Google překladač: English Deutsch
Inzerce
Inzerce

Firma Unitool uvádí na trh kompaktní svěráky RKE - L pro NC stroje. Jejich předností je jednoduché provedení s mechanickým převodníkem síly.
Jsou vyráběny ve velikosti 92 - upínací systém s mechanicko - hydraulickým převodníkem síly, ve velikostech 125 - 200 - upínací systém s mechanicko-mechanickým převodníkem síly.
Mají všechna vedení kalená a broušená, pevná rovná čelist je otočná o 180°, kalená a broušená, stejně jako pohyblivá rovná čelist, která je také otočná o 180°, kalená a broušená.
Jezdec pro upevnění pohyblivých čelistí je vybaven příčnými drážkami, všechny jeho strany jsou kalené, funkční plochy broušené. Upínací hřídel je se stupnicí pro nastavení upínací síly.
Maznicemi na obou stranách lze mazat všechna vedení podléhající opotřebení a závit upínacího hřídele.
Svěrák je vybaven otvory se závitem pro upevnění materiálového dorazu, bočními drážkami pro připevnění svěráku k pracovnímu stolu pomocí příchytek. Účinné zakrytování zabraňuje vniknutí třísek do tělesa svěráku
www.unitool.cz

Inzerce

Firma Brück AM, spol. s r.o. na českém trhu zastupuje italskou firmu Tecnomagnete zabývající se výrobou výkonných a bezpečných magnetických systémů pro upínání obrobků nebo manipulaci s materiálem. Firma představuje Super-Quad, upínací systém pro frézování.
Magnetické upínací stoly typu QUADSYSTEM jsou revolučním řešením firmy TECNOMAGNETE pro obráběcí operace na frézkách a obráběcích centrech. Systémy jsou imunní vůči rušivým vlivům, nepřehřívají se, vykazují enormní přídržné síly a tudíž jsou i velice bezpečné.
Mohou být jednoduše instalovány na jakýkoliv typ stroje. V praxi použitá "elektro-permanentní" patentovaná technologie nevyžaduje stálé elektrické napájení, nýbrž postačuje krátký elektrický elektronikou řízený impuls k nabuzení magnetického pole. Upínací deska neustále drží obrobek bezpečně potřebnou silou i po odpojení od řídící jednotky, a to po dobu, dokud není přiveden impuls pro demagnetizaci.
Pro ještě větší variabilitu a produktivitu se vyrábí několik druhů pólových nástavců, které Vám umožní upnutí dílce i s nerovnou dosedací plochou.
QUADSYSTEM umožňuje obrábění bez vibrací s vysokou přesností a zvyšuje životnost nejen nářadí a nástrojů, ale i samotného stroje.
www.tecnomag.cz

První 2 nové stroje Deco 8sp a MultiDeco 32/6c v roce 2005 uvádí v současnosti na trh firma Tornos. Prvním z nich je Deco 8sp.
Jedná se o novou oblast použití tohoto stroje, který vhodně doplňuje stávající řady strojů Deco. Tento stroj je navržen především pro použití v neustále se rychle rozvíjejícím elektroprůmyslu např. výroby hardisků, rovněž pro oblast medicíny a automobilového průmyslu.
Pracuje bez vodícího pouzdra, které je typické pro dlouhotočné automaty. Označení "p" značí "extrémní přesnost" a současně "sp" značí, že tento stroj je specielně vyvinut pro velmi přesné součástky s tolerancí +/- 1 mikrónu a současně vyráběných ve velkých sériích.
Programování stroje je možné rovněž v tradičním ISO kódu, max. průměr obráběné tyčí činí 8,5 mm.
Max. počet nástrojů je 21. Počet nástrojů na protivřeteni 4. Max. délka součásti je 17,5 mm. Otáčky vřetene 15.000 / min.
www.teximp.cz

Inzerce

Přednosti nástrojů z rychlořezné oceli vyrobené práškovou metalurgií:

