Google překladač: English Deutsch

ocelarna_1_1.jpgCertifikátem od britské firmy CARES zabývající se výrobkovou certifikací ocelářských produktů disponuje od listopadu závod 14- Válcovny společnosti Mittal Steel Ostrava. Certifikát opravňuje společnost k dodávkám do zemí Britského společenství a týká se žebírkových betonářských ocelí. Proces certifikace byl zahájen na podzim roku 2004 a zahrnoval vývoj nového výrobku na středojemné válcovně a válcovně drátů, přípravu, odběr a testování vzorků v laboratořích certifikační firmy.

Celý článek...

povrch1_1.jpgVíce než deset let zlepšuje společnost Rösler Oberflächentechnik GmbH svoji pozici na trhu díky výrobkům šitým zákazníkům na míru. Produktem společnosti jsou tryskací systémy pro povrchové úpravy, používané například v leteckém průmyslu, slévárenství nebo kovárenství. Vývojem a inovacemi v oblasti povrchových technologií společnost Rösler reaguje na individuální požadavky zákazníků a zvýšením dosahované kvality povrchu tak pomáhá snižovat výrobní náklady a zvyšovat produktivitu výroby.

Celý článek...

sklicidlo_1.jpgÚspěch obráběcího procesu závisí na mnoha faktorech. Zvlášť důležitá je souhra stroje, nástroje, držáku nástroje a jednotlivých parametrů obráběcího procesu. TENDO hydraulické sklíčidlo je již dlouho univerzálně používaný přesný upínací systém, používaný především při velmi přesných dokončovacích operacích. Firma Schunk, jako průkopník a vedoucí společnost na trhu v oblasti hydraulických upínacích systémů nyní nabízí novou generaci TENDO sklíčidel.

Celý článek...

sew_1.jpgV průmyslových aplikacích míchacích zařízeních vznikají na hřídeli míchadel velké axiální a radiální síly. Obvyklé konstrukce řeší tento problém pomocí zvláštních externích ložisek hřídele míchače. SEW nyní nabízí upravenou verzi převodovek řady MC - Compact ve speciálním provedení pro míchadla a ostatní aplikace s požadavkem na odolnost velkému namáhání výstupního ložiska. Se svou koncepcí „EBD“ (Extended Bearing Distance = větší vzdálenost ložiska) nabízí firma zesílené uložení uvnitř převodovky, čímž se v mnoha případech ušetří zvláštní uložení míchadla nebo předimenzování převodovky.

Celý článek...

unex_1.jpgStrojírensko-metalurgický komplex UNEX a.s. se dohodl s rakouskou společností Voest Alpine Materials Handling a indickou společností Larsen & Toubro Limited na spolupráci při výrobě a dodávce kolesových rýpadel o objemu korečku 700 l. První zakázka na dvě rýpadla je určena na těžbu uhlí v dole Indické společnosti Neyveli Lignite Corporation Limited. „Tato spolupráce je pro nás významná nejen svým rozsahem. Je současně vynikající referencí,“ řekl generální ředitel Unexu Petr KALIVODA a dodal: „Ukazuje, že jsme schopni být celosvětově konkurenceschopní a uplatnit se i na z našeho pohledu geograficky exotických trzích. Díky této spolupráci bude UNEX vyrábět v příštích 12 měsících klíčové díly těchto velkostrojů v řádu sto milionů korun.“

Celý článek...

TCL3040_1.jpgSpolečnost TRUMPF patřící k předním výrobcům strojů na zpracování plechu a kovových materiálů představuje novinku ve svém sortimentu, stroj Trumatic L 3040. Nový koncept se vyznačuje novými pohony os X a Y, včetně zcela nové doplňkové osy Xp (ve směru osy X).

Celý článek...

BERSTORFF__technische_Folienanlage.jpgVíce jako 20 let patří německá firma Berstorff GmbH, Hannover mezi významné výrobce kompletních strojních zařízení na plastové fólie a desky. V současné době zmíněná německá firma rozšířila svoji nabídku o tři modely, které slouží k výrobě fólií používaných pro hluboko tažné fólie, užívané převážně pro obalovou techniku.

Celý článek...

aisin.jpgNovou etapu výroby hliníkových odlitků pro automobilový průmysl zahájila v písecké průmyslové zóně společnost Aisin Europe Manufacturing Czech. Zásadní rozšíření výroby, které si vyžádalo investici ve výši 700 milionů korun, znamenalo nárůst pracovních míst o dalších 150 lidí. V následujících třech letech by se počet pracovníků závodu měl vyšplhat až na 500. „Naše první investice v roce 2003 se ukázala jako úspěšná, proto jsme se rozhodli pro další expanzi závodu a rozšířili výrobní plochu na téměř 6ti násobek.“ uvedl Susumu Takase, prezident společnosti Aisin Europe Manufacturing a dodal: „Česká republika pro nás byla od počátku cílovou lokalitou zejména díky dostatku kvalifikované pracovní síly v automobilovém průmyslu, kvalitní infrastruktuře a v neposlední řadě i pro dodavatelské zázemí. Vysoká kvalita výroby, kterou se nám zde podařilo nasadit, se projevuje i na vysokém hodnocení české pobočky v globálním měřítku celé firmy.“

Celý článek...

magic_1.jpgNěmecká firma Körner představuje novinku ve svém sortimentu, kterou je obráběcí centrum. Magic 550 je HSC/HPC – frézka určená pro dokončovací operace při výrobě forem, prototypů a sériově vyráběných dílů. Stroj je dodáván jako 3, 4 a 5osý. V budoucnosti bude vyráběn také jako 3osý laserový obráběcí stroj. Magic 550 jako HPC (High Productive Cutting - vysoce výkonnostní řezání) spojuje všechny výhody univerzální frézky (měřicí hlava, vysokotlaké chlazení, řízený odvod třísek, definovaná řezná hrana při vnitřním obrábění) s výhodami vysokorychlostního obráběního HSC (High Speed Cutting), jako je odvod tepla z řezu pomocí třísek a vynikající přesnost při dokončování, s dosažením výborné drsnosti povrchu.
http://www.creativtec.net

Extend_720_1_1.jpgNovinku ve svém sortimentu uvádí na trh společnost Bomar a je jí pásová pila Extend.Výrobní řada Extend nahrazuje strojní pásovou pilu SL 520 a zároveň rozšiřuje výrobní paletu o komplexní výrobní skupinu strojů. Řezný rozsah nových typu této řady pil začíná na rozměru 520x700 mm a končí na 1020 x 1100 mm. Ve spojení s podávacím systémem umožňují všechny stroje rozšíření na plnoautomatické pásové pily.

Celý článek...

Compact_360_A.pngSpolečnost Bomar představuje novinku ve svém sortimentu, pásovou pilu na kov. Pila Compact 360 A je výkonný hydraulický automat dvousloupové konstrukce určený pro sériové a vysoce produktivní dělení materiálu pod úhlem 90°. Upínat a řezat lze také materiál ve svazku s pomocí hydraulického svazkovače (zvláštní příslušenství). Rameno a podstavec pily jsou vyplněny polymerním betonem, což významně zvyšuje tuhost jeho konstrukce a přispívá ke klidnému chodu ramene pásu bez nežádoucích vibrací.

Celý článek...

Teximp

Kalendář akcí

<<  Červenec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..