Google překladač: English Deutsch

ing 19061 57672Digitalizace českých firem nejčastěji končí pouze nákupem licence nového programu. Celý potenciál moderních systémů dokáže využít jen zhruba 20 % firem. Vyplývá to z údajů společnosti Konica Minolta, tradičního dodavatele digitalizačních služeb a nástrojů. Ta proto dále rozšiřuje své konzultační a poradenské služby v oblasti efektivního využití cloudových nástrojů společnosti Microsoft.
„Reagujeme na aktuální situaci ve firmách, které procházejí procesem digitalizace, ale očekávané přínosy se zatím nedostavily. Mají totiž mylnou představu, že digitální transformace společnosti spočívá v nákupu a instalaci nových IT systémů. Je to ale, jako by si pořídily hybridní vůz a dál s ním jezdily pouze na benzin. Efekt digitalizace a zvýšení produktivity se dostaví až s plnohodnotným využíváním těchto nástrojů, což vyžaduje změnu uvažování i způsobu práce," řekl Michal Hanko, Business Development Manager společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech, s tím, že úspěšná digitalizace může firmám pomoci k výraznému zrychlení práce, posílení konkurenceschopnosti a k úsporám v řádech až stovek tisíc korun ročně.
Konica Minolta proto nadále rozšiřuje své portfolio takzvaných adopčních služeb pro firmy. Jejich hlavním cílem je pomoci zaměstnancům, IT a managementu změnit zažitý přístup k práci a všem vysvětlit, proč je pro ně výhodné využívat moderní technologie pro podporu osobní produktivity, spolupráce a interní komunikace. Adopční služby Konica Minolta pokrývají veškeré nástroje Microsoft 365, jako je MS Teams, OneDrive, Sharepoint a Lists, Yammer, Forms nebo OneNote. Ty lze navíc dále upravovat či rozšířit o nové funkce v rámci MS Power Platform.
„Proškolit uživatele na ovládání a funkce, je jednoduché. Nadchnout je pro změnu práce je mnohem náročnější a právě na to se zaměřujeme. Proto mluvíme zejména o přínosech, nikoli o funkcionalitách. Neodpovídáme na otázku Co?, ale Proč?. Tak jako dříve zaměstnanci po příchodu do práce automaticky zapínali Windows, měli by dnes otevírat MS Teams a pracovat v nich ať jsou kdekoliv," vysvětlil M. Hanko a dodal: „Realita je však mnohdy jiná. Ve firmách, kde na přínosy digitalizace stále marně čekají, využívá nové nástroje naplno jen zhruba deset procent zaměstnanců."
Podle Konica Minolta celý problém ve firmách ilustruje například nedostatečné využívání MS Team, jehož adopce nejčastěji končí osvojením videokonferencí, případně chatu. Přitom právě tento nástroj může uživatelům výrazně usnadnit spolupráci na dokumentech, jejich tvorbu, vyhledávání či schvalování, stejně jako organizaci času a práce, přehled v úkolech a informacích.
V rámci dlouhodobé spolupráce poskytuje Konica Minolta k nástrojům Microsoft 365 rovněž školení o novinkách a edukativní služby pro stávající i nově příchozí pracovníky. Adopční služby mají podle společnosti význam zvláště pro oblast lidských zdrojů a HR managementu. Efektivní užívání moderních technologií podporuje interní komunikaci a budování firemní kultury zejména v souvislosti s aktuálními změnami pracovního prostředí a nástupem hybridních stylů práce.

www.konicaminolta.cz

Aspen rusivy hovor ilustracPo době, kdy měli mnozí nařízený dlouhodobý home office, se nyní většina lidí vrací na pracoviště. Poté, co si zvykli pracovat v klidu a pohodlí domova, vyplouvají zřetelněji na povrch věci, které je v práci ruší. Průzkum společnosti SSI Group ukazuje, jaké faktory nejvíce vadí lidem na pracovišti. „Asi nikoho příliš nepřekvapí, že zaměstnance nejvíce vyrušuje z práce hluk. Z průzkumu, kterého se zúčastnilo 2066 respondentů z celé České republiky vyplývá, že hluk vadí třetině (33 %) respondentů. 54 % z nich si stěžuje na hluk zvenčí, neboť jejich pracoviště se nachází v hlučné lokalitě, a 46 % vadí jejich hluční kolegové," říká Ondřej Mareček, ze společnosti SSI Group, která průzkum realizovala. V rámci průzkumu respondenti odpovídali i na otázku, čím je kolegové nejvíce ruší. Z těch, kteří se cítí nějak obtěžováni, 39 % uvedlo, že jejich kolegové jsou prostě ve všech směrech hluční. Řešení mimopracovních záležitostí kolegy vadí 32 % dotázaných, telefonování 19 %, 8 % si stěžovalo na pouštění hudby či rádia. 1 % respondentů dokonce vadí hlasité psaní na klávesnici.