 • stabilní řezná hrana
 • vyšší houževnatost
 • zvýšená odolnost proti opotřebení
 • o 30% - 50% vyšší řezné hodnoty
 • až o 50% delší životnost
 • lepší poměr mezi výkonem a cenou
  www.unitool.cz

 • Lisy PPEB jsou přesné především na základě tuhé konstrukce rámu a historicky ověřenou technologií výroby. Až do lisovacího výkonu 320 tun jsou navrženy a konstruovány ze svařeného rámu vyrobeného z jediného kusu a opracovaného na jedno upnutí s uvolněním vnitřního pnutí vibrační metodou. Hydraulické válce jsou vyrobené z jednolitého ocelového ingotu. Přesně broušené a lapované písty jsou ocelovými výkovky, které zajišťují vysokou životnost a bezporuchový provoz.
  Celý stroj je osazen nejnovější hydraulikou a mikroprocesorovou technologií zabezpečující dokonalé řízení v procesu ohýbání. Referenční lineární snímače obou konzol jsou upevněné na rámu tak, aby deformace bočnic rámu při ohýbání neovlivnily polohovací přesnost beranu v osách (Y1, Y2).
  Patentovaný laserový měřící systém Easy Form®, umožňuje přesné bezkontaktní měření úhlu během procesu ohýbání. Snímací mechanismus sleduje ohýbaný materiál během cyklu, vyhodnocuje a předává informace řídicí jednotce CNC v reálném čase, ta je zpracuje, přepočítá nastavení hloubky posuvu beranu a tak dosáhne správný úhel v reálném čase bez přerušení procesu a bez časových ztrát ve výrobě.
  Patentovaný programovatelný systém bombírování osy "V" je velkou předností strojů firmy LVD. Dlouholetým sledováním vývoje v oboru a analýzou vlastních zkušeností výrobce dospěl k důmyslnému řešení základu pro bombírovací stůl, který je navržen jako dvoudílné klínové vedení s dělením několika přesně zaškrabávaných šikmých ploch, které působí ve výsledném procesu ohýbání jako důmyslné protisilové zařízení. CNC bombírování zabezpečí, aby beran a stůl byly během ohýbání rovnoběžné. Údaje o tloušťce plechu, délce, otevření "V" prizma a pevnosti materiálu v tahu jsou přenášeny do řídícího systému. Síla a příslušný průhyb stolu a beranu jsou automaticky determinované a protisilové zatížení se dosáhne optimálně pro každé ohýbaní.
  Přesně broušené nástroje LVD s patentovaným poloměrem STONE® přináší přesné úhly ohybu v celé jeho délce. Nástroje STONE® jsou vyráběné s progresivním rádiusem po obou stranách otevřeného profilu "V", což umožňuje rovnoměrnější vstup materiálu do matrice, snižuje tření mezi materiálem a matricí vznikající při ohýbaní tím, že vytváří při vstupu valivé podmínky. Dalším přínosem je snížení míry opotřebení, snadná vyměnitelnost, snížení zbytků (okují, otřepů) na nerezavějící oceli, zlepšení kontroly materiálu, snížení potřeby tonáže stroje a zlepšená symetrie ohýbání.
  Jistě je zajímavá oblast použití lisů LVD. Nákladní i osobní vagóny, těžká stavební technika, loďařství, větrné elektrárny, potravinářské stroje, klimatizace - to vše je smontováno z plechových dílů ohýbaných na širokém sortimentu lisů LVD.
  Více informací o ohraňovacích lisech PPEB získáte na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
  www.newtech.cz <

