Google překladač: English Deutsch
Díl první - Zlínský region

trimill_1.jpgPokud budeme přes Českou republiku postupovat od východu na západ, bude naše první zastavení ve Zlíně, regionu s dlouhodobou tradicí výroby obráběcích strojů. Soustruhy a frézky se zde vyrábí již od roku 1903. V současnosti se ve Zlíně nachází výrobci hned dva. Jedním je Tajmac-ZPS a druhým Trimill.

Celý článek...

plosina.jpgFirmastrojtex sídlící ve Dvoře Králové nad Labem dodává výrobky ve vysoké kvalitě a výrobu zajišťuje s minimální zatížením životního prostředí. Díky moderním obráběcím technologiím nabízí vysoce kvalitní strojní opracování dílů včetně výroby ozubení, kdy se běžně dosahovaná přesnost výroby pohybuje ve třídě IT7, ve speciálních případech IT6 - IT5. Společnost využívá také přední technologie v oblasti sváření.

Celý článek...

ge_turbina_1.jpgBrněnská firma EKOL získala od společnosti General Electric zastoupení pro země bývalého východního bloku. Ve východní části Evropy pracuje kolem tisícovky turbín GE. Ekol se dosud specializoval na zařízení ruské provenience. V nejbližších dnech se chce brněnský podnik prosadit i na trzích v Indii a Číně, která potřebuje výrazně navýšit kapacity ve výrobě elektřiny.

samohyb_1.jpgUničov, čtvrtek 21. července 2005 - Strojírensko-slévárenský komplex UNEX a.s., společnosti Elektroprim-Koutník a.s. a PRODECO a.s. v pátek 15. července předali - po úspěšné desetiměsíční celkové rekonstrukci a modernizaci - společnosti Severočeské doly těžební velkostroj K 2000, jeden z největších samohybných pozemských strojů na naší planetě.

Celý článek...

ocel1_1.jpgSpolečnost Mittal Steel byla poprvé zahrnuta do seznamu největších světových společností Global 500, časopisu Fortune. Mittal Steel byla zařazena v prestižním žebříčku na 253. místo z hlediska tržeb (22,2 miliard USD) a na 55. místo z hlediska zisku (4,7 miliard USD). Ve svém oboru je společnost Mittal Steel na čele žebříčku ziskovosti s 21% marží. Společnost byla také vyhodnocena jako světová jednička v nárůstu tržeb i zisku a v nejvyšší návratnosti aktiv.

Celý článek...

SUI500new_1.jpgŠkoda Auto a.s. využívá nové způsoby zpeněžení. Zájemci z Indie se již registrovali do dražby. Angermann & Lüders Prag, s.r.o., aukční dům s použitými stroji a zařízením ve spolupráci s firmou NetBid CZ, s.r.o. (http://www.netbid.com), vedoucí internetová platforma pro zpeněžení použitých strojů a zařízení, připravily pro Škodu Auto a.s. na 21. července dražbu téměř 500 použitých strojů z oblasti kovoobrábění, jako např. ozubárenské stroje, CNC brusky, CNC soustruhy, automatické linky.

Celý článek...

Elektronicky řízený plynový motor

motor_big.gifTEDOM M1.2C M640 FNG 4 je plynový motor s elektronicky řízeným vefukováním zemního plynu k jednotlivým sacím ventilům. Výhodou tohoto provedení je přesné dávkování plynu pro jednotlivé válce motoru, a tím dokonalé spalování a následné snížení exhalací. Motor je určen především k montáži do městských a příměstských autobusů či komunálních vozidel. Další parametry najdete na www.tedom.cz

ocel_1.jpgBritsko-japonská společnost Mi-King slavnostně zahájila výrobu v novém středisku na zpracování ocelových svitků v Kolíně. Díky této investici přesahující 600 milionů korun vznikne v regionu nejméně padesát nových pracovních míst. V novém závodě bude Mi-King zpracovávat výrobky z válcované oceli a dalších plochých materiálů. Roční objem produkce kolínského závodu by měl brzy dosáhnout až 200 tis. tun oceli.

Celý článek...

mcv1210_1.jpgU příležitosti konání 15. setkání uživatelů SUPro2005 proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů 4. ročníku uživatelské soutěže AV ENGINEERING AWARDS 2005.
Posouzeno bylo celkem 57 projektů v 7 kategoriích: Vzdělávání, Průmyslový design, Konstrukce výrobků, PDM projekty, Analýzy a simulace, Nástroje a výrobní zařízení a NC výroba. Speciální cena "Čtenářů portálu www.aveng.cz" byla udělena projektu, který získal nejvíce bodů od návštěvníků webových stránek AV ENGINEERING.

Celý článek...

prevodovka_1.gifFirma TOS ZNOJMO, akciová společnost se specializuje na sériovou výrobu převodovek. Její výrobní program zahrnuje převodovky zejména šnekové, čelní, kuželočelní, i planetové, ale také speciální převodové skříně podle přání zákazníka.V současné době společnost vyvinula a zavádí na trh nový progresivní typ šnekových převodovek s označením MRT...A.

Celý článek...

rezani.jpgPřinášíme Vám přehled vodou mísitelných chladicích a mazacích kapalin firmy Blaser. Do této kategorie patří následující výrobky: Blasocut, Vasco a Grindex, při čemž látky Blasocut můžeme ještě rozdělit na další dvě podskupiny, a to podle obsahu chlóru. V následujícím přehledu se dočtete o jejich důležitých vlastnostech a hlavních oblastech použití.

Celý článek...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

69

Kalendář akcí

<<  Březen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..