Google překladač: English Deutsch

S rozvojem výrobních technologií se objevuje stále více požadavků na manipulační techniku umožňující bezpečný transport těžkých břemen, jako jsou stroje, nástroje a formy do vstřikolisů, apod. Důraz je kladen za prvé na bezpečnost a za druhé na jednoduchost manipulace.
Jak ale zajistit oba tyto prvky a zároveň zvýšit efektivitu práce v provozu?

tesort1

Tuto otázku si pokládá stále více společností, které jsou nuceny vzhledem ke stále se zvyšujícím nárokům na výrobu, práci v provozu zrychlit tak, aniž by se snížila kvalita práce. A právě v oblastech, kde se běžně manipuluje s těžkými břemeny je tak potřeba hledat systémy a prostředky, které dokáží všechny tyto požadavky splnit.


ECO-skate eMotion 40 se zadním vozíkem iXN
Odpověď na některé z těchto požadavků přinesla německá společnost HTS Hydraulische Transportsysteme GmbH, která jako první na trh uvedla transportní systém na dálkové ovládání a napájený baterií.
S-B je transportní systém, který je řízený dálkově rádiem a napájený moderní iontovou baterií Li-Fe-Po4. Tato baterie vydrží přibližně 2800 cyklů nabití. Napájení 42 V, 31Ah, doba provozu transportního vozíku eMotion 40 je cca 3 hod (záleží na počtu změn směrů, které musí vozík během provozu provést). Konstrukční výška vozíku nepřevyšuje 180 mm, může tedy spolupracovat se všemi transportními vozíky série iN a XL. Celková nosnost soupravy je 40 000 kg při součtu všech vozíků.


Technické parametry
Transportní vozík HTS eMotion 40 se zadním pojezdem ECO- skate iXN20-s-b je určený pro transport břemen po hladkém a pevném podkladu, při nerovnostech terénu do max. 3% stoupání. Případné nerovnosti, přechody a mezery při transportu je třeba odpovídajícím způsobem přemostit. O plynulou a bezpečnou jízdu soupravy se starají dva synchronní motory eMotion Drive 48VDC. Nabíječka baterií eMotionBC48-8 je standardně dodávána v základním provedení. Jako volitelné příslušenství je možné dodat silnější a rychlejší nabíječku eMotion BC48-60. Během cca 1 hod. lze dobít baterii na 80% kapacity a přibližně 2 hodiny do 100%.
Funkce dálkového ovládání HTS eM-DC3 je uživatelsky velmi snadná. Prostřednictvím centrálního ovládání v joysticku lze řídit všechny pohyby vozíku dopředu, dozadu, vlevo i vpravo. Na ovladači je zároveň umístěno STOP tlačítko pro nouzové zastavení. Na řídící jednotce jsou umístěny všechny důležité zobrazovací a spouštěcí prvky. Při pohybu zařízení bliká oranžové výstražné světlo a je zapnuta zvuková signalizace. Požadované řídící příkazy jsou přenášeny pomocí vysílače a přijímače dílkového ovládání rádiem přes regulátory motoru. Není – li prováděn žádný pohyb, jsou hnací kola brzděna přes oba motory. Ovládání je velmi jednoduché a intuitivní. Tento transportní systém je velice dobrým pomocníkem a své uplatnění nalezne ve všech provozech, kde je potřeba pravidelně přepravovat těžká břemena.
V případě, že Vás tento systém zaujal a máte pocit, že by to bylo to pravé do Vašeho provozu, neváhejte kontaktovat pracovníky příbramské společnosti Tesort, která firmu HTS v České Republice zastupuje. Rádi Vám poradí a pomohou navrhnout nejlepší variantu pro Váš provoz.


www.tesort.cz

tesort2

tesort3Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news