Google překladač: English Deutsch
Inzerce
image image image image image image
Dánsko vybuduje největší centrum pro kolaborativní roboty na světě Dánský ministr průmyslu, obchodu a financí Simon Kollerup v úterý 4. února slavnostně odhalil nové budoucí sídlo společností Mobile Industrial Robots (MiR) a Universal Robots (UR), dvou vlajkových lodí prosperujícího dánského robotického průmyslu. Celý článek...
Ovládání tepelného čerpadla na dálku – zbytečný luxus, nebo věc k nezaplacení? Zdá se vám možnost regulovat tepelné čerpadlo z dovolené nebo z práce jako zbytečný luxus? Pak vás vyvedeme z omylu. Zmíněná funkce by totiž měla být v této době už samozřejmostí. Celý článek...
InnoEnergy opět spouští PowerUp! Výzvu Společnost InnoEnergy hledá nejlepší start-upy, scale-upy (rychle rostoucí firmy, které začínaly jako start-upy a existují minimálně 3 roky) a malé a střední firmy (small and medium enterprises – SME) ze střední a východní Evropy, aby jim pomohla v jejich růstu prostřednictvím programu PowerUp! Celý článek...
Trelleborg uvádí na trh těsnicí prvky, bez kterých se neobejdou nové generace elektromobilů Společnost Trelleborg Sealing Solutions uvádí na trh výrobky s názvem HiSpin® PDR RT a HiSpin® HS40. V obou případech se jedná o těsnicí prvky rotačního pohybu speciálně vyvinuté pro segment e-Mobility. Celý článek...
Rozšířená realita pomáhá řešit nedostatek kvalifikovaných pracovníků Průmyslové firmy v Česku našly nový způsob, jak zmírnit dlouhodobý nedostatek zaměstnanců v době, kdy dvě pětiny učňů pracují po škole mimo svůj obor a je stále složitější udržet přirozenou generační výměnu v technických profesích. Celý článek...
Universal Robots představuje nový model kobota UR16e Universal Robots (UR) výrobce celosvětově nejrozšířenějších kolaborativních robotů (kobotů) dnes oznamuje okamžitou dostupnost nového modelu UR16e, který nabízí doposud nejvyšší manipulační zatížení. Celý článek...
Inzerce
Inzerce

Mico-Pro-with-integrated-pMico Pro je inovačním systémem společnosti Murrelektronik na sledování proudu o napětí 24 VDC. Jeho modulární design umožňuje budovat systémy, které perfektně vyhovují požadovaným aplikacím, přidávají hodnotu výhodným poměrem mezi náklady a přínosy a šetří místo v řídicí skříni. Vypínací charakteristiky patentované společností Murrelektronik zajišťují maximální využití stroje. Další výhodou je pak integrovaná koncepce distribuce potenciálu, která významně omezuje potřebu kabeláže v řídicí skříni.

Celý článek...

inels1Lídr českého trhu v oblasti relé a inteligentních elektroinstalací, společnost ELKO EP rozšířila počet míst, kde se zákazníci mohou podrobně seznámit s fungováním systému inteligentní elektroinstalace iNELS. Prostějovský showroom je v pořadí desátým v České republice. iNELS smart home solutions se stále častěji stává standardní součástí pasivních a nízkoenergetických rodinných domů. V Prostějově se právě dokončuje vzorový nízkoenergetický bytový dům, kde si zájemci mohou prohlédnout standardní vybavení budoucích bytů a vyzkoušet i inteligentní ovládání.

Celý článek...

Antares Family whiteSpolečnost Parker Hannifin a její divize Hiross, uvádí na náš trh novinku – tandemový sušič vzduchu Parker Hiross Antares. Zařízení spojuje dvě klasické techniky sušení – kondenzační a adsorpční, jejichž společné řízení přináší úsporu provozních nákladů.
Název „tandemový" znamená, že kondenzační i adsorpční systémy sušení jsou zapojeny sériově v jednom společném zařízení a jednotně jsou i řízeny. Spojení do jednoho celku zajišťuje postupný proces sušení stlačeného vzduchu.
Výhodou nekonvenčního řešení je skutečnost, že se po úpravě na kondenzační chladicí fázi sušení a před vstupem na adsorpční jednotku nachází stlačený vzduch ve 100% nasyceném stavu a má nízkou teplotu. Tyto dva parametry, oproti běžnému uspořádání, výrazně zlepšují adsorpční charakteristicky ve druhé fázi (adsorpčního) sušení.

Celý článek...

Metodické rámce typu ITIL®, COBIT®, ISO/IEC 20000, SFIA, Six SigmaTM přináší do oblasti řízení IT nový pohled na termín kvalita IT služeb.Tradiční pohled, zaměřený na použití moderních IT technologií nemusí být garancí kvalitního fungování IT z perspektivy uživatelů IT, kvality z pohledu managementu nebo v souladu s aktuálními potřebami byznysu. Konference SDFI 2013 navazuje na velmi pozitivně hodnocený ročník 2012, kdy hlavním tématem byl IT Service desk. Role service desku je však třeba vnímat v širším kontextu, v kontextu kompletního dodávání IT služeb, tedy i oblastí IT Service Delivery.

