Google překladač: English Deutsch

1 ING 19060 80778Letní měsíce bývají na trhu práce rušným obdobím. Přicházejí na něj totiž tisíce absolventů vysokých škol, kteří hledají profesní uplatnění. Jejich požadavky na budoucího zaměstnavatele však v posledních letech doznávají změn. Čerstvě vystudování si například často nárokují vyšší finanční ohodnocení či flexibilní pracovní dobu. Firmy se je naopak snaží zaujmout balíčky benefitů nebo kvalitou pracovního prostředí.

Celý článek...

MSV 2022 07 01Již potřetí bude součástí říjnového Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně také Digitální továrna 2.0, která se letos zaměří na inteligentní digitalizaci v různých podobách. Projekt přiblíží technologie umožňující transformaci nejen průmyslového prostředí, ale i celé ekonomiky. Cílem je pomoci zformulovat vizi změny české ekonomiky tak, aby byla úspěšná i v 21. století a v měnícím se geopolitickém kontextu.

Celý článek...

baterie 1Baterie mobilních telefonů na dovolených trpí. Jak přírodní vlivy mění výkon akumulátorů nejen u mobilů, ale i fotoaparátů a dalších zařízení? Horko způsobuje, že se baterie rychleji vybíjí. Problémy může přinést i vysoká vlhkost a nadmořská výška. Poradíme vám, jak svá zařízení chránit a zachovat plnou kapacitu akumulátoru.

Celý článek...

sky-bridge 1a retina.1200x1Sky Bridge 721 je visutá lávka v masivu Kralického Sněžníku v části Velká Morava obce Dolní Morava v okrese Ústí nad Orlicí v Pardubickém kraji. Vede od chaty Slaměnka ve Velké Moravě v sedle pod vrchem Slamník přes Mlýnské údolí s Mlýnským potokem na hřeben Chlumu. Lávka je v provozu od 13. května 2022, a to jednosměrně jako atrakce za vstupné ve stovkách korun na osobu a na základě rezervace podle kapacity dle časových slotů.

Celý článek...

Karcher 1 cisticka vzduchu V podmínkách České republiky je relativně častým problémem, především v budovách v centrech měst, vysoký obsah prachových částic obsažených ve vzduchu. Zejména pokud se větrá přirozeným způsobem. Na průmyslových pracovištích se ve vzduchu pohybuje mnoho dalších nečistot dle povahy a zaměření dané firmy. Se zimními měsíci se pak množí také různé bakterie a viry, poslední dva roky pak změnil život nás všech nejen na pracovištích covid-19.
„Pro zaměstnavatele dává pořízení čističky vzduchu v tomto období tedy ještě větší smysl. Pozor však na levné produkty s neodpovídajícími filtry, které jsou neúčinné, a kterých je na trhu široká nabídka," říká Lukáš Rom ze společnosti Kärcher.
Karcher 2 cisticka vzduchu Funkčním řešením je například profesionální čistička vzduchu Kärcher AF 100. Silný motor potřebuje jen několik minut pro zásobování místností do 100 m² svěžím a čistým vzduchem. Přitom je zařízení mobilní a lze s ním díky robustním kolečkům bez námahy pohybovat a přemístit ho do jiné místnosti. Podle způsobu použití lze vybavit čističku vzduchu různými filtry.
„Variantou je víceúčelový filtr, který nabízí velmi široké spektrum účinnosti, čímž pokrývá veškeré požadavky. Nebo lze zvolit jeden ze čtyř filtrů, které byly speciálně vyvinuty pro cílenou eliminaci bakterií, pachů, alergenů nebo těkavých organických sloučenin. Pro průběžnou kontrolu vzduchu v místnosti a řízení automatického režimu je v čističce integrován laserový senzor. Kvalita vzduchu se zobrazuje pomocí barevného podsvícení, zatímco aktuální obsah jemného prachu ve vzduchu a zbývající životnost filtru lze kdykoli zobrazit na displeji. Pokud použijete filtr HEPA-14 se stupněm filtrace a separace 99,995 %, splňuje čistička nejvyšší bezpečnostní standardy pro hygienicky citlivé oblasti, filtruje jemný prach, částice, aerosoly, patogeny a viry z kontaminovaného prostředí v interiéru včetně zachycení částic viru SARS-CoV-2 z okolního vzduchu. Viry ale dokáže zásadně redukovat i víceúčelový filtr," dodává Lukáš Rom ze společnosti Kärcher.
Díky několika variantám filtru je čistička vzduchu Kärcher AF 100 vhodná jak pro různorodá průmyslová pracoviště, tak pro klasické kanceláře, úřady, ordinace či školy.
Cena: 15 490 včetně DPH.

