Inzerce
Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Universal Robots představuje nový model kobota UR16e Universal Robots (UR) výrobce celosvětově nejrozšířenějších kolaborativních robotů (kobotů) dnes oznamuje okamžitou dostupnost nového modelu UR16e, který nabízí doposud nejvyšší manipulační zatížení. Celý článek...
Nová éra pro značení ve výrobním sektoru pomocí digitální transformace od Leonardo technology V stále více se propojeném světě, kde se musí vysoce jakostní výrobky dodávat stále rychleji a na více trhů, konvenční přístupy k etiketování a značení produktů, s manuálními procesy a různorodými tiskovými řešeními (laser, inkjet, termotransfer, hires přímý potisk), už prostě nepostačí. Celý článek...
Nový showroom DMG MORI v Brně otevírá v srpnu Slavnostním otevřením nového moderního showroomu v Brně ve dnech 27. – 30. srpna 2019 chce DMG MORI Czech dát jasně najevo svoji pozici lídra na trhu, upevnit vztahy se stávajícími zákazníky a oslovit i nové potencionální zájemce. Na Grand Openingu bude vystaveno celkem sedm strojů. Celý článek...
Všechno teď bude bezdrátové, nebo ne? Debata, která vyvolává emoce: někteří takzvaní experti tvrdí, že kabelům je konec. Předpokládají, že data – a jednoho dne i energie – se v továrnách budoucnosti budou šířit pouze bezdrátově. To je samozřejmě nesmysl. Mezi oběma technologiemi nepanuje žádná rivalita. Celý článek...
Série svařovacích zdrojů TransSteel od společnosti Fronius Nové svařovací zdroje TransSteel 2700 a TransSteel 3500 Compact spolu se svařovacím zdrojem TransSteel 2200 nabízejí uživatelům možnost svařovat metodou TIG, MIG/MAG i obalenou elektrodou na stejně vysoké úrovni. Tato série přístrojů spojuje funkční a kompaktní design s jednoduchou obsluhou a přiměřenou cenou. Celý článek...
Maximální flexibilita pro nejrůznější požadavky Kdo si nechává provádět nebo rekonstruovat elektroinstalaci v domě, v bytě nebo třeba ve výrobní hale, setká se téměř s jistotou s produkty a řešeními značky Hager. Tato společnost je celosvětově předním specialistou na automatizaci budov a na elektroinstalace. Celý článek...

Objevte skrytou inteligenci

Public relations

vacom-Press-releaseGlobální megatrendy jsou mimořádně důležitými faktory při překonávání výzev během stále rostoucí industrializace. Mezi tyto megatrendy se řadí změna klimatu, urbanizace, dodávky energie, elektrifikace a digitalizace. Inteligentní frekvenční měniče patří mezi nejdůležitější komponenty, které má průmysl k dispozici pro dosažení optimálního využití vzácných zdrojů s cílem šetrné obnovy klimatu.

Celý článek...

siemSpolečnost Siemens se zúčastní 21. ročníku mezinárodního veletrhu elektrotechniky a elektroniky Amper, který se uskuteční od 19. do 22. března letošního roku na veletržním výstavišti v Brně. Návštěvníci stánku č. 001 v pavilonu P se budou moci seznámit s nejnovějšími produkty a řešeními této společnosti z oblastí průmyslové automatizace, průmyslové komunikace a identifikace, procesní přístrojové techniky, nízkonapěťové spínací techniky, regulovaných pohonů, pohonů velkých výkonů, standardních motorů a energetiky.

Celý článek...

Inzerce

imagesSdílení informací o potravinách se spotřebiteli se stává velkým tématem, které zesiluje nejen se změnou chování zákazníků a rozvojem technologií, ale také s novými povinnostmi výrobců a prodejců s přijetím nové evropské směrnice 2011/1169/EU o poskytování informací o potravinách koncovým spotřebitelům. Díky využití lineárního čárového kódu, který obsahuje standardní GTIN, na obalu zboží a pomocí aplikace v chytrém telefonu lze zákazníkům sdělit vše potřebné. Přitom téměř dvě třetiny obchodníků a výrobců dnes vnímají čárový kód na obalu jen jako nosič informací pro logistiku.

Celý článek...

rizeniUž se to asi přihodilo každému z nás: Sedíte v letadle, které ve výšce tří tisíc metrů krouží nad cílovým letištěm, a začínáte sledovat hodinky. Minuty neúprosně ubíhají a vy pohledem hypnotizujete mapu v palubním časopise, propočítáváte, kolik času potřebujete k přeběhnutí mezi příletovou a odletovou halou a kolik minut vám ještě zbývá do odletu navazujícího spoje. Uletí vám to nebo to ještě můžete stihnout? Tento problém je však možné vyřešit. Díky digitální technologii Required Navigation Performance (RNP) mohou letadla cestovat po trasách přesně vypočtených pomocí satelitů GPS a nemusí se spoléhat na hlášení pozemního rádia a systému řízení letového provozu, který pamatuje ještě éru padesátých let minulého století. Zavedení této technologie „požadovaného naváděcího výkonu" by umožnilo efektivnější plánování letových tras, zkrácení doletových časů, úspory paliva a snížení emisí.

Celý článek...