  Firma Schneider Bohemia přišla v poslední době na trh s velice vhodným doplněním sortimentu brusek. Speciálně pro oblast lakoven a karosářských provozů jsou určeny nové excentrické brusky s mnoha přednostmi.
  Všechny excentrické brusky, které jsou nově v sortimentu, jsou velmi lehké a příruční, s ideálním tvarem i ovládáním pro umožnění práce jen jednou rukou. Malé rozměry a hlavně velká spouštěcí páka přes celou horní část nářadí jsou toho zárukou. Ideální vyvážení brusek zaručuje minimální vibrace, což se především ocení při dlouhých pracovních procesech. U všech brusek je možno plynule měnit intenzitu broušení vzduchovým regulačním ventilem. Všechny brusky mají brusné desky opatřeny suchým zipem, což umožňuje rychlou a snadnou výměnu brusného papíru.
  Perfektním doplňkem pro ty, kteří požadují vysoký stupeň kvality při dokončovacích pracích je excentrická bruska HW 70. Tato bruska je vysoce precizní, ideálně přizpůsobená pro práci na malých plochách. Při pracovním tlaku 6 bar má spotřebu vzduchu 280 l/min. Průměr brusného talíře má 70 mm a zdvih 5 mm.
  Ideálním "dvojčetem" pro všechny typy práce - hrubé i jemné broušení jsou brusky HW 121 a HW 151. Jedná se o jedno nářadí s rozdílnou velikostí brusného talíře (120 a 150 mm). Výhodou těchto dvou excentrických brusek je možnost připojení zařízení pro odsávání prachu. Větší z obou brusek je vybavena univerzálním brusným talířem, na který je možno připevnit brusné papíry s různým počtem otvorů. Obě brusky pracují při tlaku 6 bar, spotřeba vzduchu se pohybuje od 280 do 300 l/min, zdvih je standardně 5 mm.
  www.schneider-bohemia.cz

  LVD uvádí na trh nový ekonomický hybridní laserový systém. Laserové řezací centrum Orion je určeno na zpracování formátů plechu až 1500 x 3000 mm do tloušťky 16 mm. Ergonomický design umožňuje dokonalý přístup a sledování pracovního prostoru ze tří stran a rychlou a snadnou výměnu materiálu. Řada prvků směřuje k vysoce produktivnímu nasazení zařízení - např. kazetová výměna čoček (5´´ a 7´´), automatická volba řezného plynu a další. Stroj je osazen plně integrovaným CO2 GE Fanuc laserem ve variantách 2 kW a 4kW.
  Pro další informace pište na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
  www.newtech.cz

  Novinka v nabídce LVD s exkluzivním řízením CADMAN®EXPRESS nabízí kvalitní technologii ohýbání plechu s ekonomickým designem a snadným ovládáním. Stroje jsou dodávány variantně ve čtyř a pětiosém provedení. Pětiosé lisy PPEC jsou vybaveny CNC řízeným systémem, který zajišťuje rovnoběžnou polohu beranu a stolu během ohybu. Ohraňovací lisy PPEC jsou dostupné v tonážích od 80 do 220 t a pracovních délkách od 2000 do 4270 mm.
  Základ tvoří jediný svařenec, který je vibrační metodou zbaven vnitřního pnutí. Poté jsou obrobeny dosedací plochy, což přispívá k tuhosti a přesnosti soustavy po celou dobu životnosti stroje. Hydraulické válce jsou obráběny z pevného ocelového bloku, písty jsou výkovky dokončované lapováním.
  Tyto lisy se servořízením používají vyspělou hydrauliku a elektroniku pro zajištění přesného průběhu ohýbacího procesu. Kvalitní dvouosé zadní dorazy ovládají hloubku (osa X) a výšku (osa R) dvěma standardními dorazovými palci. Předpětí na vedení udržuje palce v poloze. Standardní palce dorazů se třemi dorazovými polohami umožňují založení v ose X až 1000 mm a zároveň slouží jako podpěra pro materiál.
  Řízení CADMAN®Express je založeno na Windows®NT a vychází z principů úspěšného řídicího systému CADMAN® používaného na ostatních řadách ohraňovacích lisů LVD. Řídicí systém obsahuje procesor Intel Pentium, hard disk 20 GB, CD ROM a 12" TFT obrazovku. Programovací proces je zjednodušen a zrychlen omezenými požadavky na zadávání dat. CADMAN®Express nabízí řadu automatizovaných operací, jako například automatický výpočet přídavku ohybu, automatický výběr nástrojů založený pouze na síle materiálu a automatický výpočet spodního mrtvého bodu (osa Y). Součástí je i grafická prezentace nástrojů, přehled programu v editovacím stavu a ve stavu výroby, animace nástrojů a zadních dorazů během pracovního cyklu a snadná utilita pro nastavení úhlu korekce a korekce přírůstku ohybu.
  www.newtech.cz

