Google překladač: English Deutsch

kovosvit_1.jpgZ devíti prestižních ocenění udělených u příležitosti veletrhů MSV a Transport a Logistika získaly pět exponáty vyrobené v České republice. Na Zlatou medaili MSV 2005 bylo nominováno 18 exponátů, z nichž odborná hodnotitelská komise vedená děkanem Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně Josefem Vačkářem vybrala polovinu. Mezi devítkou úspěšných je nejvíce exponátů z oblasti obráběcí a tvářecí techniky, která je na letošním ročníku mimořádně kvalitně zastoupena. KOVOSVIT MAS, a. s., Sezimovo Ústí vyslal do letošní soutěže dva stroje a Zlatou medaili získal za pětiosé vertikální obráběcí centrum MCU630V-5X.

Celý článek...

tele_2.jpgSlavnostním poklepáním na základní kámen zahájili zástupci japonské firmy Muramoto Industry Co., Ltd. výstavbu nového výrobního závodu v Žebráku na Berounsku. Společnost do něj investuje téměř 350 milionů korun a v nově založené firmě Muramoto Manufacturing Europe s.r.o. získá zaměstnání na 70 lidí. „Po úspěchu ve většině asijských zemí nám výstavba výrobního závodu v České republice umožní proniknout do Evropy. Náš výrobek, kterým jsou lisované díly pro plazmové televizory, je na trhu relativně nový a trh proto ještě není nasycen,“ uvedl prezident firmy pan Kohei Muramoto. Továrna vyroste takzvaně na „zelené louce“ a jedná se o vůbec první projekt firmy Muramoto Industry v Evropě. Jejím hlavním programem bude výroba přesných kovových výlisků a montáž elektronických součástí pro plasmové televizory. Ty bude firma dodávat společnosti Panasonic AVC Network Czech, do Plzně, která nedávno svou program rozšířila i o nové typy nejmodernějších televizorů.

Celý článek...

mapps3_12.jpgMori Seiki vyvinula třetí generaci řídicího systému MAPPS. Novinka přináší funkci prevence kolizí v reálném čase. Detekce možných kolizí je vykonávána programem jak v automatickém tak v manuálním módu. Podmínkou toho jsou zadané modely strojů, čelistí a nástrojů. MAPPS III disponuje funkcí umožňující zadání čelistí a nástrojů jednoduše a automaticky z protáčení měkkých čelistí a dat ze vstupního měření délky nástrojů. Data standardních nástrojů jsou již zadána v systému při dodávce stroje. Jak zákazníci používající konverzační programování, tak ti, kteří ho nepoužívají, odcení nové rychlé pevně dané cykly, které jim umožní tvořit programy snadněji. Přínosem je m.j. eliminace "obrábění vzduchu" a použití optimálních drah nástrojů. Na konkrétních příkladech lze pozorovat oproti manuální tvorbě programů redukci potřebného času na 1/20 a redukci velikosti programu na 1/200 původních hodnot.

www.newtech.czargo_1.gifV posledních několika letech lze pozorovat zřetelné změny při realizaci řídicích obvodů hydraulických pohonů: ustupuje se od dříve zcela běžného řešení s mezideskami a výškovým sdružováním a stále více se prosazují bloky s vestavnými ventily. Na počátku těchto změn byly mobilní stroje, ale jsou tato řešení zcela běžná ve všech odvětvích. Proč tomu tak je? Vestavné ventily, přes svá některá omezení, přinášejí řadu výhod: bloky jsou kompaktnější, lépe lze využít vestavné prostory, které jsou k dispozici. Rovněž potenciální riziko vnějšího úniku kapaliny je díky menšímu počtu těsněných ploch menší, což se projevuje zejména s rostoucími pracovními tlaky. Použití vestavných ventilů vytváří předpoklad pro snížení nákladů na řídicí obvod.

Celý článek...

skoda_machine_tools_wuhan.jpgKontrakt na dodávku čtyř velkých obráběcích strojů ŠKODA získala v těchto dnech ŠKODA MACHINE TOOL, dceřiná firma ŠKODA HOLDING a.s. Obráběcí stroje za téměř 600 mil. Kč jsou určené pro pracoviště na opracování velkých klikových hřídelů. Zákazníkem je firma Shanghai Marine Crankshaft Co. Ltd.. sídlící v nové průmyslové zóně v Shanghaji. Stroje ŠKODA MACHINE TOOL dodá zákazníkům v letech 2006 až 2007. Čína je pro ŠKODA MACHINE TOOL jedním z nejdůležitějších trhů. V uplynulých 15 letech na tento velmi náročný trh dodala 70 velkých horizontek a soustruhů. Jen letos tam ŠKODA MACHINE TOOL dodá do velkých průmyslových podniků 10 velkých horizontek za 530 mil. Kč. Dodávky směřují např. do největších závodů těžkého strojírenství v provinciích Shaanxi, Sichuan a závodů začleněných pod největší ocelárnu v Číně – firmu Baosteel Shanghai, kam už ŠKODA MACHINE TOOL velké horizontky dodávala.

