Google překladač: English Deutsch
image image image image image image
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Celý článek...
Ovládání tepelného čerpadla na dálku – zbytečný luxus, nebo věc k nezaplacení? Zdá se vám možnost regulovat tepelné čerpadlo z dovolené nebo z práce jako zbytečný luxus? Pak vás vyvedeme z omylu. Zmíněná funkce by totiž měla být v této době už samozřejmostí. Celý článek...
InnoEnergy opět spouští PowerUp! Výzvu Společnost InnoEnergy hledá nejlepší start-upy, scale-upy (rychle rostoucí firmy, které začínaly jako start-upy a existují minimálně 3 roky) a malé a střední firmy (small and medium enterprises – SME) ze střední a východní Evropy, aby jim pomohla v jejich růstu prostřednictvím programu PowerUp! Celý článek...
Trelleborg uvádí na trh těsnicí prvky, bez kterých se neobejdou nové generace elektromobilů Společnost Trelleborg Sealing Solutions uvádí na trh výrobky s názvem HiSpin® PDR RT a HiSpin® HS40. V obou případech se jedná o těsnicí prvky rotačního pohybu speciálně vyvinuté pro segment e-Mobility. Celý článek...
Rozšířená realita pomáhá řešit nedostatek kvalifikovaných pracovníků Průmyslové firmy v Česku našly nový způsob, jak zmírnit dlouhodobý nedostatek zaměstnanců v době, kdy dvě pětiny učňů pracují po škole mimo svůj obor a je stále složitější udržet přirozenou generační výměnu v technických profesích. Celý článek...
Universal Robots představuje nový model kobota UR16e Universal Robots (UR) výrobce celosvětově nejrozšířenějších kolaborativních robotů (kobotů) dnes oznamuje okamžitou dostupnost nového modelu UR16e, který nabízí doposud nejvyšší manipulační zatížení. Celý článek...

Elesa 0Existuje poměrně mnoho odvětví ve strojírenském průmyslu, kde v uzavřených prostorách vzniká potencionálně výbušné prostředí. Všude tam kde dochází k mísení mlhy, par a prachu ve vzduchu, kombinací kterých, může za určitých provozních podmínek dojít ke vznícení, je třeba dbát na ochranu více než na běžném pracovišti.

Celý článek...

ABBAS 1Přístroj na detekci olejových nečistot před povrchovou úpravou
Firma TechTest s. r. o. se zabývá vývojem a výrobou ručního zařízení pro detekci olejových nečistot v procesu povrchových úprav ve strojírenství. Výskyt nečistot v procesu povrchových úprav často značí následnou nízkou trvanlivost nástřiku barvy. Vyvinutý přístroj umožňuje okamžité vyhodnocení čistoty povrchu před finální úpravou a pomáhá tedy při rozhodování, zda musí být předmět znovu odmaštěn. Jelikož jsou ostatní metody detekce olejových nečistot drahou a časově náročnou záležitostí, šetří přístroj čas i peníze.

Celý článek...

demag obr1U příležitosti 50. výročí uvedení jeřábového systému KBK na trh jsme požádali o tématický rozhovor pana Lutze Wächtera, jednatele Demag Cranes & Components, spol. s r.o.

T+T: Jak vypadala situace s manipulací materiálu v průmyslu v roce 1963, kdy systém Kranbaukasten, zkráceně KBK, vznikl? Jaké podmínky v průmyslu vedly firmu Demag k vývoji a uvedení tohoto systému?
Většina výrobních hal byla vybavena mostovými jeřáby, které ale pro určitý typ aplikací zcela nevyhovovaly, ani doplnění sloupovými jeřáby nebylo zcela ideální. Takže Demag vyvinul a uvedl na trh mnohem flexibilnější řešení KBK.

Celý článek...

Nová Toyota Traigo 80

09. Květen 2013

toyo1Silné elektrické vozíky v elegantním kompaktním balení. Na veletrhu LogiMat 2013, který se konal v únoru letošního roku ve Stuttgartu, představila Toyota Material Handling Europe nové výkonné 80V elektrické vysokozdvižné vozíky řady Toyota Traigo 80. Historicky nejefektivnější, nejbezpečnější a nejúspornější elektrický vozík Toyota přijde na trh v druhé polovině roku 2013. Může se pochlubit celou řadou vylepšení ve srovnání se svými předchůdci a spolu s modely Toyota Traigo 24 a Traigo 48 kompletuje silnou sestavu čelních vozíků Toyota v elektrickém segmentu.

