Google překladač: English Deutsch

Lineární vedení od největšího světového výrobce, japonské firmy THK, se začíná postupně rozšiřovat do nových průmyslových odvětví. Německá firma SimKon, přední světový hráč ve vývoji a konstrukci lineárních os pro roboty, začala relativně nedávno používat jako základ svých produktů lineární vedení THK s kuličkovou klecí. „Lineární vedení THK, které SimKon používá, dokáže značně rozšířit dosah robotů. Provoz robotů je také díky tomuto typu vedení výrazně tišší,“ poznamenal ing. Antonín Kozelka z odštěpného závodu Lin-tech společnosti Hennlich Industrietechnik, která THK výhradně zastupuje na domácím trhu. Další předností lineárního vedení THK, která stála u počátku spolupráce mezi japonskou

simkon.jpg

firmou a SimKonem, byla nízká hlučnost a jednoduchá údržba. „To pro nás byla rozhodující kritéria pro volbu dodavatele,“ řekl Gunter Ziel, spolumajitel firmy SimKon. Konstrukce lineárního vedení s kuličkovou klecí umožňuje podle Kozelky nepřetržité zásobování valivých kuliček mazivem. V mnoha případech naprosto odstraňuje údržbu a je šetrná k okolnímu prostředí. THK navíc instaluje na svá lineární vedení mazací systém QZ, které umocňují výhody kuličkové klece. „Tento mazací systém má také nezanedbatelný efekt z hlediska ochrany životního prostředí,“ uzavřel Kozelka. 

Lin-tech distribuje lineární techniku a komponenty pro přívod energií a médií k pohyblivým strojním částem. Nabízí též servis a poradenství v tomto oboru. Na českém trhu výhradně zastupuje společnosti THK, igus a Walther Präzision. Je distributorem několika dalších produktových řad světových výrobců. Lin-tech je součástí obchodně-výrobní společnosti Hennlich Industrietechnik, která je dodavatelem široké škály technických komponentů a profesionálních technických řešení. Společnost spadá pod evropskou skupinu Hennlich.
www.hennlich.cz/lin-tech

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news