Google překladač: English Deutsch

agama1.jpgFirma S.O.S DIFAK, s.r.o. se zabývající se servisem a modernizací NC strojů v současnosti představuje nový stroj LS-JK 550 AGAMA, který je určený pro zalisování ocelových kuliček malých průměrů popř.expandérů či dalších prvků do kompletovaných dílců ve 3D oblasti. K zalisování dochází prostřednictvím speciální lisovací hlavice umístěné ve vertikální ose (osa Z). Lisovací výkon může být podle požadavku zákazníků od 5 kN do 240 kN.

Celý článek...

flott1.gifFirma FLOTT vyrábějící stroje na vrtání, řezání a broušení rozšiřuje svůj program konvekčních vrtacích a závitořezných strojů o stroj BF M1 "FLOTT".
BF M1 je předurčený pro obrábění menších součástek z oceli, hliníku a plastů v oblasti výroby modelů, prototypů a vzdělávání.
Umožňuje frézování do 16 mm, má oboustranně výkyvnou frézovací hlavu a disponuje samostatně připojitelným jemným posuvem. Velký rozsah otáček 0 - 2200 1/min, se současně vysokým kroutícím momentem, je dosažen kombinací elektronického řízení a dvoustupňové převodovky. Všechny osy (x= 220 mm, y= 100 mm, z= 180 mm) jsou jemně nastavitelné pomocí ručního kolečka. Na upnutí nástroje slouží kužel MK 3.
Stroj je sériově dodávaný se sadou kleštin 4 - 16 mm. Stroj je možné dovybavit rozsáhlým příslušenstvím. http://www.flott.sk/cz/

SPV_20_CNC1.jpgModerní svislý soustruh určený pro opracování těžkých, rozměrných a těžce vystředitelných přírubových dílců. Možnost dvou upínacích tlaků umožňuje bezproblémové odepnutí a přepnutí po hrubování na nižší tlak pro obrábění na čisto a docílit tak vysoké rozměrové a geometrické přesnosti tenkostěnných dílců. Soustruh je vybaven 4 -bokou nástrojovou hlavou, standardně 8-bokou hlavou a ve speciálním provedení je stroj vybaven elektrovřetenem firmy KESSLER ( 12.000 ot./min, 18/29 kW) s automatickou výměnou nástrojů a zásobníkem pro 10 pozic. Podrobnější technickou specifikaci najdete na: http://www.cztech.cz
 

support.jpgSystém mnohočetného upínání českého výrobce firmy Kaderka-Kastr, kterou obchodně zastupuje firma technology-support s.r.o., je určen pro CNC vertikální a horizontální frézovací centra a vrtací centra. Díky tomuto systému je možné:
upínat více dílců najednou (od toho vlastní název „mnohočetné upínání“) do pracovního prostoru obráběcího stroje, což zkracuje vedlejší časy na minimum, a obrábět dílce z několika stran bez nutnosti přepínat, což zpřesňuje vlastní výrobu.
Mnohočetné upínání pro CNC obráběcí centra spolu se systémem paletizace řeší komplexně upínání polotovarů do obráběcího stroje
- to je ceněno především u výroby na CNC frézovacích strojích, která vyžaduje dlouhé časy pro upínání polotovarů, a u dílců, kde je nutné obrábět z více stran najednou.

Celý článek...

tollok.jpgSpolečnost ZPV, jednen z největších a nejkomplexnějších distributorů komponentů pohonných systémů a uložení v České republice, uvádí na trh novinku – svěrná pouzdra TOLLOK, která nahrazují klasický spoj „pero – drážka“. Pouzdra jsou vyráběna od průměru 6 mm až do průměru 1800 mm. Jejich velkou výhodou je snadná montáž a demontáž, a také široká možnost aplikací. http://www.zpv-brno.cz/