Celý článek...

Inzerce

elko1Lídr českého trhu v oblasti relé a inteligentních elektroinstalací, společnost ELKO EP představila inovaci spínacích hodin, díky které se nemusíte starat o přesnost jejich chodu. Přesnost je pro každé hodiny tou nejdůležitější vlastností. Spínacím digitálním hodinám SHT-6 zaručuje maximální přesnost chodu synchronizace prostřednictvím externí antény z vysílače DCF77 z Frankfurtu nad Mohanem. Plná synchronizace času s přesností 0,1s za den, předurčuje tyto hodiny k ovládání jednotného času, kostelních zvonů, školních zvonků – uplatní se všude tam, kde je přesnost času rozhodující.

Celý článek...

wavin1Trubky Fiber Basalt Plus pro rozvody vody a vytápění uvedl na český trh Wavin Ekoplastik, největší výrobce PPR potrubí na českém trhu. Výsledkem tříletého vývoje je unikátní materiálové složení, které novince zaručuje vysokou teplotní a tlakovou odolnost. Hlavní roli přitom hraje polypropylen nové generace a čedičové vlákno, které je v konstrukci trubek použito poprvé na světě.

Celý článek...

USB uEye CP CMYK 300dpi 03Digitální průmyslové kamery uEye s rozhraním USB 3.0, jejichž výrobce je německá společnost IDS, jsou malé, rychlé a výkonné. Kamery jsou v současné době dodávány v několika variantách s rozlišením až 5MPx. Superrychlé USB 3.0 rozhraní nabízí přenosové rychlosti až 3,2 Gbitů za sekundu, což 3,5krát více než u GigE rozhraní! USB 3.0 rozhraní tak překlenuje mezeru mezi běžně dostupnými rozhraními v kombinaci s vysoce výkonnými moderními senzory. Uživatelé tak mají možnost například přenášet větší objem dat ke zpracování a zároveň nezatěžují síťové rozhraní Ethernet. Kamery uEye díky kombinací USB 3.0 rozhraní a vysoce kvalitního provedení již nyní splňují všechny současné i budoucí očekávání trhu v oblasti strojového vidění.

Celý článek...

MELSERVO-MR-J4Prostřednictvím série MELSERVO MR-J4 a příslušných polohovacích modulů, pohybových modulů a high end systémů řízení pohybu nabízí Mitsubishi Electric servozesilovač, se kterým výrobci strojů a koncoví zákazníci zvýší bezpečnost ve výrobním procesu a zlepší produktivitu. Série zesilovačů MR-J4 byla vyvinuta pro požadavky na automatizační techniku zítřka. Mitsubishi Electric integrovala řadu inovativních a uživatelsky přívětivých funkcí, např. pro minimalizaci časově ztrátové a náročné koordinace mezi mechanikou a elektronikou.

Celý článek...

enikaNové vývojové, výrobní a logistické centrum otevřela česká společnost Enika.CZ s.r.o. v Nové Pace. Dnes již tradiční firma se v počátcích svého rozvoje orientovala na vývoj a výrobu detektorů pro zabezpečovací instalace. Nejvýznamnějšího světového prvenství dosáhla již v roce 1993, kdy uvedla na trh první bezdrátový spínač s radiovým vysílačem umístěným v pouzdře vypínače. Od současné investice ve výši 150 miliónů korun si majitelé společnosti slibují významnou podporu zejména do vývoje nových výrobků a celkové zefektivnění procesů, bez kterých by nešlo udržet přední postavení mezi nejprogresivnějšími firmami v oboru.

Celý článek...

Tiger stone 1Tiger Stone je stroj navržený pro ergonomickou pokládku dlažby. Zámková dlažba položená tímto strojem vykazuje velmi vysokou kvalitu. Tiger Stone disponuje vysokou výrobní kapacitou. Tiger Stone je stroj, který lze předláždit celou ulici najednou, včetně ukončení hran. Zařízení je úžasně jednoduché na ovládání. Pokládka různých tvarových prvků prvků zámkové dlažby různých velikostí je jednoduchá a rychlá, a to v požadovaném vzoru. Stroj dokáže pracovat s 1 500 kg „koberce" při šířce pokládky 6 m silnice.

Celý článek...

Coordinated Motion load fileSpolečnost Baumüller představila na veletrhu Hannover Messe na praktických příkladech svou novou softwarovou knihovnu. Knihovna komponent Coordinated Motion od společnosti Baumüller umožňuje integrovat funkce řízení robotů a CNC do PLC Motion Control. To umožňuje uživatelům snadno koordinovat pohyby v několika osách. Používají se výhradně jazyky podle IEC 61131. Dráha se programuje pomocí G-kódů podle DIN 66025, které jsou široce rozšířené v oblasti programování CNC.

Celý článek...

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Únor 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
242529 

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce