Google překladač: English Deutsch

tele_2.jpgSlavnostním poklepáním na základní kámen zahájili zástupci japonské firmy Muramoto Industry Co., Ltd. výstavbu nového výrobního závodu v Žebráku na Berounsku. Společnost do něj investuje téměř 350 milionů korun a v nově založené firmě Muramoto Manufacturing Europe s.r.o. získá zaměstnání na 70 lidí. „Po úspěchu ve většině asijských zemí nám výstavba výrobního závodu v České republice umožní proniknout do Evropy. Náš výrobek, kterým jsou lisované díly pro plazmové televizory, je na trhu relativně nový a trh proto ještě není nasycen,“ uvedl prezident firmy pan Kohei Muramoto. Továrna vyroste takzvaně na „zelené louce“ a jedná se o vůbec první projekt firmy Muramoto Industry v Evropě. Jejím hlavním programem bude výroba přesných kovových výlisků a montáž elektronických součástí pro plasmové televizory. Ty bude firma dodávat společnosti Panasonic AVC Network Czech, do Plzně, která nedávno svou program rozšířila i o nové typy nejmodernějších televizorů.

„Příznivé investiční prostředí a dosavadní úspěšné podnikání zahraničních investorů vede k tomu, že tyto velké firmy u nás reinvestují svůj zisk a zahajují další podnikatelské aktivity ve formě výstavby druhých, případně i třetích výrobních závodů. Navíc sem přivádí své kvalitní subdodavatele, většinou menší a střední hi-tech firmy. A to je právě případ Muramota,“ řekl Josef Lébl, poradce generálního ředitele agentury CzechInvest.

Případů, kdy úspěšné projekty japonských firem přilákají do Čech další investory, zejména z řad jejich subdodavatelů, stále přibývá. Například v Havlíčkově Brodě letos zahájila výrobu japonská Futaba, která dodává lisované a svařované díly karoserií a podvozků kolínské automobilce TPCA. Kvůli ní přišly do Čech také další společnosti jako Kayaba Industry, Aoyama nebo Tokai Rika.

Japonské firmy mají v současné době pětinový podíl na celkovém objemu zahraničních investic plynoucích do České republiky prostřednictvím agentury CzechInvest. Jejich peníze směřují hlavně do automobilového průmyslu a spotřební elektroniky, částečně i do chemického průmyslu nebo strojírenství.

„Výrobní závody má v Česku již 65 japonských firem, které dohromady vytvoří přes 32 000 pracovních míst. Dlouhodobě u nás působí největší japonské koncerny typu Matsushita Group a Toyota Group,“ dodává Josef Lébl.

Kalendář akcí

<<  Říjen 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..