Google překladač: English Deutsch

Společnost 3E Praha Engineering představila na brněnském veletrhu novinku, kterou je TrueMill®. TrueMill® je novou technologií americké firmy SURFWARE, čekající na schválení podaného patentu, který přináší revoluční technologii v oblasti třískového obrábění. Do dnešní doby nebylo možné v žádném CAM systému efektivně řídit překrytí nástroje s dodržením konstantního úhlu styku nástroje s odebíraným materiálem při stále stejné řezné rychlosti.

truemill_1.jpg

TrueMill® vytváří jedinečnou dráhu nástroje, která odstraňuje nežádoucí „šoky“, působící při náhlých změnách pohybů a hlavně při obrábění vnitřních hran. V takovýchto místech se úhel styku nástroje s materiálem zvětší a zvýší se množství odebíraného materiálu, což může mít za následek poškození nástroje.

Technologie TrueMill® automaticky přizpůsobuje dráhu nástroje tak, aby úhel styku nástroje s materiálem zůstával stále na stejné maximálně povolené hodnotě a rychlost posuvů je automaticky přepočítávána podle pohybů, které jsou vykonávány. V praxi to znamená, že hodnoty udávané výrobcem nástrojů pro třískové obrábění, které se vztahují pro pohyb po přímce, jsou automaticky přizpůsobovány právě prováděné dráze nástroje.

Obrábění TrueMill® je zaměřené zejména pro efektivní produkční/sériové obrábění a pro co nejrychlejší odebírání velkého množství materiálu z polotovaru, tedy pro hrubování.
Takovéto obrábění umožní použít vyšší posuvy a vyšší otáčky při zvýšení životnosti nástroje a samotného stroje.

Obrábění TrueMill® umožní bezobslužný provoz, neboť nástroj nikdy nepřekročí naprogramované rychlosti a množství ubíraného materiálu, čímž se naprosto minimalizují možné příčiny poškození nástroje.

Obrábění TrueMill® přináší zvýšení produktivity jakéhokoliv stroje bez ohledu na jeho stáří, což je další revoluční přínos tohoto obrábění.

Technologie TrueMill® bude dostupná pouze v další verzi produktu SURFCAM pod názvem Velocity.
www.truemill.cz

Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news