Google překladač: English Deutsch

sklicidlo_1.jpgÚspěch obráběcího procesu závisí na mnoha faktorech. Zvlášť důležitá je souhra stroje, nástroje, držáku nástroje a jednotlivých parametrů obráběcího procesu. TENDO hydraulické sklíčidlo je již dlouho univerzálně používaný přesný upínací systém, používaný především při velmi přesných dokončovacích operacích. Firma Schunk, jako průkopník a vedoucí společnost na trhu v oblasti hydraulických upínacích systémů nyní nabízí novou generaci TENDO sklíčidel.

Celý článek...

sew_1.jpgV průmyslových aplikacích míchacích zařízeních vznikají na hřídeli míchadel velké axiální a radiální síly. Obvyklé konstrukce řeší tento problém pomocí zvláštních externích ložisek hřídele míchače. SEW nyní nabízí upravenou verzi převodovek řady MC - Compact ve speciálním provedení pro míchadla a ostatní aplikace s požadavkem na odolnost velkému namáhání výstupního ložiska. Se svou koncepcí „EBD“ (Extended Bearing Distance = větší vzdálenost ložiska) nabízí firma zesílené uložení uvnitř převodovky, čímž se v mnoha případech ušetří zvláštní uložení míchadla nebo předimenzování převodovky.

Celý článek...

unex_1.jpgStrojírensko-metalurgický komplex UNEX a.s. se dohodl s rakouskou společností Voest Alpine Materials Handling a indickou společností Larsen & Toubro Limited na spolupráci při výrobě a dodávce kolesových rýpadel o objemu korečku 700 l. První zakázka na dvě rýpadla je určena na těžbu uhlí v dole Indické společnosti Neyveli Lignite Corporation Limited. „Tato spolupráce je pro nás významná nejen svým rozsahem. Je současně vynikající referencí,“ řekl generální ředitel Unexu Petr KALIVODA a dodal: „Ukazuje, že jsme schopni být celosvětově konkurenceschopní a uplatnit se i na z našeho pohledu geograficky exotických trzích. Díky této spolupráci bude UNEX vyrábět v příštích 12 měsících klíčové díly těchto velkostrojů v řádu sto milionů korun.“

Celý článek...

TCL3040_1.jpgSpolečnost TRUMPF patřící k předním výrobcům strojů na zpracování plechu a kovových materiálů představuje novinku ve svém sortimentu, stroj Trumatic L 3040. Nový koncept se vyznačuje novými pohony os X a Y, včetně zcela nové doplňkové osy Xp (ve směru osy X).

Celý článek...

BERSTORFF__technische_Folienanlage.jpgVíce jako 20 let patří německá firma Berstorff GmbH, Hannover mezi významné výrobce kompletních strojních zařízení na plastové fólie a desky. V současné době zmíněná německá firma rozšířila svoji nabídku o tři modely, které slouží k výrobě fólií používaných pro hluboko tažné fólie, užívané převážně pro obalovou techniku.

Celý článek...

aisin.jpgNovou etapu výroby hliníkových odlitků pro automobilový průmysl zahájila v písecké průmyslové zóně společnost Aisin Europe Manufacturing Czech. Zásadní rozšíření výroby, které si vyžádalo investici ve výši 700 milionů korun, znamenalo nárůst pracovních míst o dalších 150 lidí. V následujících třech letech by se počet pracovníků závodu měl vyšplhat až na 500. „Naše první investice v roce 2003 se ukázala jako úspěšná, proto jsme se rozhodli pro další expanzi závodu a rozšířili výrobní plochu na téměř 6ti násobek.“ uvedl Susumu Takase, prezident společnosti Aisin Europe Manufacturing a dodal: „Česká republika pro nás byla od počátku cílovou lokalitou zejména díky dostatku kvalifikované pracovní síly v automobilovém průmyslu, kvalitní infrastruktuře a v neposlední řadě i pro dodavatelské zázemí. Vysoká kvalita výroby, kterou se nám zde podařilo nasadit, se projevuje i na vysokém hodnocení české pobočky v globálním měřítku celé firmy.“

