Google překladač: English Deutsch
Inzerce
image image image image image image
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Celý článek...
Ovládání tepelného čerpadla na dálku – zbytečný luxus, nebo věc k nezaplacení? Zdá se vám možnost regulovat tepelné čerpadlo z dovolené nebo z práce jako zbytečný luxus? Pak vás vyvedeme z omylu. Zmíněná funkce by totiž měla být v této době už samozřejmostí. Celý článek...
InnoEnergy opět spouští PowerUp! Výzvu Společnost InnoEnergy hledá nejlepší start-upy, scale-upy (rychle rostoucí firmy, které začínaly jako start-upy a existují minimálně 3 roky) a malé a střední firmy (small and medium enterprises – SME) ze střední a východní Evropy, aby jim pomohla v jejich růstu prostřednictvím programu PowerUp! Celý článek...
Trelleborg uvádí na trh těsnicí prvky, bez kterých se neobejdou nové generace elektromobilů Společnost Trelleborg Sealing Solutions uvádí na trh výrobky s názvem HiSpin® PDR RT a HiSpin® HS40. V obou případech se jedná o těsnicí prvky rotačního pohybu speciálně vyvinuté pro segment e-Mobility. Celý článek...
Rozšířená realita pomáhá řešit nedostatek kvalifikovaných pracovníků Průmyslové firmy v Česku našly nový způsob, jak zmírnit dlouhodobý nedostatek zaměstnanců v době, kdy dvě pětiny učňů pracují po škole mimo svůj obor a je stále složitější udržet přirozenou generační výměnu v technických profesích. Celý článek...
Universal Robots představuje nový model kobota UR16e Universal Robots (UR) výrobce celosvětově nejrozšířenějších kolaborativních robotů (kobotů) dnes oznamuje okamžitou dostupnost nového modelu UR16e, který nabízí doposud nejvyšší manipulační zatížení. Celý článek...
Inzerce
Inzerce

Mico-Pro-with-integrated-pMico Pro je inovačním systémem společnosti Murrelektronik na sledování proudu o napětí 24 VDC. Jeho modulární design umožňuje budovat systémy, které perfektně vyhovují požadovaným aplikacím, přidávají hodnotu výhodným poměrem mezi náklady a přínosy a šetří místo v řídicí skříni. Vypínací charakteristiky patentované společností Murrelektronik zajišťují maximální využití stroje. Další výhodou je pak integrovaná koncepce distribuce potenciálu, která významně omezuje potřebu kabeláže v řídicí skříni.

Celý článek...

elkoLídr českého trhu v oblasti relé a inteligentních elektroinstalací, společnost Elko EP, uvádí na trh optickou signalizaci třífázové sítě MPS-1, která dokáže rozpoznat aktuální úroveň napětí. Uživatel tak má dokonalý přehled o tom, co se děje v jeho elektrické síti a dokáže včas vyhodnotit, zda nehrozí jeho spotřebičům riziko. Každá fáze má LED signalizaci barevně rozdělenou do jednotlivých úrovní napětí. Pokud je napětí v toleranci +/- 15 %, svítí zelená barva. Při přepětí signalizuje MPS-1 červenou barvou, při podpětí žlutou barvou. Pokud napětí nedosahuje ani 50 voltů, LED nesvítí.

Celý článek...

2013-02-20-a-TOM 3048Jen velice těžko byste v rámci České republiky hledali konferenci věnovanou bezpečnosti ICT s tak dlouhou tradicí a charakterem, jakým se může pochlubit konference Security. V únoru se konala již po jednadvacáté. Za dosavadní dobu své existence si vybudovala pevné postavení v kalendářích IT expertů a manažerů. Tři sta bezpečnostních manažerů a specialistů se 20. února sešlo v pražském Aquapalace hotelu, kde pro ně byl přichystán maraton přednášek a prezentací. Security 2013 byla již tradičně rozdělena na manažerskou a technickou sekci. Přednášky v obou sálech probíhaly zcela synchronně, takže každý návštěvník měl možnost vybrat si konkrétní prezentace, jež odpovídaly jeho zájmům.

Celý článek...

skfŠvédský soud odsoudil jednu osobu k ročnímu nepodmíněnému trestu, pětiletému zákazu obchodní činnosti a náhradě škody vzniklé společnosti SKF, z důvodu jejího shledání vinným z porušení švédského práva ochrany obchodní ochranné známky vůči značce SKF. Soud zjistil, že úmyslně nakoupil padělané výrobky SKF a poté tyto výrobky s vysokými maržemi prodával nic netušícím zákazníkům. Soudní případ trestního a občanského práva byl výsledkem policejní razie, provedené v březnu 2010 v obchodech ve Stockholmu a Avestě (město v centrální části Švédska), při které policie našla tisíce padělaných výrobků SKF. Při identifikaci padělaných ložisek spolupracovala s policií také společnost SKF.

Celý článek...