Celý článek...

elkoSpolečnost ELKO Lighting představí nejnovější generaci úsporných LED žárovek na výběrové výstavě svítidel, příslušenství osvětlovacích soustav a řízení osvětlení.
Specializovaná výstava Světlo v architektuře se koná ve dnech 4. - 7. dubna 2013 ve Veletržním paláci v Praze a je určena architektům, projektantům, inženýrům a developerům, kteří zde mohou získat nové kontakty i poznatky a také čerpat inspiraci. Výstavy se zúčastní nejvýznamnější české a světové značky z oboru.

Celý článek...

lpg obr1Neustálý růst cen benzínu a nafty nutí české dopravce k hledání alternativních cest ke snižování nákladů. Jednou z možností je přestavba naftových vozidel na systém Dieselgas, který umožňuje kombinovaný provoz na naftu a LPG. U jednoho nákladního vozu je díky němu možné ušetřit přes 130 000 tisíc korun ročně. Firmy s velkým vozovým parkem tak mohou díky přestavbám za rok ušetřit až několik milionů korun.

Celý článek...

fluk1Díky neustálému tlaku na snižování provozních nákladů vidí firmy v oblasti údržby pouze nutné zlo, které spotřebovává prostředky. Navíc další náklady přichází v reakci na vzniklou závadu, o nákladech na prostoje a rozběhnutí provozu nemluvě. Pouze zlomek podniků si však uvědomuje příležitosti prediktivního přístupu k údržbě výrobních zařízení a využívá je v plné míře.

Celý článek...

inels1Lídr českého trhu v oblasti relé a inteligentních elektroinstalací, společnost ELKO EP rozšířila počet míst, kde se zákazníci mohou podrobně seznámit s fungováním systému inteligentní elektroinstalace iNELS. Prostějovský showroom je v pořadí desátým v České republice. iNELS smart home solutions se stále častěji stává standardní součástí pasivních a nízkoenergetických rodinných domů. V Prostějově se právě dokončuje vzorový nízkoenergetický bytový dům, kde si zájemci mohou prohlédnout standardní vybavení budoucích bytů a vyzkoušet i inteligentní ovládání.

Celý článek...

Antares Family whiteSpolečnost Parker Hannifin a její divize Hiross, uvádí na náš trh novinku – tandemový sušič vzduchu Parker Hiross Antares. Zařízení spojuje dvě klasické techniky sušení – kondenzační a adsorpční, jejichž společné řízení přináší úsporu provozních nákladů.
Název „tandemový" znamená, že kondenzační i adsorpční systémy sušení jsou zapojeny sériově v jednom společném zařízení a jednotně jsou i řízeny. Spojení do jednoho celku zajišťuje postupný proces sušení stlačeného vzduchu.
Výhodou nekonvenčního řešení je skutečnost, že se po úpravě na kondenzační chladicí fázi sušení a před vstupem na adsorpční jednotku nachází stlačený vzduch ve 100% nasyceném stavu a má nízkou teplotu. Tyto dva parametry, oproti běžnému uspořádání, výrazně zlepšují adsorpční charakteristicky ve druhé fázi (adsorpčního) sušení.

Celý článek...

Metodické rámce typu ITIL®, COBIT®, ISO/IEC 20000, SFIA, Six SigmaTM přináší do oblasti řízení IT nový pohled na termín kvalita IT služeb.Tradiční pohled, zaměřený na použití moderních IT technologií nemusí být garancí kvalitního fungování IT z perspektivy uživatelů IT, kvality z pohledu managementu nebo v souladu s aktuálními potřebami byznysu. Konference SDFI 2013 navazuje na velmi pozitivně hodnocený ročník 2012, kdy hlavním tématem byl IT Service desk. Role service desku je však třeba vnímat v širším kontextu, v kontextu kompletního dodávání IT služeb, tedy i oblastí IT Service Delivery.

Celý článek...

elko1Lídr českého trhu v oblasti relé a inteligentních elektroinstalací, společnost ELKO EP představila inovaci spínacích hodin, díky které se nemusíte starat o přesnost jejich chodu. Přesnost je pro každé hodiny tou nejdůležitější vlastností. Spínacím digitálním hodinám SHT-6 zaručuje maximální přesnost chodu synchronizace prostřednictvím externí antény z vysílače DCF77 z Frankfurtu nad Mohanem. Plná synchronizace času s přesností 0,1s za den, předurčuje tyto hodiny k ovládání jednotného času, kostelních zvonů, školních zvonků – uplatní se všude tam, kde je přesnost času rozhodující.

Celý článek...

Kalendář akcí

<<  Červenec 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..