Inzerce

AutoPENSpolečnost Wavin Osma, přední specialista na oblast venkovních inženýrských sítí, začala ve spolupráci s firmou AutoPEN nabízet všem projektantům specializovaný program AutoPEN Wavin umožňující jejich kompletní návrh. Snadno, rychle, přehledně a bezplatně. Programový balíček AutoPEN Wavin zahrnuje moduly Situace pro odečet souřadnic trasy liniové stavby přímo ze situační mapy v prostředí AutoCad, Podélný profil kanalizace, sloužící k návrhu podélného profilu kanalizace a terénu, a Kubatury, umožňující specifikaci šachet a výpis podrobného výkazu výměr celého projektu.

Celý článek...

Ferroli Bluehelix TechZávěsný plynový kotel Ferroli Bluehelix Tech pracuje s moderní kondenzační technologií ohřevu vody a využívá hořák s předmícháním plynu a vzduchu. Díky tomu je až o 12 % úspornější než běžné plynové kotle a má kompaktní rozměry. Kotle řady Bluehelix Tech mají nerezový výměník, který netrpí zanášením vodním kamenem. Jsou tak méně náročné na údržbu a nabízí dlouhou životnost. Závěsné kotle Bluehelix Tech jsou určeny zejména pro domácnosti. Ty si díky nim mohou podle odborníků ze společnosti Enbra snížit náklady na vytápění až o několik tisíc korun ročně. Kotle dosahují úspor prostřednictvím kondenzační technologie ohřevu, která využívá zbytkové teplo spalin.

Celý článek...

imagesSymantec Endpoint Protection 12 nyní umožňuje bezproblémovou ochranu prostředí VMware prostřednictvím integrace s VMware Endpoint vShield. Díky této integraci přebírá Symantec Endpoint Protection 12 zpracování antivirových a antimalwarových agentů do vyhrazeného zabezpečeného virtuálního zařízení, které zjednodušuje nasazení a monitorování v prostředí VMware. V souhrnu lze říci, že Symantec Endpoint Protection 12 s VMware Endpoint vShield zlepší poměry konsolidace a zabrání přetížení systémů antivirovou ochranou. (Read more about some recent third-party tests in VDI (Přečtěte si výsledky některých testů třetích stran ve VDI). Díky robustnímu zabezpečení a výbornému výkonu mohou organizace zvýšit podíl virtualizace svých kritických systémů a urychlit přechod ke cloud computingu.

Celý článek...

ge-turbinaJak vysoká je větrná elektrárna? Lopatky nejnovější větrné turbíny, kterou vyvinula společnost GE, opisují při rotaci kružnici o průměru Londýnského oka, obřího vyhlídkového kola, které se tyčí nad Temží a je vyšší než slavný Big Ben. Lopatky jsou tak dlouhé, že konstruktéři museli řešit, jak se vypořádat s rozdílnou rychlostí větru u horních a spodních lopatek. „Horní lopatky sahají do výšky téměř 200 metrů. Spodní lopatky jsou o 25 pater níž," vysvětluje Vic Abate, viceprezident GE pro obnovitelné zdroje. „Lopatky se při otáčení různě naklápějí. Jsou jako plachty na plachetnici. Taky je pohání vítr, který nás nic nestojí. Stačí ho umět využít tak, aby větrná elektrárna vyráběla co nejvíc energie."

Celý článek...

Neue OelflexRoku 1959 Oskar Lapp uvedl na trh první průmyslově vyráběný flexibilní a olejům odolný ovládací kabel s barevným značením žil - ÖLFLEX®, který se stal v průběhu následujících let základním stavebním kamenem pro vývoj širokého spektra kabelů pro různá specifická použití. Za přímého následovníka tohoto vynálezu je možné označit základní řadu připojovacích a ovládacích kabelů ÖLFLEX® CLASSIC 100 a ÖLFLEX® CLASSIC 110. I tyto osvědčené kabely však podléhají neustálému vývoji a od původního vzoru se v některých detailech zásadně liší. Velkou proměnou v současné době prochází ovládací kabel ÖLFLEX® CLASSIC 110, který byl v rámci jeho revitalizace vylepšen o další užitné vlastnosti, které jej kvalifikují pro ještě širší využití.

Celý článek...

motorToyota Material Handling Europe (TMHE) představuje nový optimalizovaný dieselový motor pro vozíky Tonero, se spotřebou sníženou o 8% a nižšími emisemi CO2. Toyota Material Handling Europe (TMHE) ohlašuje pro rok 2013 vylepšenou řadu 1,5 až 3,5 tunových dieselových čelních vysokozdvižných vozíků Toyota Tonero, které díky spotřebě nižší o 8%* a nižším emisím CO2 nabízejí zákazníkům efektivní řešení motorizace čelních vysokozdvižných vozíků.

Celý článek...

Energetický audit

04. Únor 2013

LeckagemessungStlačený vzduch je přizpůsobivé a univerzální pracovní médium. Téměř žádný pracovní postup se neobejde bez výroby stlačeného vzduchu, přesto je však stlačený vzduch jedno z nejdražších médií potřebných v průmyslové výrobě. Proto je třeba zajistit, aby se využily všechny potenciály úspor celého systému.
Produkuje váš systém jen takové množství stlačeného vzduchu, kterého je aktuálně potřeba? Víte, kolik platíte za výrobu jednoho metru kubického stlačeného vzduchu? Na tyto otázky můžeme kvalifikovaně odpovědět po provedení monitoringu systému zařízením BOGE AIReport a měřením úniků stlačeného vzduchu ultrazvukovým měřicím přístrojem.

Celý článek...

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Listopad 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
151617
18192021222324
252627282930 

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..