Google překladač: English Deutsch

Distributed Numeric Control – DNC, pod tímto výrazem se rozumí provozní režim v podniku, při kterém jsou výrobní zařízení napojena přímo do počítačové sítě LAN. V případě NC/CNC strojů jsou tyto napojeny na hlavní počítač (DNC server), na kterém jsou archivovány a kompletně spravovány jejich programy a z kterého jsou tyto programy podle potřeby zasílány na příslušné stroje. Zajištění rychle se měnících výrobních požadavků, časově krátké přerozdělování nebo předávání řídících informací na různé systémy, jako např. NC/CNC stroje, je dnes bez nasazení odpovídajícího DNC systému nemyslitelné.

dnc_pro_cnc.jpg

V průmyslovém prostředí, ve složité zástavbě strojů, u zařízení a strojů nebo jejich částí, jejichž poloha či umístění se mění nebo se bude měnit, apod., lze dnes s výhodou použít bezdrátové technologie přenosu dat. Příkladem takového řešení je systém CNCprog, který se skládá ze dvou částí. Z části, která zajišťuje bezdrátovou komunikaci mezi CNC stroji a DNC serverem a z části softwarové nadstavby, která má mnoho funkcí a slouží především k centrální evidenci a archivaci programů a jejich jednotlivých verzí a k centrální evidenci přístupů k jednotlivým programům s možností jejich schvalování a tím začleňuje systém CNCprog do systému řízení jakosti dané firmy.
CNC stroje jsou propojeny prostřednictvím digitálního signálu na frekvenci 1,8 GHz, který zaručuje velmi vysokou odolnost proti rušení. Komunikačním prvkem je datový modul Siemens MD32 využívající technologii DECT. Základní dosah jednotky MD32 je 300 m v otevřeném prostoru a 100 m v budovách. Dosah je možné zvýšit použitím externích antén. Jeden modul MD32 umožňuje komunikaci s 16 CNC stroji, přičemž 4 stroje mohou komunikovat současně. Počet připojených strojů se může kaskádovitě zvyšovat.
Evidenční program umožňuje přímou editaci programů s vestavěnou podporou pro číslování řádek a evidenci starších verzí. Editor programů má zabudované funkce, které barevně zvýrazní rozdíly v různých verzích evidovaných programů. Programy je možné do evidence načíst také ze samostatných souborů. Zrychlí se tím prvotní evidence programů při implementaci systému.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news