Google překladač: English Deutsch

Firma Sandvik Coromant představuje CoroDrill® 880 s technologií Step - s novou generací vrtáků U-drill možnost snížení nákladů na polovinu!
Nová koncepce vrtáků CoroDrill® 880 s unikátním provedením středové destičky a obvodvou hladící destičkou s geometrií Wiper umožňuje zvýšit hodnotu posuvu až o 100% a přitom zachovat vynikající kvalitu zhotoveného otvoru.
Více se dozvíte na www.coromant.sandvik.com

NV1500DCG vyvinuté pro obrábění malých forem a přesných dílů je vysoce přesné kompaktní vertikální obráběcí centrum. Prototyp představila firma Mori Seiki na veletrhu JIMTOF 2004, sériová výroba byla zahájena v těchto dnech. Stroj vyniká revolučním designem orientovaným na zmenšení zástavbové plochy a díky aplikaci technologie DCGTM také zásadně redukuje cyklové časy a zároveň díky omezení vibrací zlepšuje přesnost a kvalitu obrobeného povrchu.
www.newtech.cz

Firma Sandvik Coromant nyní uvádí na trh nástrojové řešení pro čelní zapichovací operace, kde obsáhlý sortiment posunovacích pevných držáků může být zredukován použitím nožových vložek CoroCut SL v kombinaci s adaptéry CoroTurn SL.
Jedná se o rozšíření programu nového flexibilního nástrojového systému pro upichovací a zapichovací operace zejména v malosériové výrobě.
Lůžko břitové destičky upichovacích a zapichovacích nástrojů se opotřebovává mnohem rychleji než lůžka navržená pro všeobecné oobrábění. Hospodárnost se však zlepšuje, je-li provedena pouhá výměna nožové vložky v okamžiku, kdy dojde k opotřebení lůžka.
Adaptéry jsou konstruovány s vroubkovanou styčnou plochou, aby bylo dosaženo mimořádně pevného spojení s nožovou vložkou, výkonnostně srovnatelného s celistvým nástrojem.
Nožové vložky jsou dostupné v pravořezném i levořezném konstrukčním provedení.
www.coromant.sandvik.com

Time is money - neboli čas jsou peníze a toto rčení platí dvojnásob u velkosériové výroby malých součástí, kde cyklové časy jsou velmi krátké a tudíž frekvence zakládání nových polotovarů dílů je vysoká a kde je současně potřeba redukovat vedlejší strojní časy na minimum.
MDC500 je vysoceprodukční a současně flexibilní vrtací, závitovací a frézovací centrum pro sériovou výrobu. Pracovní pojezdy stroje v x,y,z - 305x255x305 mm. Ke zkrácení vedlejších časů výrazně přispívá: automatický otočný výměník palet s časem výměny obou palet za 1,9 sek. (na jedné paletě v pracovním prostoru se obrábí a současně na druhé obsluha paralelně vyměňuje obrobený díl za nový polotovar), rychloposuvy do 51 m/min, zrychlení v osách 0,8 g, čas výměny nástroje 2,8 sek (celkem 24+1 nástrojů). Dynamické vřeteno má k dispozici 10.000 popř. 15.000 ot/min, upínací kužel ISO40. Nádrž chladící kapaliny o objemu 410 litrů je integrovaná v základu stroje a chladící emulze je dopravováno vysokotlakým čerpadlem.
www.teximp.cz

Ultra kompaktní stroje frézka OM-1 a soustruh OL-1 projdou dveřmi šíře 90 mm. Můžou být rovněž vybaveny pojezdovými kolečky pro snadné přemisťování z místa na místo. Mají širokou oblast nasazení od běžné kovovýroby velmi malých součástí, přes oblasti medicíny, dentální techniky, výzkumné laboratoře, školní a výcvikové účely, nebo jednoduše pro obrábění velmi malých přesných dílů.
www.teximp.cz

Brusky na klikové hřídele typu JUCRANK byly rozšířeny o jednu velikostní řadu.
Firma JUNKER představuje s produktem posledního vývoje, bruskou JUCRANK 6000 koncept stroje pro současné opracování hlavních ložisek a/nebo ojničních čepů na klikových hřídelích se 2 brousícími vřeteníky.
Nejen u faktorů jako je "rychlost" a "tvarová přesnost" je JUNKER napřed: inteligentní CNC řízený přívod chladicí kapaliny zaručuje - dokonce i během brusného procesu - dokonalé chlazení v místě styku ( bodu ) brusného kotouče s obrobkem.
ALL INCLUSIVE:
- vysokorychlostní broušení s CBN brusivem
- automatická korekce tvaru ojničních čepů na stroji
- oboustranný pohon obrobku se synchronizací pro eliminaci zkroucení obrobku
- osa X s hydrostatickým uložením a s hydrostatickým kuličkovým šroubem
- jednotný obslužný panel pro všechny stroje: JUNKER Operator Panel EJ-OP
S bruskami na klikové hřídele konstrukční řady JUCRANK nabízí firma JUNKER mnohostranné řešení pro kompletní opracování zalomených hřídelí. Typové spektrum pokrývá všechny typy zalomených hřídelí v oblasti automobilového průmyslu, osobních a nákladních vozů, od jednoválců až po dvanáctiválce. Pro jednotlivé typy JUCRANKu se dimenzují a instalují různé platformy a různé uspořádání brusných vřeteníků v závislosti na druhu opracování a požadovaném množství produkce.
www.junker.cz