www.karcher.cz/cz/professional

ing 19061 57672Digitalizace českých firem nejčastěji končí pouze nákupem licence nového programu. Celý potenciál moderních systémů dokáže využít jen zhruba 20 % firem. Vyplývá to z údajů společnosti Konica Minolta, tradičního dodavatele digitalizačních služeb a nástrojů. Ta proto dále rozšiřuje své konzultační a poradenské služby v oblasti efektivního využití cloudových nástrojů společnosti Microsoft.
„Reagujeme na aktuální situaci ve firmách, které procházejí procesem digitalizace, ale očekávané přínosy se zatím nedostavily. Mají totiž mylnou představu, že digitální transformace společnosti spočívá v nákupu a instalaci nových IT systémů. Je to ale, jako by si pořídily hybridní vůz a dál s ním jezdily pouze na benzin. Efekt digitalizace a zvýšení produktivity se dostaví až s plnohodnotným využíváním těchto nástrojů, což vyžaduje změnu uvažování i způsobu práce," řekl Michal Hanko, Business Development Manager společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech, s tím, že úspěšná digitalizace může firmám pomoci k výraznému zrychlení práce, posílení konkurenceschopnosti a k úsporám v řádech až stovek tisíc korun ročně.
Konica Minolta proto nadále rozšiřuje své portfolio takzvaných adopčních služeb pro firmy. Jejich hlavním cílem je pomoci zaměstnancům, IT a managementu změnit zažitý přístup k práci a všem vysvětlit, proč je pro ně výhodné využívat moderní technologie pro podporu osobní produktivity, spolupráce a interní komunikace. Adopční služby Konica Minolta pokrývají veškeré nástroje Microsoft 365, jako je MS Teams, OneDrive, Sharepoint a Lists, Yammer, Forms nebo OneNote. Ty lze navíc dále upravovat či rozšířit o nové funkce v rámci MS Power Platform.
„Proškolit uživatele na ovládání a funkce, je jednoduché. Nadchnout je pro změnu práce je mnohem náročnější a právě na to se zaměřujeme. Proto mluvíme zejména o přínosech, nikoli o funkcionalitách. Neodpovídáme na otázku Co?, ale Proč?. Tak jako dříve zaměstnanci po příchodu do práce automaticky zapínali Windows, měli by dnes otevírat MS Teams a pracovat v nich ať jsou kdekoliv," vysvětlil M. Hanko a dodal: „Realita je však mnohdy jiná. Ve firmách, kde na přínosy digitalizace stále marně čekají, využívá nové nástroje naplno jen zhruba deset procent zaměstnanců."
Podle Konica Minolta celý problém ve firmách ilustruje například nedostatečné využívání MS Team, jehož adopce nejčastěji končí osvojením videokonferencí, případně chatu. Přitom právě tento nástroj může uživatelům výrazně usnadnit spolupráci na dokumentech, jejich tvorbu, vyhledávání či schvalování, stejně jako organizaci času a práce, přehled v úkolech a informacích.
V rámci dlouhodobé spolupráce poskytuje Konica Minolta k nástrojům Microsoft 365 rovněž školení o novinkách a edukativní služby pro stávající i nově příchozí pracovníky. Adopční služby mají podle společnosti význam zvláště pro oblast lidských zdrojů a HR managementu. Efektivní užívání moderních technologií podporuje interní komunikaci a budování firemní kultury zejména v souvislosti s aktuálními změnami pracovního prostředí a nástupem hybridních stylů práce.

www.konicaminolta.cz

Aspen rusivy hovor ilustracPo době, kdy měli mnozí nařízený dlouhodobý home office, se nyní většina lidí vrací na pracoviště. Poté, co si zvykli pracovat v klidu a pohodlí domova, vyplouvají zřetelněji na povrch věci, které je v práci ruší. Průzkum společnosti SSI Group ukazuje, jaké faktory nejvíce vadí lidem na pracovišti. „Asi nikoho příliš nepřekvapí, že zaměstnance nejvíce vyrušuje z práce hluk. Z průzkumu, kterého se zúčastnilo 2066 respondentů z celé České republiky vyplývá, že hluk vadí třetině (33 %) respondentů. 54 % z nich si stěžuje na hluk zvenčí, neboť jejich pracoviště se nachází v hlučné lokalitě, a 46 % vadí jejich hluční kolegové," říká Ondřej Mareček, ze společnosti SSI Group, která průzkum realizovala. V rámci průzkumu respondenti odpovídali i na otázku, čím je kolegové nejvíce ruší. Z těch, kteří se cítí nějak obtěžováni, 39 % uvedlo, že jejich kolegové jsou prostě ve všech směrech hluční. Řešení mimopracovních záležitostí kolegy vadí 32 % dotázaných, telefonování 19 %, 8 % si stěžovalo na pouštění hudby či rádia. 1 % respondentů dokonce vadí hlasité psaní na klávesnici.

Celý článek...

Aspen Ilustracmi meetingÚtoků na firemní data stále přibývá. Podle aktuálních informací společnosti Accenture se ve srovnání se stejným obdobím loňského roku v prvním pololetí 2021 množství kybernetických útoků celosvětově zvýšilo o 125 %. Velký nárůst útoků je způsoben především nedostatečným zabezpečením vzdáleného přístupu k webovým serverům. To má za následek použití cíleného škodlivého softwaru, který zašifruje soubory nebo znemožní používat počítač, dokud není zaplaceno výkupné. Fyzické zabezpečení diskrétnosti jednacích místností je pak další problém, který je podceňován dlouhodobě. Nyní o zvýšení bezpečnosti roste zájem.

Celý článek...

Whalebone Home Office SecuritySpolečnost Whalebone, přední poskytovatel ochrany firemních zařízení a dat na síťové úrovni, oznámila uvedení aplikace Home Office Security pro organizace a firemní klienty, kteří chtějí zabezpečit svá data při práci zaměstnanců na mimofiremních Wi-Fi sítích. Whalebone tak následuje trend ochrany firem u hybridní práce, který výrazně urychlil nástup koronavirové epidemie. Většina firem se doposud soustředila pouze na ochranu sítě ve firemních prostorách, ale zevrubná ochrana lidí na home office nebyla prioritou.

Celý článek...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Začátek
Předchozí
1

Kalendář akcí

<<  Září 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..