Google překladač: English Deutsch

Geis 1 IMG 3100Naše doba je plná paradoxů. Na jedné straně roste obava, že automatizace a robotizace připraví mnoho lidí o práci a současně je čím dál větším problémem najít do mnoha profesí pracovníky. Řešením mohou být dělníci ze zahraničí. Jenže jak překonat jazykovou bariéru a efektivně je zaučit?
Práce na montážních linkách či ve skladech logistických center má mnoho společného. Zdánlivě se jedná o neustálé opakování jednoduchých úkonů, které by měl po krátkém zapracování zvládnout každý. Jenže skutečnost je jiná. Stále více je vyžadována flexibilita a schopnost rychle reagovat na změny. To ovšem klade velké nároky na zapracování nových pracovníků i vytvoření takových pracovních podmínek, aby práci dělali se zájmem, a tedy i kvalitně. Jen tak lze dosáhnout potřebnou efektivitu a minimalizovat chyby.

Celý článek...

ING 33594 233523České firmy se při přechodu na cloud obávají kompatibility systémů, nejméně se bojí úniku dat. Cloudové nástroje dnes v Česku používá většina firem – nejčastěji k zálohování nebo e-mailové komunikaci, ale přibývá společností, kterým na cloudu stojí celá podniková infrastruktura. Přechod do cloudu je pro firmy důležitou změnou, ze které ale mívají strach. Nejčastěji se obávají komplikovaného napojení na další software, výpadků internetu nebo vyšších nákladů, naopak nejméně se bojí úniku svých dat. Vyplývá to z průzkumu společnosti Grit.

Celý článek...

Jak se mění pracoviště, postoje zaměstnavatelů i nároky zaměstnanců?
Covid 1Zaměstnavatelé musí znovu přitvrdit na opatření, která minimalizují možnost nákazy. Jejich cílem je zvětšit vzdálenost mezi spolupracovníky a snížit množství těch, kteří se pravidelně setkávají. V některých firmách tak pracují ve střídavém režimu, takže se dvě nebo více skupin zaměstnanců na pracovišti míjí, aby případná nákaza neodstavila celou firmu. Firmy také přehodnocují uspořádání svých prostor, klasické open space kanceláře jsou v současných podmínkách problematické.
To potvrzují i výsledky průzkumu kancelářského a investičního trhu za první čtvrtletí roku 2020, který provedla společnost Knight Frank. Podle něj se sice názory na další vývoj liší, ale patrná je větší možnost využívat home office a omezování open space kanceláří. Covid uspíšil trendy, které byly zřejmé už dříve, a zvýšil ochotu ke změnám. „Kanceláře zůstanou zachovány, ale bude v nich kladem větší důraz na oddělení prostor. Mnohé menší firmy mění způsob svého fungování a pronajímají jiné nebo menší prostory pro společné schůzky a větší část práce vykonávají z domova. Jinde ale z povahy podnikání vyplývá, že práci z domova vykonávat nelze, a firmy naopak hledají větší prostory, kde musejí přizpůsobit uspořádání pracoviště současné době," říká Radek Škrabal ze společnosti SSI Group.

Celý článek...

Canton 1Sdružení Governance Institute ve spolupráci s organizátorem největšího světového veletrhu CANTON IMPORT / EXPORT FAIR zorganizovalo dne 30. září 2020 VIP představení 128 a zároveň prvního online konání veletrhu. Akce se za Českou republiku zúčastnilo 50 vybraných společností. Úvodního slova se ujali jak zástupci Cantonského veletrhu, tak zástupci Svazu průmyslu a dopravy ČR. Pan Pavel Fára z mezinárodní sekce potvrdil zájem Svazu průmyslu v podpoře českých exportních příležitostí a uvítal možnost navštívit Cantonský veletrh alespoň online.

Celý článek...

Dexon 27828Český výrobce Dexon udává v rozhlasových ústřednách směr. Nyní překvapil. Do standardní řady digitálních rozhlasových ústředen JPA 1xx6 „dostal" internetová rádia vč. WiFi a LAN připojení. Samozřejmě nechybí čtečka hudby z SD karty nebo USB, a Bluetooth.
JPA 1186, JPA 1306 a JPA 1506 je další řada rozhlasových ústředen. Jsou komfortní, ale také robustní - testované v přísných podmínkách. Jako první Dexon do rozhlasových ústředen vestavěl připojení na LAN i WiFi, čímž ústředna získala komfort přehrávání internetových rádií a podcastů, komfort streamování přes DLNA nebo AirPlay z lokální sítě i z internetu a v neposlední řadě komfort mnoha streamovacích služeb typu Spotify, Tune-In, I-Heart Radio, Napster, Deezer a dalších. Navíc, streamovací/ovládací aplikace Muzo (a lze použít i jiné) je zdarma.

Celý článek...

SP lg 1Svaz průmyslu a dopravy letos svůj tradiční Sněm odvysílá 5. října z virtuálního studia. Reaguje tak na aktuální epidemiologickou situaci a rostoucí počet nakažených onemocněním COVID-19. Obsah nejdůležitější akce Svazu průmyslu se nezmění. Svou osobní účast přislíbil i předseda vlády ČR Andrej Babiš. Členové Svazu průmyslu a dopravy se budou moct Sněmu aktivně zúčastnit díky speciálně připravenému webovému rozhraní.

Celý článek...

Bose 1Audio brýle Bose Frames s vylepšeným zvukem a výdrží až 8 hodin přijdou na náš trh již v říjnu. Bose představuje troje nové brýle pro osobní poslech hudby. Mezi novinky patří dvoje tradiční vylepšené sluneční brýle Bose Frames a také model určený pro využití při sportu, který má zvýšenou odolnost proti vodě i potu. Oproti dosavadním audio brýlím nabízí všechny novinky delší výdrž na baterii a na jedno nabití hrají podle modelu až 8 hodin. Na našem trhu budou k dostání již od října.

Celý článek...

GolfZávěr domácí sezony českých golfových profesionálů hostí tradičně GR Kaskáda a navzdory všem letošním překážkám tomu
bude i tentokrát nejinak. Grandfinále, slavnostní závěr Czech PGA Tour 2020, se odehraje 1. - 4. října a kromě turnaje profesionálů o
finanční výhry zahrnuje i bohatý doprovodný program včetně golfových turnajů pro partnery a slavnostního sobotního galavečera,
kde budou vyhlášeni nejúspěšnější hráči sezony.

Celý článek...

tt-inzerce-ttHledáme nové kolegyně nebo kolegy do redakce technického časopisu se zapojením do týmu zkušených pracovníků našeho vydavatelství. Jde o příležitost pro všechny, kteří hledají zajímavou a nemonotónní práci s možností vlastní organizace času. Pozice je vhodná i pro absolventy, kteří mají dobré komunikativní schopnosti a zájem věnovat se novinkám v technické sféře.

 

Celý článek...

Strana 1 z 481

Začátek
Předchozí
1
Conrad

Kalendář akcí

<<  Leden 2021  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
SIAF Guangzhou