisní a technické centrum firmy Newtech v Plané nad Lužnicí.

comac_1.jpg

Serie Leonardo, Galileo, 3000
Tyto tři modelové řady pokrývají hlavní oblasti aplikací strojů Comac. Serie Leonardo je orientována na nejjednodušší dílenské nasazení. Zahrnuje dva modely o kapacitě ohýbané trubky 2” a 2,5” vybavené třemi válci, z nichž jeden je poháněn a vrchní je hydraulicky nastavitelný. Výšku stoupání ohybu lze určit pomocí jednosměrně nastavitelných dorazových a odvalovacích válcu. K dispozici je opční vybavení, které umožňuje zakružování a ohraňování.

Serie Galileo nabízí ohýbací kapacitu pro trubky 2” až 4”. Oproti předchozí řadě jsou poháněny všechny tři válce a jeden z dorazových a odvalovacích válcu je nastavitelný ve třech osách. Sada válců dodávaných ve standardu umožňuje ohýbat nejběžnější ohyby z plochých a čtvercových profilů, trubek, čtvercových obdélníkových a T profilů.

Pro profesionální a průmyslové nasazení je určeno 15 modelů řady 3000 s kapacitou profilů od 30 x 3 mm do 250 x 25 mm a trubek od 1” do 16”, se třemi poháněnými válci (dva spodní jsou nezávisle nastavitelné), všemi odvalovacími válci nastavitelnými ve třech osách. Všechny stroje řady jsou dostupné v rozličných verzích s manuálním ovládáním, programovatelným pozicováním a CNC řídicím systémem. Řada 3000 je nejvíce aplikovanou v nabídce Comacu.

Stroje pro speciální užití
Jak již bylo řečeno, Comac nabízí řešení i méně obvyklých zadání. Tyto potřeby pokrývají řady speciálních strojů. Pod označením LSP se skrývají dva modely, jejichž hlavní předností je široká středová vzdálenost spodních válců, což tyto stroje předurčuje pro ohýbání jakýchkoliv dutých profilů. Stroje LSP jsou vybaveny třemi válci, přičemž vrchní je pevný a oba spodní jsou nezávisle nastavitelné. Konstrukce stroje dále umožňuje osazení čtvrtého válce umístěného proti vrchnímu, což je vhodné pro ohyby nesymetrických otevřených úseků s minimální distorzí. Pro malé profily, které mají být vinuty do velmi malých průměrů, nabízí Comac řešení v podobě řady Mignon. Čtyři modely této řady jsou osazeny třemi válci, z nichž dva jsou pevné a třetí (levý spodní) je nastavitelný. Řada GR je určena na ohýbání vodicích kolejnic a podobných válcovaných profilů. Dva modely řady nabízí ohýbací kapacitu až pro profily šíře 500 mm. V nabídce je i speciální šestiválcové provedení, které umožňuje konvexní i konkávní ohýbání, aniž by bylo nutno profil nutno vyjmout ze stroje a otáčet. Stroje série AL jsou určeny pro ohýbání vytlačovaných hliníkových profilů a řady CA pro uhýbání ocelových plátů.

U většiny modelů je možná jak vertikální tak horizontální pracovní pozice. Řízení je umístěno na snadno přemístiteném ovládacím panelu. Tyto prvky umožňují přizpůsobení stroje operátorovi a konkrétní prostorové dispozici v provozu. Ke všem modelům je k dispozici široká škala opčního vybavení (speciální válce), které umožňuje v maximální míře využít potenciál daného stroje.

Od zahradního plotu po mostní konstrukci
Na strojích Comac se vyrábí široké spektrum produktů. V automobilovém průmyslu jsou to například rámy minivanů, polotovary pro výrobu převodovek a výfuky. Další uplatnění nachází stroje Comac při výrobě traktorů, součástí zemědělských strojů, polotovarů přírub, ráfků pro bicykly, součástí kovového nábytku, plotů, silničního značení a veřejného osvětlení. Specifickou oblastí aplikací je nasazení při výrobě prvků pro investiční celky (cementárny, papírny, ocelárny, podniky potravinářského průmyslu, zpracování odpadů, elektrárny, chemické provozy), v loďařství a stavebnictví (výroba mostních konstrukcí, konstrukcí hal, železničních i silničních tunelů, schodišť, výtahů, eskalátorů, vrat).
www.newtech.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news