PENTACUT nový typ destičky s 5 řeznými hranami pro mělké zapichování, upichování a podélné soustružení. Nový utvařeč typu - J.
Stručná charakteristika: středové vybrání pro formování třísky, zakřivení čelní plochy pro zatočení třísky, efektivní utvaření pro široký rozsah řezných podmínek, konstrukce utvařeče pro široký rozsah obráběných materiálů, vysoká kvalita drsnosti povrchu na čelní i boční ploše.
Výhody: ekonomický systém, 5 řezných hran na každé destičce, rychlá výměna destičky přímo na stroji, dokonalé podepření destičky v lůžku a tím její dobrá stabilita a kvalita obráběného povrchu, stejné destička pro pravé i levé otáčky, stejná destička pro široký rozsah obráběných materiálů.
4 aplikace v jednom systému:
1. Přesné zapichování
2. Upichování
3. Zapichování - s lehkým bočním soustružením
4. Srážení hran
www.iscarex.cz

Malé obráběcí centrum YT-300F je pro obrábění vysokými řeznými rychlostmi v menších a tvarově složitých dílcích. Automatická výměna nástrojů ze zásobníku pro 10 nástrojů umožňuje výrobu v automatickém cyklu. Základem stroje jsou litinové díly (Meehanite) s kalenými a broušenými kluznými plochami obloženými hmotou Turcite pro lepší kluzné vlastnosti a životnost. Předpjaté kuličkové šrouby používají pro vyšší přesnost dvojité matice.Všechny modely jsou vyráběny v souladu s normami CE. Jsou vybaveny řídicím systémem "FAGOR 8055A" rozsah pojezdů: osaX 300, osaY 300, osaZ 400.
www.dkgroup.cz

Je naší milou povinností Vás seznámit s naprostou novinkou z oblasti indukčního ohřevu ložisek a jiných kovových součástí. Indukční ohřívač TIH 030m je postaven na nové technologii stejně jako například TIH 070m. Jedná se o nejmodernější přístroj ve své kategorii, splňující nejnáročnější nároky na rychlost a ekonomiku ohřevu ložisek a jiných kovových částí do hmotnosti 40kg.
TIH 030m je přenosný indukční ohřívací přístroj schopný ohřát ložisko o hmotnosti 28 kg pouze za 20 minut (m20). Indukční cívka je umístěna mimo těleso ohřívače, stejně jako u ostatních přístrojů nové řady. To umožňuje umístit větší ložisko přímo okolo této cívky. Výsledkem je zkrácení doby ohřevu, menší spotřeba elektrické energie a nižší náklady na ohřev ve srovnání s obdobnými přístroji. Tento přístroj je vybaven teplotním režimem, vhodným pro ohřev jiných strojních dílů. Displej s LED diodami a řídící jednotkou je zabudován do odnímatelného panelu.
www.skf.cz

JUNKER nabízí moderní koncept stroje pro optimální opracování měkkých i kalených materiálů.Kombinace soustružení, broušení, radiálního vrtání, honování - to vše v jednom stroji. ALLROUNDER představuje flexibilní a hospodárný koncept stroje s vysokou kvalitou u kompletního obrábění součástek. Počet os je variabilní a může dosahovat počtu až 10 os. HARDPOINT 300 nabízí plně automatizované synchronní obrábění komplexní geometrie obrobků s průměrem až cca.80 mm a délkou 80 mm, s vysokou koaxiální přesností mohou být opracovány přední i zadní strany.
Modulární koncept stroje zajišťuje maximální efektivnost při obrábění daných objemů sérií. Uživatel tak profituje díky vysoké procesní flexibilitě. Individuální řešení strojů přináší výhody ve více možnostech zpracování. Odpadá vícestrojová obsluha a snižuje se výrazně objem investic. Počet os brousících vřeten a vrtacího nářadí je přizpůsoben individuálním požadavkům obráběcího procesu. Měřící systém zajišťuje bezpečnost sériové výroby. Stroj je možno doplnit vnitřním a vnějším manipulačním systémem.
www.junker.cz

ISCAR zdokonalil svoji řadu bočních nástrojů plungers pro obrábění hlubokých dutin. Nový systém je velmi efektivní a ekonomický právě při těchto aplikacích, kdy boční hluboká stěna je přímá nebo se sklonem. Systém sám se vyznačuje vysokou stabilitou, navíc umocněnou eliminací radiálního namáhání nástroje.
Nástroje a destičky: nástroj s označením PLX je osazen destičkami XCMT 120408TR s maximální hodnotou hloubky záběru ae=11 mm pro zapouštění a ae=9 mm v případě bočního frézování. Destičky mají dvě řezné hrany. Nový nástroj je multifunkční a uzpůsobený pro zapouštění a lehké boční frézování.
Výhody: při používání nástrojů PLX - s vyložením do 3 -3.5xD - není zapotřebí úhlové odlehčení při vyjíždění nástroje z řezu předchozího průchodu, tak jak je tomu u nástrojů ISCAR s označením PLC nebo konkurenčních nástrojů. Nový nástroj PLX umožňuje rychlé odlehčení a vyjetí nástroje z obrobku čímž podstatně snižuje čas obrábění a možnost poruch. Není nutno používat žádný speciální CNC program pro odlehčení. Pro operace s větším vyložením (nad 3,5 D) se doporučuje používat nástroje PLX s odlehčení nástroje pod úhlem 45° při vyjíždění z předchozího průchodu - nástroje PLC se pro tyto operace nedoporučují.
www.iscarex.cz

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Červenec 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..