Google překladač: English Deutsch

Na následujících řádcích Vám představíme další z novinek společnosti TOS Čelákovice. Soustružnická centra řady TOSTURN byla konstruována tak, aby vyhověla požadavkům na rychlé, přesné, účinné a plně automatizované CNC stroje pro práci z tyče. Tohoto bylo dosaženo, aniž by se slevilo ze schopnosti soustružnických center provádět obrábění druhé strany v kleštině a výkonné obrábění ve sklíčidle.

tosturn1_1.jpg

Možnost použití rotačních nástrojů mění stroje TOSTURN v obráběcí centra schopná provádět radiální frézování, vyvrtávací a závitovací operace, mimoosé vrtání a závitování na obou čelech součásti a generovat mnohoúhelníky prováděním mimoosých radiálních a axiálních frézovacích operací. Nejsložitější a přesné součásti mohou být dokončeny v jednom obráběcím cyklu při dodržení nejužších tolerancí.
MODELY T - SOUČASNÉ OBRÁBĚNÍ DVĚMA HLAVAMI
Hlavní nástrojová hlava se pohybuje v příčném směru (osa X) a v podélném směru (osa Z). Je určena pro provádění vnějších a vnitřních soustružnických operací. Má osm nástrojových poloh, z čehož čtyři mohou být vybaveny rotačními nástroji.
Sekundární nástrojová hlava vykonává pohyb v podélném směru (osa B) a je určena k provádění vrtacích, vyvrtávacích a závitových operací.
Možnost pracovat s oběma nástrojovými hlavami současně podstatně zkracuje cyklové časy, což vede ke snížení nákladů.

POPIS STROJE
Hlavní vřeteno je uloženo v sadě čtyř kuličkových a válečkových ložisek a je vybaveno mechanickým polohovacím systémem s inkrementy po 5 stupních a hydraulickým kleštinovým a sklíčidlovým upínacím systémem. Polohovací systém umožňuje polohování tyče při použití rotačních nástrojů k frézování, vrtání nebo závitování, zatímco upínací systém v kombinaci s podavačem tyčí umožňuje úplnou automatizaci procesu podávání tyčí. Motor hlavního vřetena od firmy FANUC je napájen tranzistorovým měničem s mikroprocesorovým řízením. Kroutící moment je na vřeteno přenášen pomocí víceklínového řemene. Při nejnižších rychlostech poskytuje maximální kroutící moment, který zůstává konstantní až do 1500 ot./min.
Sekundární vřeteno (jen modely S) má stejný průchod pro tyč a stejný polohovací i upínací systém jako hlavní vřeteno. Rychlost obou vřeten může být synchronizována, takže je umožněno uchycení součásti, její upíchnutí a obrobení druhé strany v jediném obráběcím cyklu.
Hlavní nástrojová hlava je výrobkem firmy DUPLOMATIC, její osa je rovnoběžná s hlavní osou stroje, pohybuje se v axiálním i radiálním směru a může být otočena v obou směrech. Má osm pracovních ploch, ve kterých může být vybavena jednoduchými nebo dvojitými nástrojovými držáky. Když jsou instalovány dva dvojité držáky, pak až 20 nástrojů je k dispozici pro operace radiálního a axiálního obrábění přední i zadní strany. V každé druhé poloze může být umístěn držák s rotačním nástrojem.
Sekundární nástrojová hlava (jen modely T) je vyrobena firmou DUPLOMATIC, má šest pracovních poloh, z nichž každá může být orientována tak, aby byla ve stejné ose jako vřeteno a mohly být prováděny vrtací, vyvrtávací a závitovací operace. Tyto operace mohou být prováděny součastně s operacemi vnějšího soustružení. Nástrojová hlava může být polohována v obou směrech a může být vybavena koníkem umožňujícím přesné obrábění dlouhých součástí.
Suporty se pohybují po vedení rybinovitého průřezu (osa X a B). Veškeré kluzné plochy jsou z kalené oceli a jsou upraveny k minimalizaci tření a opotřebení. Vysoce přesné kuličkové šrouby zajišťují hladký pohyb suportu.
Motory vřeten, rotačních jednotek a všech os včetně regulátorů jsou dodávány od stejného výrobce jako je CNC systém (buďto FANUC nebo YASKAWA).
Hydraulický systém je vybaven snímači pro signalizaci případného poklesu tlaku nebo zanesení filtrů do CNC systému.
Mazací systém je vybaven snímači pro signalizaci případného nedostatečného tlaku v mazacích obvodech.
Dveře krytu pracovního prostoru jsou zajištěny elektromagnetickým zámkem proti otevření v průběhu obráběcího cyklu. Jak je požadováno mezinárodními bezpečnostními normami, nelze s otevřenými dveřmi začít pracovní cyklus.
Jako standardní vybavení je na stroji instalován řídicí systém G.E.FANUC. Na přání je možno instalovat řídící systém YASKAWA, model LX3-BT.
Kromě základních funkcí (lineární a kruhová interpolace, polohování a reference os, řízení rychlosti otáčení vřetena, reakce na alarmová hlášení atd.) CNC systém se vyznačuje:
konstantní tangenciální řeznou rychlostí
délkovou korekcí nástrojů a posunutím počátku souřadnic
korekcí rádiusu nástroje
zhotovování rádiusů v rozích
pevnými obráběcími cykly
pevnými, mnohonásobně se opakujícími cykly
úplným software diagnostiky
grafickým zobrazením dráhy nástroje
propojovacím software pro automatický nakladač tyčí.
Programovatelný čítač obrobků umožňuje automatické zastavení stroje po obrobení požadovaného množství obrobků.
Dopravník obrobků se skládá z poháněného pásu, který nese hotové obrobky do sběrné nádoby umístěné mimo stroj. Dopravník je možno ovládat automaticky nebo ručně.
Modely S jsou vybaveny vyhazovačem obrobků, který vytlačí obrobek ze sekundárního vřetena do výkyvného žlabu, odkud je odveden do dopravníku obrobků.Dlouhé dílce mohou být vytlačeny otvorem v sekundárním vřetenu po odstranění vyhazovače.
Modely T jsou vybaveny zařízením na odebíraní obrobků, které se pohybuje pomocí ramene páky, sbírá dílce po jejich upíchnutí a odkládá je na dopravník obrobků. Dlouhé dílce mohou být vytlačeny otvorem v sekundárním vřetenu po odstranění vyhazovače.
Stroje jsou vybaveny dvěma nezávislými chladicími systémy: první, nízkotlaký systém, vede chladicí kapalinu do hadic umístěných nad obrobkem, a druhý, vysokotlaký systém, vede chladicí kapalinu do trysek umístěných na držácích nástrojů.
Souvislý nebo přerušovaný běh článkového dopravníku třísek v obou směrech může být ovládán automaticky nebo ručně.
Stroje TOSTURN jsou vybaveny jedním kleštinovým upínacím zařízením ovládaným hydraulickými válci. Kleštiny jsou shodné s těmi, které se používají na většině tradičních vačkami ovládaných strojích (typ 163E, 173E nebo 185E dle normy DIN 6343).
Sklíčidlo je snadno instalovatelné, ovládané nožním spínačem. Rozsah upínání je od 130 mm (modely 30T) do 180 mm (modely 60T).

http://www.toscelakovice.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news