  Německá společnost "FLOTT" vybuduje v Bánovcích nad Bebravou nový výrobní závod. V Bánovcích zároveň vyroste i servisně-obchodní centrum značky "FLOTT" pro země střední a východní Evropy. Investici do nového provozu si vyžádal další plánovaný přesun výroby a intenzivnější obchodní aktivity značky "FLOTT" v regionu střední a východní Evropy. Otevření nového provozu přinese přibližně 100 nových kvalifikovaných pracovních míst. Začátek výstavby nové centrály je naplánován na druhou polovinu letošního roku.
  Společnost "FLOTT" byla založená v roce 1854 v německém Remscheidu. Z původní řemeslnické dílny na výrobu ručního nářadí se vypracovala na vedoucího evropského výrobce stolních a sloupových vrtaček, kotoučových a pásových brusek a dalších profesionálních strojů určených pro průmysl a odborné dílny. Kromě Německa, České republiky a Slovenska má "FLOTT" pobočky ve Francii a Velké Británii, prodejní a servisní centra "FLOTT" se nacházejí ve všech evropských zemích.
  S podniky v bývalém Československu začal "FLOTT" spolupracovat již v roce 1989. V roce 1996 byla založena dceřiná společnost "FLOTT" Slovakia, která pro mateřskou firmu zajišťuje nákup a dodávky komponentů od českých a slovenských výrobců. Od roku 1999 plní "FLOTT" Slovakia také funkci servisní a obchodní centrály pro země střední a východní Evropy. V současnosti zajišťuje "FLOTT" Slovakia pro celosvětovou prodejní síť "FLOTT" výrobu pěti druhů přesných vrtaček a téměř kompletní sortiment pásových brusek. V nejbližším období přesune "FLOTT" na Slovensko i finální výrobu dalších nově vyvinutých strojů. Politikou společnosti "FLOTT" je v maximální míře využívat dodávky od českých a slovenských firem, od kterých nakupuje elektromotory, odlitky, převodové mechanismy a další komponenty.
  www.flott.cz

  Mori Seiki uvádí na trh současně 30 nových modelů soustruhů. NL série je posledním slovem v konstrukci vysoce přesných a produktivních CNC soustruhů.
  Poprvé nasazena nástrojová hlava s revoluční konstrukcí pohonu rotačních nástrojů - průvlakovým motorem. Toto řešení snižuje teplotu a vibrace při výrazném zvýšení výkonu a přesnosti celé jednotky.
  Nová konstrukce zajišťuje vysokou stabilitu tvaru lože stejně jako vysokou tuhost vřeteníku a vřetena. Výsledkem je výrazně zvýšená celková tuhost stroje. Šířka kluzných ploch je o 30% větší ve srovnání s běžnými stroji. Největší průchod vřetenem ve své třídě (91mm) umožňuje obrábění tyčového materiálu až do průměru 80 mm.
  Stroje NL série jsou vybaveny ve standardu vysoce tuhým digitálním koníkem poháněným servomotorem. To drasticky snižuje časy nutné pro seřízení stroje.
  www.newtech.cz

  Firma Sandvik Coromant představuje CoroDrill® 880 s technologií Step - s novou generací vrtáků U-drill možnost snížení nákladů na polovinu!
  Nová koncepce vrtáků CoroDrill® 880 s unikátním provedením středové destičky a obvodvou hladící destičkou s geometrií Wiper umožňuje zvýšit hodnotu posuvu až o 100% a přitom zachovat vynikající kvalitu zhotoveného otvoru.
  Více se dozvíte na www.coromant.sandvik.com

  Inzerce

  Kalendář akcí

  <<  Říjen 2019  >>
   Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4  5  6
    7  8  910111213
  17181920
  212627
  28293031   
  Nejnovější akce

  Odběr novinek

  
  Technika News
  StreamTech.tv News

  ..