Celý článek...

Aspen Ilustracmi meetingÚtoků na firemní data stále přibývá. Podle aktuálních informací společnosti Accenture se ve srovnání se stejným obdobím loňského roku v prvním pololetí 2021 množství kybernetických útoků celosvětově zvýšilo o 125 %. Velký nárůst útoků je způsoben především nedostatečným zabezpečením vzdáleného přístupu k webovým serverům. To má za následek použití cíleného škodlivého softwaru, který zašifruje soubory nebo znemožní používat počítač, dokud není zaplaceno výkupné. Fyzické zabezpečení diskrétnosti jednacích místností je pak další problém, který je podceňován dlouhodobě. Nyní o zvýšení bezpečnosti roste zájem.

Celý článek...

Whalebone Home Office SecuritySpolečnost Whalebone, přední poskytovatel ochrany firemních zařízení a dat na síťové úrovni, oznámila uvedení aplikace Home Office Security pro organizace a firemní klienty, kteří chtějí zabezpečit svá data při práci zaměstnanců na mimofiremních Wi-Fi sítích. Whalebone tak následuje trend ochrany firem u hybridní práce, který výrazně urychlil nástup koronavirové epidemie. Většina firem se doposud soustředila pouze na ochranu sítě ve firemních prostorách, ale zevrubná ochrana lidí na home office nebyla prioritou.

Celý článek...

Kaspersky 1Meziroční růst o 65 %, nově dokáže krást e-maily a maskovat se před odhalením. Počet uživatelů napadených během prvních sedmi měsíců roku 2021 nebezpečným bankovním trojanem QakBot dosáhl celosvětově čísla 17 316. Ve srovnání se stejným obdobím roku 2020 se jedná o nárůst o 65 %, což dokazuje, že tato hrozba je pro uživatele internetu stále nebezpečnější. Rapidní růst počtu případů přiměl analytiky společnosti Kaspersky podrobněji prozkoumat aktualizace a nejnovější verze tohoto trojského koně.

Celý článek...

Profesia DaysTrh práce se v posledním roce a půl zcela změnil a nedá se jednoznačně charakterizovat. Některé firmy jsou nucené zeštíhlovat a zavádět úsporná opatření, jiné zoufale hledají nové zaměstnance, protože mají velké množství zakázek, které potřebují splnit. Propojit návštěvníky, kteří shánějí práci, se zaměstnavateli hledajícími zaměstnance, je úkolem veletrhu práce Profesia days.

Celý článek...

ZAT 3D SPI SMT3Veřejné výběrové řízení na rekonstrukci regulátorů buzení pro vodní elektrárny Liptovská Mara, Domaša, Považská Bystrica, Ladce a Veľké Kozmálovce je u konce. Vítězem se stal český dodavatel řídicích systémů ZAT a.s. Smlouvu v objemu 15 milionů korun podepsali zástupci firmy se společností Slovenské elektrárne, a.s., v červenci tohoto roku.

Celý článek...

Thorn NightTuneStále více měst se dnes potýká se světelným znečištěním, jako nežádoucím vedlejším efektem veřejného osvětlení. Provozovatelé veřejného osvětlení musí zajistit intenzitu osvětlení stanovenou normami pro bezpečných pohyb chodců i vozidel v nočních ulicích, ale zároveň zabránit nežádoucímu rozptylu světla do různých směrů – tedy vzniku tzv. světelného smogu. Společnostl Thorn proto vyvinula technologii NightTune, se kterou jsou její LED svítidla schopna zajistit kvalitní osvětlení pro lidi a současně i ochranu noční oblohy a biologické rozmanitosti.

Celý článek...

IT specialistaJak uvádí statistiky, nedostatek kvalifikovaných pracovníků v oboru informačních technologiích trápí český trh už roky. Zjevný převis poptávky nad nabídkou ovlivňuje mimo nedostatek studentů v potřebných oborech i dlouhodobě rekordně nízká česká nezaměstnanost nebo kondice tuzemské ekonomiky.

Celý článek...

Strana 1 z 485

Začátek
Předchozí
1

Kalendář akcí

<<  Leden 2022  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..