208tajmac.jpg Ve dnech 21. a 22.dubna uspořádala firma TAJMAC – ZPS ve Zlíně zákaznické dny. Akce proběhla zcela netradičně, za plného provozu. V úvodu byli návštěvníci seznámeni s výrobkovou a obchodní strategií firmy, důraz byl kladen především na komplexnost dodávek. Firma je schopna pro zákazníka nejen vyrobit stroj takzvaně na míru, ale nabízí pomoc již při volbě vhodného stroje, za použití počítačové podpory, včetně 3D simulace.
Novinkou představenou poprvé na letošních zákaznických dnech bylo obráběcí centrum MCV 1210. Stroj, který je svým konstrukčním uspořádáním určen především pro nástrojařství, je připraven uspokojit náročné požadavky, jako jsou vysoká tvarová a prostorová složitost, přesnost a kvalita povrchu, v maximální míře. Těžiště uplatnění MCV 1210 předpokládá zejména obrábění složitých, přesných, prostorových tvarů v tříosém a v různých konfiguracích i v pětiosém obrábění.
Typickými výrobky jsou formy pro výrobu lisovacích a tvářecích nástrojů, zápustek pro kování nebo forem pro vstřikování umělých hmot, různých zařízení pro tváření plechů, plastů a pryží v lisařském, plastikářském, automobilovém i leteckém průmyslu a jiné tvarově složité strojní výrobky. Velký prostor pro využití stroje je i v oblasti konvenční výroby tzn. pro výkonové klasické frézování, vrtání, zahlubování a vystružování otvorů, řezání a frézování závitů. Stroj vzhledem k vysoké dynamice, velmi vysoké tuhosti a tlumicím vlastnostem konstrukce umožní využití výhod HSC technologie.
Velký důraz při vývoji byl kladen na optimalizaci skeletu stroje pomocí FEM - metody konečných prvků, a to nejen z hlediska zabezpečení požadovaných parametrů stroje (tuhost, přesnost, tepelná stabilita při minimální hmotnosti), ale i z pohledu minimalizace, jednoduchosti a variability potřebného modelového zařízení, stavebnicovosti jednotlivých skupin a s tím související ekonomické náročnosti celého projektu. Průběžná měření skeletu stroje na zkušebně slibně naznačují, že prvního z požadavků – vysoké přesnosti bude bez větších problémů dosaženo.

208teximp_a.jpgPrvní 2 nové stroje Deco 8sp a MultiDeco 32/6c v roce 2005 uvádí v současnosti na trh firma Tornos. Druhým z nich je MultiDeco 32/6c. Řešení pro produktivní obrábění velmi komplexních rotačních dílů, obráběných jak na hlavních vřetenech tak i na protivřeteni, na kterém lze na tomto stroji provádět až 5 pracovních operací. Na rozdíl od dosavadního stroje Multideco 32/6i nabízí tedy obrábění výrazně složítějších dílů s jinými výrobními požadavky.
Tento stroj navíc umožňuje, obrobené díly skládat rovnou do vhodných palet bez rizika poškození jejich povrchu nebo lze odebírací systém napojit na další automatické výrobní procesy.
Oblast užití – především automobilový sektor, max. průměr tyče 32 mm (34 mm), počet nástrojů na hlavních vřetenech – 11 (i poháněné), počet nástrojů na protivřeteni – 5 (z toho 3 poháněné), max. délka dílu 100 (120) mm, max. otáčky 15.000 / min.
www.teximp.cz

