Google překladač: English Deutsch

Bezpečnostní předpisy nám zakazují práci pod zavěšeným břemenem. Jak ale podložit břemeno, tak aby pod ním mohli zaměstnanci bezpečně pracovat a nebylo ohroženo jejich zdraví?

Tesort 1

Na tuto otázku hledala odpověď i příbramská společnost Tesort. Nakonec na základě podnětů a požadavků zákazníků především z oblasti nástrojáren a lisoven vyvinula speciální odkládací stojany, které disponují sklopnými kolečky a horní plochou vyloženou polyuretanovou deskou. Odkládací stojany mají základní nosnost v rozmezí od 3 do 25 t, lze ji však modifikovat dle požadavků zákazníka. Svými vlastnostmi snadno nahradí nevhodné varianty manipulace s břemenem, jako např. posazení břemena na špalky, ze kterého může břemeno sklouznout nebo zcela zakázanou variantu práce pod zavěšeným břemenem. (obr. 1)
Tesort 2aOdkládací stojany mají pro zvýšení bezpečnosti horní plochu vyloženou polyuretanovou deskou s ocelovou montážní mřížkou. Standardně se používají desky o síle 15–20 mm. Použitím polyuretanové desky je výrazně zvýšen adhezní koeficient mezi plochou břemena a dosedací plochou odkládacího stojanu. Pokud je odkládací plocha stojanu kovová nebo vyložená dřevěnou deskou, je výrazně snížen adhezní koeficient a hrozí zde riziko sklouznutí nebo posunutí odloženého břemena. Pro srovnání lze uvést některé adhezní koeficienty např.:
• Železo – železo, koef. µ 0,10
• Železo – dřevo, koef. µ 0,20 až 0,25 (v závislosti na kvalitě a povrchu)
• Železo – polyuretan, koef. µ 0,6 – 0,8 (v závislosti na povrchu PU – hladký/broušený)
Odkládací stojany jsou navrženy tak, aby byly vždy k dispozici, a naopak, aby je bylo možno odvézt a uskladnit. Z tohoto důvodu jsou vybaveny speciálními kolečky s polyuretanovou obručí a polyuretanovým torzním silent-blokem, který zajišťuje automatické sklopení koleček při zatížení stojanu břemenem. Nezatížené stojany lze pak snadno přesouvat po podlaze.
Společnost Tesort vyrábí stojany různých výšek. Pro odložení břemena a práci na jeho bocích a horní ploše jsou stojany navrženy o výšce od 400 do 700 mm s kolečky umístěnými na vnitřní straně odkládacího stojanu. Odkládací stojany s vyšší konstrukční výškou (do 2 000 mm) jsou určeny pro činnosti na spodní ploše břemene. Tyto stojany nemají středové výztuhy a kolečka mohou být (v závislosti na délce a šířce stojanu) umístěna na vnějším půdorysu stojanu. (obr. 2a + 2b)
Odkládací stojany nižších nosností mohou být osazeny teleskopickými madly pro ruční přenášení, naopak těžší a rozměrnější odkládací stojany mohou být vybaveny navařovacími vázacími body pro přepravu pomocí zdvihadla. Na základě požadavků zákazníka lze navrhnout a vyrobit také asymetrické odkládací stojany a podpěrné stojany pro jiné činnosti.
V případě zájmu se neváhejte obrátit na společnost Tesort v Příbrami, která Vám pomůže navrhnout konkrétní řešení pro Váš provoz. (Obr. 3)

Tesort 2b

Tesort 3Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news