Celý článek...

magic_1.jpgNěmecká firma Körner představuje novinku ve svém sortimentu, kterou je obráběcí centrum. Magic 550 je HSC/HPC – frézka určená pro dokončovací operace při výrobě forem, prototypů a sériově vyráběných dílů. Stroj je dodáván jako 3, 4 a 5osý. V budoucnosti bude vyráběn také jako 3osý laserový obráběcí stroj. Magic 550 jako HPC (High Productive Cutting - vysoce výkonnostní řezání) spojuje všechny výhody univerzální frézky (měřicí hlava, vysokotlaké chlazení, řízený odvod třísek, definovaná řezná hrana při vnitřním obrábění) s výhodami vysokorychlostního obráběního HSC (High Speed Cutting), jako je odvod tepla z řezu pomocí třísek a vynikající přesnost při dokončování, s dosažením výborné drsnosti povrchu.
http://www.creativtec.net

Extend_720_1_1.jpgNovinku ve svém sortimentu uvádí na trh společnost Bomar a je jí pásová pila Extend.Výrobní řada Extend nahrazuje strojní pásovou pilu SL 520 a zároveň rozšiřuje výrobní paletu o komplexní výrobní skupinu strojů. Řezný rozsah nových typu této řady pil začíná na rozměru 520x700 mm a končí na 1020 x 1100 mm. Ve spojení s podávacím systémem umožňují všechny stroje rozšíření na plnoautomatické pásové pily.

Celý článek...

Compact_360_A.pngSpolečnost Bomar představuje novinku ve svém sortimentu, pásovou pilu na kov. Pila Compact 360 A je výkonný hydraulický automat dvousloupové konstrukce určený pro sériové a vysoce produktivní dělení materiálu pod úhlem 90°. Upínat a řezat lze také materiál ve svazku s pomocí hydraulického svazkovače (zvláštní příslušenství). Rameno a podstavec pily jsou vyplněny polymerním betonem, což významně zvyšuje tuhost jeho konstrukce a přispívá ke klidnému chodu ramene pásu bez nežádoucích vibrací.

Celý článek...

prevodovka_1.jpgScania představuje novou kombinaci hnacího ústrojí se 6-stupňovou převodovkou s vysokým točivým momentem a jednoduchým schématem řazení. Uzpůsobena je jízdním vlastnostem 9-litrových motorů Scania a stává se ideálním řešením pro sektor městské rozvážkové přepravy. Nová převodovka s plynulým a přímým řazením je schopna snášet hodnoty točivého momentu motoru až do 1 250 Nm. Dostupná je pro rozvážkové vozy řady P s nápravou 4x2 a výkonem motoru 230 nebo 270 k a pro vozidla o celkové hmotnosti 18 tun nebo celkové kombinované hmotnosti až 26 t.

Celý článek...

heisskanal_1.jpgNěmecká firma GmBH &Co. KG, Brensbach je systémovým dodavatelem horkých i studených vtokových systémů. Podle toho zahrnuje výrobní portfólio i horké vtokové systémy s tzv. tunelovým ústím., která jsou vyráběna v různých provedeních a velikostech. Tyto urychlují konstrukci a výrobu nástrojů, čímž napomáhají snižovat náklady na důležité části forem. Navíc odpadá i nákladné erodování. Firma i-mold může vyrábět nástroje i pro větší výstřiky – podle druhů vybraných plastů až do 1 000 gramů – za pomoci metody MIM (Metal Injection Molding). Ty pak obsahují velmi hladké a pro proudění taveniny vhodné kanálky a poskytují tím spolehlivé funkční tunelové ústí.

Celý článek...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

63

Kalendář akcí

<<  Červenec 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..