Firma Unitool uvádí na trh kompaktní svěráky RKE - L pro NC stroje. Jejich předností je jednoduché provedení s mechanickým převodníkem síly.
Jsou vyráběny ve velikosti 92 - upínací systém s mechanicko - hydraulickým převodníkem síly, ve velikostech 125 - 200 - upínací systém s mechanicko-mechanickým převodníkem síly.
Mají všechna vedení kalená a broušená, pevná rovná čelist je otočná o 180°, kalená a broušená, stejně jako pohyblivá rovná čelist, která je také otočná o 180°, kalená a broušená.
Jezdec pro upevnění pohyblivých čelistí je vybaven příčnými drážkami, všechny jeho strany jsou kalené, funkční plochy broušené. Upínací hřídel je se stupnicí pro nastavení upínací síly.
Maznicemi na obou stranách lze mazat všechna vedení podléhající opotřebení a závit upínacího hřídele.
Svěrák je vybaven otvory se závitem pro upevnění materiálového dorazu, bočními drážkami pro připevnění svěráku k pracovnímu stolu pomocí příchytek. Účinné zakrytování zabraňuje vniknutí třísek do tělesa svěráku
www.unitool.cz

Firma Brück AM, spol. s r.o. na českém trhu zastupuje italskou firmu Tecnomagnete zabývající se výrobou výkonných a bezpečných magnetických systémů pro upínání obrobků nebo manipulaci s materiálem. Firma představuje Super-Quad, upínací systém pro frézování.
Magnetické upínací stoly typu QUADSYSTEM jsou revolučním řešením firmy TECNOMAGNETE pro obráběcí operace na frézkách a obráběcích centrech. Systémy jsou imunní vůči rušivým vlivům, nepřehřívají se, vykazují enormní přídržné síly a tudíž jsou i velice bezpečné.
Mohou být jednoduše instalovány na jakýkoliv typ stroje. V praxi použitá "elektro-permanentní" patentovaná technologie nevyžaduje stálé elektrické napájení, nýbrž postačuje krátký elektrický elektronikou řízený impuls k nabuzení magnetického pole. Upínací deska neustále drží obrobek bezpečně potřebnou silou i po odpojení od řídící jednotky, a to po dobu, dokud není přiveden impuls pro demagnetizaci.
Pro ještě větší variabilitu a produktivitu se vyrábí několik druhů pólových nástavců, které Vám umožní upnutí dílce i s nerovnou dosedací plochou.
QUADSYSTEM umožňuje obrábění bez vibrací s vysokou přesností a zvyšuje životnost nejen nářadí a nástrojů, ale i samotného stroje.
www.tecnomag.cz

První 2 nové stroje Deco 8sp a MultiDeco 32/6c v roce 2005 uvádí v současnosti na trh firma Tornos. Prvním z nich je Deco 8sp.
Jedná se o novou oblast použití tohoto stroje, který vhodně doplňuje stávající řady strojů Deco. Tento stroj je navržen především pro použití v neustále se rychle rozvíjejícím elektroprůmyslu např. výroby hardisků, rovněž pro oblast medicíny a automobilového průmyslu.
Pracuje bez vodícího pouzdra, které je typické pro dlouhotočné automaty. Označení "p" značí "extrémní přesnost" a současně "sp" značí, že tento stroj je specielně vyvinut pro velmi přesné součástky s tolerancí +/- 1 mikrónu a současně vyráběných ve velkých sériích.
Programování stroje je možné rovněž v tradičním ISO kódu, max. průměr obráběné tyčí činí 8,5 mm.
Max. počet nástrojů je 21. Počet nástrojů na protivřeteni 4. Max. délka součásti je 17,5 mm. Otáčky vřetene 15.000 / min.
www.teximp.cz

Přednosti nástrojů z rychlořezné oceli vyrobené práškovou metalurgií:

 • stabilní řezná hrana
 • vyšší houževnatost
 • zvýšená odolnost proti opotřebení
 • o 30% - 50% vyšší řezné hodnoty
 • až o 50% delší životnost
 • lepší poměr mezi výkonem a cenou
  www.unitool.cz

 • Kalendář akcí

  <<  Září 2021  >>
   Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3  4  5
    6  7  8  9101112
  13141516171819
  20212223242526
  27282930   
  Nejnovější akce

  Žádné následující události

  Odběr novinek

  
  Technika News
  StreamTech.tv News

  ..