Celý článek...

hrmle_1.jpgSpolečnost Hermle AG vyšla vstříc dnešnímu trendu, kterým je stále se rozrůstající automatizace výrobních procesů a vyvinula systém výměny palet PW 160, použitelný pro celou C sérii obráběcích strojů. Systém PW 160 (160 vyjadřuje hmotnost, kterou je možné pomocí tohoto systému přemístit na jedné paletě) je přidán k přední straně stroje a podle přání zákazníka je možno jej dovybavit skladovacím prostorem pro další 4 palety.Spojením 5osého obráběcího stroje spolu s paletovým systémem PW 160, došlo k přeměně stroje v plně automatickou obráběcí jednotku. Přesto však zůstal zachovám přístup k pracovní ploše určené pro manuální práce, jako např. seřízení nástrojů nebo nastavení posuvu pro výrobu jednotlivých speciálních součástí.

Celý článek...

hydr_pohony_1.jpgNapínací a hnací moduly stavební řady UPE firmy Bosh Rexroth ideálně splňují požadavky kladené na kompaktní konstrukční prvek. Spojují nádrž na olej, hnací motor, čerpadlo a kompletní řízení ve snadno zapojitelnou jednotku „Pick and Place“. Oblasti použití jsou kromě obráběcích strojů a lisů také při výrobě pneumatik, zpracování papíru a při ovládání různých funkcí v oblasti automatizace. Nová stavební řada UPE3 umožňuje díky zabudovanému dvojtému čerpadlu a dvěma odděleným řídícím okruhům plnění komplexních úkolů, které vyvstávají při konstrukci moderních soustruhů a brusek. Kompaktní konstrukce s umístěním řízení přímo na nádrži snižuje prostorové nároky a minimalizují náklady na zatrubkování.

Celý článek...

Čerpadlová jednotka MPM

rexroth_1.jpgFirma Bosch Rexroth nabízí kompletní funkční jednotku s možností jednoduché zástavby do stroje sloužící pro hydraulické ovládání na soustruzích a obráběcích centrech. MPM jednotka usnadňuje vlastní projekční činnost a šetří práci nutnou pro zatrubkování na běžném hydraulickém agregátu. Další výhody spočívají ve vysoké funkčnosti, malém množství spojovaných míst a možnosti dobrého přizpůsobení se na různé konfigurace strojů. MPM je integrovaná funkční jednotka, která je složena z elektromotoru, lamelového čerpadla a chladiče. Vzniklé teplo je odváděno přes těleso elektromotoru. O dobrý chladicí výkon se stará speciální ventilátor, který je součástí jednotky. Na jednotku je připevněn rozvodný blok osazený řídícími prvky s blokovým filtrem. Celá jednotka se zabuduje přímo na nádrž. Výhodou jednotky je to, že jí lze operativně umístit na jakoukoli specifickou nádrž do různých strojů.
www.rexroth.cz

linde_technoplyn.jpgNěmecká společnost Linde Technoplyn a.s. slavnostně zahájila výrobu technických plynů ve Vřesové na Sokolovsku. Do výstavby špičkového zařízení na zkapalňování a dělení vzduchu, která trvala dva roky, investovala téměř 2 miliardy korun. „Naše společnost vyhrála výběrové řízení na zajištění dodávek technických plynů potrubními rozvody pro firmu Sokolovská uhelná a.s. To byl také důvod, proč jsme ve Vřesové postavili největší a nejmodernější zařízení svého druhu v České republice,“ řekl generální ředitel Linde Technoplyn Petr Choulík a upřesnil: „Nová technologie zaručí stabilní bezporuchové dodávky potrubních plynů pro zplyňování hnědého uhlí a podpoří využití těchto zdrojů na výrobu elektrické energie z domácích zdrojů. Nepřímo tak podpoří i zaměstnanost v regionu Sokolov.“

Celý článek...

lakovna_1.jpgStrojírensko-slévárenský komplex UNEX a.s. zahájil provoz nové moderní haly určené pro finální povrchové úpravy litých a svařovaných komponent. Kapacita nové lakovny je dimenzována na 150 000 m2 očištěné plochy vnějšího i vnitřního povrchu za rok. Společnost tímto krokem reagovala na nárůst výroby, který již vyčerpal dosavadní kapacity. Došlo také ke sloučení pracovišť pro povrchové úpravy výrobků, dříve rozmístěných v různých částech areálu firmy, na jedno místo. Významné je také ekologické hledisko investice, jejíž celkové náklady činí 27 milionů korun.

Celý článek...

Závěrečný díl sedmý - Střední a severní Čechy

ozubene_kolo.jpgPřímo v hlavním městě naší republiky má své sídlo společnost CETOS, a.s. Její historie, začíná v polovině 19. století, kdy Karel Jockel založil dílnu na výrobu obráběcích strojů. Svoji moderní historii však začíná továrna psát v roce 1996, kdy státní podnik koupila akciová společnost CETOS. Výrobní program podniku tvoří brusky, a to jak hrotové a bezhroté, tak i speciální. Soustruhy a stroje na výrobu ozubení pak vyrábí provoz v Čelákovicích, známý pod názvem TOS Čelákovice, a.s. Ve výrobním programu mimo jiné najdeme například univerzální hrotové soustruhy, odvalovací frézky na ozubení, odvalovací obrážečky na ozubení, měřící přístroje na ozubení nebo soustružnická centra TOSTURN. www.cetos.cz, www.toscelakovice.cz

Celý článek...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

66

Kalendář akcí

<<  Červenec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..