Inzerce

ZXh55vPU8gj83Jo9Uj06-yH6EQaEwm2qwyokYbK9f1gSpolečnost Hypertherm, výrobce moderních řezacích systémů, dnes oficiálně představila systém EDGE® Pro Ti (předběžně představený na veletrhu EuroBLECH2012) – nový CNC systém navržený pro integraci s pohony, motory a různými rozhraními řízení výšky hořáku.

Celý článek...

tipyPráci z domu či z terénu, neboli home či mobile office, využívá mnoho firem. Ušetří díky tomu peníze i čas zaměstnanců. Ne všechny společnosti si ovšem uvědomují, že je to práce s citlivými interními daty mimo prostředí firmy. A že tedy hrozí jejich zneužití nebo odcizení. Přinášíme vám přehled pěti rad, jak zabránit nejrizikovější situacím. Největší riziko pro firmu představuje situace, kdy zaměstnanec využívá k práci své vlastní vybavení. Tedy svůj počítač, notebook, tablet, mobilní telefon či USB disk. Tato zařízení jsou pak zcela mimo kontrolu firmy. „Uložená a zpracovávaná vnitrofiremní data leží v případě home office mimo chráněné prostředí firmy. V jakémkoliv množství a jakkoliv dlouho.

Celý článek...

Security Integrated 300dpiSpolečnost Siemens nabízí nové komponenty s integrovanými funkcemi zabezpečení, jež firmám umožňují zdokonalit bezpečnost průmyslových komunikačních sítí při automatizaci spojité i nespojité výroby. S novými verzemi komunikačních procesorů Simatic NET CP 343-1 Advanced a Simatic NET CP 443-1 Advanced s firewallem a podporou funkce VPN (Virtual Private Network) lze zajistit zabezpečený přístup k řídicím jednotkám Simatic S7-300 a S7-400. Pro průmyslová PC je možné funkce firewallu a VPN doplnit použitím komunikačního procesoru Simatic NET CP 1628. Další novinkou je bezpečnostní modul Scalance S623 s přidaným portem DMZ pro přístup do sítě, jež je určen například pro vzdálený servis přes internet. Nový je i UMTS (Universal Mobile Telecommunications Systém) směrovač Scalance M875, který slouží pro zabezpečený přístup k výrobním jednotkám přes sítě mobilních operátorů.

Celý článek...

SMA Sunny FamilyPodle průzkumu agentury IMS Research je společnost SMA Solar Technology AG (SMA) výrobcem nejoblíbenější značky střídačů na světě. Institut průzkumu trhu a podnikového poradenství v elektronickém průmyslu se dotazoval 400 odběratelů fotovoltaických střídačů, mimo jiné distributorů, instalačních techniků, systémových integrátorů a velkoobchodníků, jaké značky preferují. Dotazovaní uvedli ve svých odpovědích celkem 74 různých značek, což je podstatně více než v průzkumu prováděném v minulém roce.

Celý článek...

siemSpolečnost Siemens se zúčastní 21. ročníku mezinárodního veletrhu elektrotechniky a elektroniky Amper, který se uskuteční od 19. do 22. března letošního roku na veletržním výstavišti v Brně. Návštěvníci stánku č. 001 v pavilonu P se budou moci seznámit s nejnovějšími produkty a řešeními této společnosti z oblastí průmyslové automatizace, průmyslové komunikace a identifikace, procesní přístrojové techniky, nízkonapěťové spínací techniky, regulovaných pohonů, pohonů velkých výkonů, standardních motorů a energetiky.

Celý článek...

imagesSdílení informací o potravinách se spotřebiteli se stává velkým tématem, které zesiluje nejen se změnou chování zákazníků a rozvojem technologií, ale také s novými povinnostmi výrobců a prodejců s přijetím nové evropské směrnice 2011/1169/EU o poskytování informací o potravinách koncovým spotřebitelům. Díky využití lineárního čárového kódu, který obsahuje standardní GTIN, na obalu zboží a pomocí aplikace v chytrém telefonu lze zákazníkům sdělit vše potřebné. Přitom téměř dvě třetiny obchodníků a výrobců dnes vnímají čárový kód na obalu jen jako nosič informací pro logistiku.

Celý článek...

rizeniUž se to asi přihodilo každému z nás: Sedíte v letadle, které ve výšce tří tisíc metrů krouží nad cílovým letištěm, a začínáte sledovat hodinky. Minuty neúprosně ubíhají a vy pohledem hypnotizujete mapu v palubním časopise, propočítáváte, kolik času potřebujete k přeběhnutí mezi příletovou a odletovou halou a kolik minut vám ještě zbývá do odletu navazujícího spoje. Uletí vám to nebo to ještě můžete stihnout? Tento problém je však možné vyřešit. Díky digitální technologii Required Navigation Performance (RNP) mohou letadla cestovat po trasách přesně vypočtených pomocí satelitů GPS a nemusí se spoléhat na hlášení pozemního rádia a systému řízení letového provozu, který pamatuje ještě éru padesátých let minulého století. Zavedení této technologie „požadovaného naváděcího výkonu" by umožnilo efektivnější plánování letových tras, zkrácení doletových časů, úspory paliva a snížení emisí.

Celý článek...

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Únor 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242529 

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce