Google překladač: English Deutsch

_1Investici ve výši téměř 450 milionů korun a 60 nových pracovních míst, představuje projekt největšího evropského výrobce obráběcích strojů a průmyslových laserů skupiny TRUMPF Group se sídlem v Německu. Firma hodlá do dvou let rozšířit svou výrobu z Německa do Čech a vybudovat v Doubí u Liberce nový závod, kde plánuje výrobu zcela nové produktové řady. „Továrna v Doubí bude produkovat skladovací systémy pro uložení plechů a součásti strojů na jejich obrábění,“ upřesnila projektová manažerka agentury CzechInvest Eva Bernardová.

Celý článek...

supermat.jpgNová Supfina Supermat 808 je osmým strojem ve vývojové řadě společnosti Supfina, zaměřeným především na zlepšení přesnosti obrábění, v závislosti na požadavcích zákazníků. Moderní stojan stroje vyrobený z polymerbetonu téměř úplně absorbuje kmitání vznikající při dokončovacích operacích a redukuje odvod tepla na minimum. Rozvody jsou integrovány v loži stroje, takže se jedná o zcela kompaktní stroj. Díky oboustrannému přístupu ke stroji je velmi snadné jej udržovat a řídit. Zařízení může být vybaveno až 8 nástroji a 4 pracovními vřeteny, případně ještě 2 zařízeními na srážení hran.

Celý článek...

stul_1.jpgOdmašťovací stoly firmy QTS CZ, s.r.o. umožňují vyřešit s minimálními náklady problém kvalitního odmašťování při dodržení požadovaných norem a předpisů. Racionálně řešené konstrukce a zapojení dovoluje zprovoznění stolů bez stavebních úprav. Nepotřebnost technického odvodu vzduchu dělá z tohoto zařízení velmi efektivního pomocníka pro každou dílnu. Energetický příkon stolů je rovný použití jedné 40W žárovky.

Celý článek...

unex_2.jpgStrojírensko-metalurgický komplex UNEX a.s. prohloubil spolupráci s největším světovým výrobcem parních turbín Siemens Power Generation. První kontakt mezi oběma společnostmi proběhl v roce 2003 v rámci projektu VISA, jehož cílem bylo ustanovit nový dodavatelský řetězec. Unex zvítězil v konkurenci více než osmdesáti firem z celého světa. V roce 2004 byla zahájena zkušební výroba prvních kusů difuzorů parních turbín, kterých Unex dodal dvacet kusů v ověřovací sérii. Vedle výroby difuzorů proběhla úspěšně i zkušební výroba těla turbíny. Pro rok 2006 se tak počítá s náběhem sériové výroby dílů turbín o hmotnosti přesahující 60t. Unex se tak stává po úspěšném splnění řady přísných kritérií dodavatelem komponent turbín předních atomových elektráren na světě. Mezi prestižní patří dodávky pro největší atomovou elektrárnu South Texas v USA , Sendai v Japonsku či Olkiluoto - největší atomovou elektrárnu na světě, která vyrůstá ve Finsku.

Celý článek...

ocelarna_1_1.jpgCertifikátem od britské firmy CARES zabývající se výrobkovou certifikací ocelářských produktů disponuje od listopadu závod 14- Válcovny společnosti Mittal Steel Ostrava. Certifikát opravňuje společnost k dodávkám do zemí Britského společenství a týká se žebírkových betonářských ocelí. Proces certifikace byl zahájen na podzim roku 2004 a zahrnoval vývoj nového výrobku na středojemné válcovně a válcovně drátů, přípravu, odběr a testování vzorků v laboratořích certifikační firmy.

Celý článek...

povrch1_1.jpgVíce než deset let zlepšuje společnost Rösler Oberflächentechnik GmbH svoji pozici na trhu díky výrobkům šitým zákazníkům na míru. Produktem společnosti jsou tryskací systémy pro povrchové úpravy, používané například v leteckém průmyslu, slévárenství nebo kovárenství. Vývojem a inovacemi v oblasti povrchových technologií společnost Rösler reaguje na individuální požadavky zákazníků a zvýšením dosahované kvality povrchu tak pomáhá snižovat výrobní náklady a zvyšovat produktivitu výroby.

Celý článek...

sklicidlo_1.jpgÚspěch obráběcího procesu závisí na mnoha faktorech. Zvlášť důležitá je souhra stroje, nástroje, držáku nástroje a jednotlivých parametrů obráběcího procesu. TENDO hydraulické sklíčidlo je již dlouho univerzálně používaný přesný upínací systém, používaný především při velmi přesných dokončovacích operacích. Firma Schunk, jako průkopník a vedoucí společnost na trhu v oblasti hydraulických upínacích systémů nyní nabízí novou generaci TENDO sklíčidel.

Celý článek...

sew_1.jpgV průmyslových aplikacích míchacích zařízeních vznikají na hřídeli míchadel velké axiální a radiální síly. Obvyklé konstrukce řeší tento problém pomocí zvláštních externích ložisek hřídele míchače. SEW nyní nabízí upravenou verzi převodovek řady MC - Compact ve speciálním provedení pro míchadla a ostatní aplikace s požadavkem na odolnost velkému namáhání výstupního ložiska. Se svou koncepcí „EBD“ (Extended Bearing Distance = větší vzdálenost ložiska) nabízí firma zesílené uložení uvnitř převodovky, čímž se v mnoha případech ušetří zvláštní uložení míchadla nebo předimenzování převodovky.

Celý článek...

unex_1.jpgStrojírensko-metalurgický komplex UNEX a.s. se dohodl s rakouskou společností Voest Alpine Materials Handling a indickou společností Larsen & Toubro Limited na spolupráci při výrobě a dodávce kolesových rýpadel o objemu korečku 700 l. První zakázka na dvě rýpadla je určena na těžbu uhlí v dole Indické společnosti Neyveli Lignite Corporation Limited. „Tato spolupráce je pro nás významná nejen svým rozsahem. Je současně vynikající referencí,“ řekl generální ředitel Unexu Petr KALIVODA a dodal: „Ukazuje, že jsme schopni být celosvětově konkurenceschopní a uplatnit se i na z našeho pohledu geograficky exotických trzích. Díky této spolupráci bude UNEX vyrábět v příštích 12 měsících klíčové díly těchto velkostrojů v řádu sto milionů korun.“

Celý článek...

TCL3040_1.jpgSpolečnost TRUMPF patřící k předním výrobcům strojů na zpracování plechu a kovových materiálů představuje novinku ve svém sortimentu, stroj Trumatic L 3040. Nový koncept se vyznačuje novými pohony os X a Y, včetně zcela nové doplňkové osy Xp (ve směru osy X).

Celý článek...

BERSTORFF__technische_Folienanlage.jpgVíce jako 20 let patří německá firma Berstorff GmbH, Hannover mezi významné výrobce kompletních strojních zařízení na plastové fólie a desky. V současné době zmíněná německá firma rozšířila svoji nabídku o tři modely, které slouží k výrobě fólií používaných pro hluboko tažné fólie, užívané převážně pro obalovou techniku.

Celý článek...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

63

Kalendář akcí

<<  Březen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..