Google překladač: English Deutsch

Textilní vázací prostředky jsou dnes běžnou součástí provozu především tam, kde pro manipulaci s břemeny není možné použít řetězové vázací prostředky. Pro správnou funkčnost a dlouhou životnost těchto prostředků, je potřeba, ochránit je především před poškozením ostrou hranou, konkrétně před naříznutím. Společnost SpanSet před čtyřmi lety dokončila vývoj inovativní ochrany pro textilní prostředky, která je celosvětově známá pod názvem NoCut.

nocut bumper 500

Ochranné návleky NoCut jsou tkané obaly vyrobené z vysoce odolného vysokopevnostního polyethylenového vlákna. Právě nadčasový způsob tkaní a typ vlákna dávají produktu NoCut jedinečné vlastnosti, jako je právě vysoká odolnost proti proříznutí a oděru. Avšak v dnešní době, kdy jsou na výrobce kladeny stále vyšší nároky na kvalitu a provedení produktů, je nezbytné neustále vyvíjet nové produkty a pravidelně je vylepšovat. NoCut jsou jedním z výrobků, u kterého došlo v posledních letech k několika vylepšením. V první řadě došlo k navýšení bezpečnostního koeficientu na faktor 3. Zároveň společnost SpanSet navrhla a zkonstruovala speciální zařízení, se kterým je testováno provedení a kvalita produktu. Toto testování prokázalo vliv poškození textilního manipulačního prostředku na povolené zatížení. Tento závěr potvrdila i německá zkušební a kontrolní společnost Dekra.


Podstatně se též rozšířila řada výrobků NoCut. Aktuálně vedle klasického návleku NoCut sleeve, který se na textilní vázací prostředek navléká, může zákazník zvolit také NoCut pad, který se skládá z vnější a vnitřní ochranné tkaniny. Tato varianta tak poskytuje vyšší ochranu, jelikož mezi vázacím prostředkem a ostrou hranou jsou dvě ochranné vrstvy. Vzhledem k možnosti úpravy velikosti podložky ji lze umístit přesně v místě, kde doléhá ostrá hrana, a proto je jeho použití přesnější a nabízí skutečně vysokou ochranu textilie. Zákazník ocení také variabilitu fixace a montáže, která je velmi snadná a je umožněna buď za pomoci suchého zipu nebo pomocí dvoudílné kovové spony.


Poslední v řadě a novinkou na trhu je NoCut bumper. Na rozdíl od předchozích variant jej lze použít bez nutnosti fixace k vázacímu prostředku, což mu umožňuje vysokou míru flexibility, především proto, že jej lze snadno a rychle umístit mezi břemeno a vázací prostředek na kritické místo. NoCut bumper se skládá z ochranného tkaného návleku, který má uvnitř přesně umístěné vrstvené pásy vysokopevnostního vlákna, která díky této struktuře umožňují navýšit radius hrany, a tím nabízejí perfektní možnost ochrany vázacího prostředku před proříznutím. Uplatnění nachází především tam, kde není možné použít předchozí varianty NoCut ochran, například na velmi nepřístupných místech nebo například pro břemena s nerovným povrchem a strukturou.


Pro lepší a snazší výběr vhodné ochrany NoCut se můžete obrátit na společnost Tesort spol. s r.o., která sídlí v Příbrami a je zástupcem společnosti SpanSet pro Českou Republiku. Více informací také naleznete na webových stránkách.

www.tesort.cz

 

nocutpad 3Kalendář akcí

<<  Květen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news