Google překladač: English Deutsch

MSV 1Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Návštěvnost je vysoce odborná, téměř osmdesát procent návštěvníků ovlivňuje rozhodování o investicích, třetina patří k vrcholovému managementu.

Zastoupeny jsou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu. Nosným oborem je tradičně obrábění a tváření.

Hlavním tématem MSV je Průmysl 4.0 a digitální továrna, tedy digitalizace výroby, jeden z hlavních směrů inovačního procesu. Mezi další zvýrazněná témata patří cirkulární ekonomika – nakládání s materiálními zdroji. Jde o trend, který je jednou z prioritních oblastí udržitelného rozvoje, a adaptace průmyslu a obchodu se bude ubírat právě tímto směrem.

Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program složený z odborných konferencí, seminářů a workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata.

www.msvbrno.cz

AI Ilustracni 165 3Umělá inteligence je stále více využívána v různých oblastech práce, kde může zefektivnit a zjednodušit mnohé činnosti. Je schopna pomoci s rychlým vyhledáváním informací, rešeršemi, překlady, popisky, tvorbou krátkých i delších textů, odpověďmi na e-maily a dalšími úkoly, které by jinak zabíraly hodně času a energie.

Celý článek...

AI ING 19043 255357Zpráva společnosti Salesforce o stavu dat a analytiky, která vychází z průzkumu mezi více než 10 000 technickými a obchodními manažery, odhaluje obavy o důvěryhodnost dat a bezpečnost v době, kdy se organizace snaží využít pokroků v oblasti umělé inteligence. Bezpečnost a spolehlivost dat jsou již dlouho rozhodujícím faktorem pro úspěch obchodních aktivit. Rychlý pokrok v oblasti umělé inteligence (AI) ale učinil z těchto aspektů podnikání ještě důležitější záležitost. Podle Wendy Batchelderové, ředitelky pro data společnosti Salesforce je revoluce v oblasti umělé inteligence vlastně datovou revolucí. "Strategie společnosti v oblasti umělé inteligence je tak silná, jak silná je její datová strategie, jejímž jádrem je důvěryhodnost".

Celý článek...

ISS 16806 01204Třetina Čechů si předává skeny citlivých dat nebo přihlašovací údaje prostřednictvím populárních instant messengerů. Sophos, celosvětový lídr a inovátor v oblasti poskytování kybernetické bezpečnosti formou služby, zveřejnil výsledky svého průzkumu zaměřeného na zkušenosti českých uživatelů internetu s kybernetickými útoky. Šest z deseti Čechů se v posledním roce setkalo s pokusem o vylákání jejich osobních údajů prostřednictvím falešných e-mailů.

Celý článek...

Cybersecurity 1V dnešní digitální době je kybernetická bezpečnost stále důležitějším prvkem každé organizace. Ačkoli mnoho firem investuje do pokročilých bezpečnostních řešení, často přehlížejí klíčový prvek v obraně proti kybernetickým hrozbám: své vlastní zaměstnance. Zaměstnanci totiž mohou být jak největší slabinou, tak i efektivním obranným štítem v kyberbezpečnostní strategii firmy, říká Vladimíra Tesková, co-founder a COO české technologické firmy TeskaLabs.

Celý článek...

AI 1Co brání obchodníkům a servisním oddělením využívat výhod AI naplno? Nový průzkum společnosti Salesforce se zaměřil na slabé stránky obchodních a servisních týmů firem při využívání nových technologií na zpracování dat.

Celý článek...

ParkerSpolečnost Parker Hannifin představí v rámci konference Hydrogen Online Workshop dne 23. března 2023 vodíkové aplikace a technologie, které pomohou naši planetu učinit čistším místem pro život.

Celý článek...

Robot ISS 12275 01496Nástroje na zpracování přirozeného jazyka, jako je ChatGPT, navždy mění obsah bezpečnostních školení. Ale jak se koncoví uživatelé dozvědí, co už nebude fungovat?

Celý článek...

Prace 1 ISS 10290 10652Část zaměstnavatelů v ČR má v novele o pracovnělékařských prohlídkách zmatky a zavádí nesprávný přístup. Očekávaná novelizace vyhlášky č. 79/2013 Sb. o pracovnělékařských službách, nabyla 1. ledna 2023 účinnosti, čímž se změnily povinnosti zaměstnavatelů v provádění periodických pracovnělékařských prohlídek u nerizikových profesí 1. a 2. kategorie.

Celý článek...


Začátek
Předchozí
1