Haas Online Banner
Google překladač: English Deutsch
Inzerce

3m1Nejrychlejší elektromobil už není Tesla Roadster. Předčil ho prototyp od tchajwanské společnosti Xing Mobility nazvaný Miss R, který dosáhne rychlosti až 270 kilometrů za hodinu. Dechberoucí výkon umožňuje patentovaný systém chlazení baterií, jehož efektivita spočívá ve využití speciální kapaliny NovecTM od technologické společnosti 3M. Skvělý příklad toho, jak vznik jedné inovace může pomoci ke vzniku další.

Celý článek...

Inzerce

zastineniZastínění oken, které nejenom zabrání přehřívání interiéru, ale navíc dovede šikovně využít sluneční energii pro svůj pohyb? Tak to v dnešní době není vůbec žádný problém – stačí nechat pohánět screenové clony či předokenní rolety pomocí solárního panelu!

Celý článek...

Mlzne1Nejvíce se podobá sněžným dělům známým z lyžařských středisek. Mlžné dělo se ale na rozdíl od toho sněžného používá ke snížení prašnosti v lomech, ocelárnách nebo na skládkách. Strojírenská firma HENNLICH jich vyvinula a vyrobila již stovky a vyváží je do celého světa. Poslední v řadě je unikátní svou velikostí a dosahem až 100 metrů. Inženýři firmy HENNLICH dělo vyvinuli pro zákazníka v Kolumbii, který ho bude využívat pro snížení prašnosti na skládce uhlí. Stejný typ mlžného děla již HENNLICH vyrábí pro Thajsko.

Celý článek...

metav 02METAV 2018 jako přehlídka inovací se neomezuje pouze na vystavovatele, nýbrž nabízí i rozsáhlý informační program související s výrobní technikou.

Celý článek...

Portege X20W-D 008Toshiba Europe GmbH staví již více než 130 let na japonské preciznosti a inovacích. Mezi roky 2012 a 2014 investovala Toshiba více než 8 miliard eur do výzkumu a vývoje nejtenčích a nejlehčích profesionálních notebooků s magneziovým šasi. Součástí tohoto konceptu jsou i rozsáhlé testy, kterými musí notebook projít, aby byl připraven k uvedení na trh. Mezi ně patří například testy MIL-STD-810G a H.A.L.T., které probíhají v prestižním nezávislém německém institutu TÜV Rheinland®.

Celý článek...

parker motoSpolečnost Parker Hannifin, globální lídr v oblasti technologií pohybu a řízení, se svým motorem Global Vehicle Motor (GVM) pomohl ke skvělým výsledkům veleúspěšného projektu elektrických závodních motocyklů Nottinghamské univerzity (UoN). Motor Parker GVM nabízí optimální poměr velikost/hmotnost/výkon.

Celý článek...

hms obr1STERISAFE-Pro je sanitovací robot od dánské firmy INFUSER. Dokáže desinfikovat povrchy v jakémkoliv prostoru: např. v pokojích pacientů, operačních sálech, ale i v hotelových pokojích – odstraňuje až 99,9999 % patogenů. Robot naplní desinfikovaný prostor biocidní mlhou na bázi ozónu, která zabíjí nežádoucí bakterie, viry a plísně, a současně odstraňuje ze vzduchu prachové částečky. Robot STERISAFE-Pro je řízen zvnějšku, mimo sanitovanou místnost, prostřednictvím bezdrátového připojení od HMS Industrial Networks.

Celý článek...

Tesla SemiMinulý pátek představil vizionář Elon Musk nový elektrický tahač Tesla Semi, který má představovat budoucnost nákladní dopravy. Konkurenceschopnost nového vozu však vyvolává v odborných kruzích diskuze. Není totiž jasné, zda se při ceně baterií a počtu nabíjecích cyklů může jeho provoz vyplatit. Směs nadšení a pochybností vyjádřili také špičkoví odborníci z katedry řídicí techniky FEL ČVUT, kteří pracují na nových technologiích autonomní dopravy.

Celý článek...

murr-pozvanka1Jako jeden z předních výrobců moderní a inovativní automatizační techniky je společnost Murrelektronik i v tomto roce zastoupena v Norimberku na veletrhu SPS IPC Drives. Společnost představuje ve dnech 28. – 30. listopadu v hale 9 (stánek 325) nové výrobky a nová inovativní řešení. Hlavními tématy jsou bezpečnost, IO Link, síťové technologie, napájení a inovativní řešení na cestě k Průmyslu 4.0 a nejnovější výsledky vývoje v decentralizované instalační technice.

Celý článek...

Strana 1 z 458

Začátek
Předchozí
1
Inzerce

Kalendář akcí

<<  Leden 2018  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..