Google překladač: English Deutsch

Univerzální hrotový soustruh SUA 100-125-150 NUMERIC je nový numericky řízený stroj, který je určen pro hrubovací a dokončovací práce hřídelových i přírubových součástí, dále pro řezání závitů, vyvrtávání, soustružení kuželů i různých tvarových rotačních ploch. Výkon hlavního motoru umožňuje soustružení obrobků až do váhy 6000 kg bez opěrky a až 8000 kg v opěrce. Soustruh uvádí na trh společnost TOS Čelákovice. V základním provedení je stroj dodáván ve vzdálenostech hrotů 2000, 3000, 4000, 5000, 6000, 8000 mm a na zvláštní přání zákazníka je možné jej dodat až do 24 000 mm točné délky.

soustruh_1.jpg

Stroj má vodorovné lože tuhé konstrukce, vodící plochy lože jsou kalené a broušené, protiplochy na podélných saních jsou obloženy kluznou hmotou TURCITE B z důvodu odstranění trhavých pohybů při malých posuvech. Soustruh SUA 100-125-150 NUMERIC je stroj s automatickým řízením cyklu, který je možné vybavit řídícím systémem především od firem Fagor, Heidenhain a Siemens.
Velkou výhodou stroje je automatické hydraulické řazení třech převodových stupňů. V těchto třech převodových stupních jsou otáčky vřetene plynule měnitelné.
Náhon podélného posuvu – osa Z, je proveden servopohonem, přímo na kuličkový šroub. U strojů delších nad 5000 mm točné délky je náhon proveden přes speciální suportovou skříň s vymezením vůle, posuv je realizován přes ozubený hřeben. Náhon příčného posuvu – osa X, je realizován servopohonem přímo na kuličkový šroub.
Odměřování obou posuvů je provedeno rotačními snímači umístěnými na servomotorech. U strojů větších točných délek je osa Z – podélný posuv odměřována přímo, lineárním pravítkem.
Mazání ozubených kol ve vřeteníku a ovládání hydraulické pružinové brzdy vřetene i hydraulických přesouvačů zajišťuje samostatný mazací a hydraulický agregát připevněný na zadní část lože.
Monitor a ovládací panel řídícího systému je vestavěn do skříňky ovládacího panelu, která je umístěna před krytem pracovního prostoru se dvěma ručními elektronickými kolečky k saním podélného posuvu.
Stroj je možné vybavit jak ručně ovládanými nožovými hlavami, tak vícepolohovými numericky řízenými hlavami od různých firem.
Dále je možné jej vybavit velkým množstvím zvláštního příslušenství i příslušenstvím konstruovaným na zakázku včetně dopravníku třísek.
Elektrovýzbroj a řídící systém jsou umístěny ve skříni elektrického rozvaděče, který je umístěn vedle stroje, poblíž místa obsluhy.
Soustruh se dodává s plným krytováním dle obrázku a je možnost dodávky s jednoduchým krytováním.
Všechna nebezpečná místa pro obsluhu jsou zakrytována, kryty, které se otevírají jsou opatřeny bezpečnostními spínači. Stroj splňuje bezpečnostní požadavky a předpisy pro značku shody CE.
http://www.toscelakovice.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news