Google překladač: English Deutsch

Společnost WALTER na letošním veletrhu GrindTec představila odbornému publiku dva nové modely z řady HELITRONIC. Jednalo se o brusku HELITRONIC POWER 400 a elektroerozivní brusku HELITRONIC POWER DIAMOND 400. Nejnovější stroje z portfolia společnosti WALTER mají zásobník na několik sad kotoučů nebo elektrod, dále pak prodlouženou dráhu pojezdu - což nyní umožňuje obrábět nástroje o délce až 380 mm místo dřívějších 280 mm. Dráha je tedy prodloužena o více než 35 %.

walter1


Oba stroje však nenabízejí jen obrábění obrobků o větší délce. Konstruktéři zásadně přepracovali dosavadní koncept víceúčelových strojů HELITRONIC POWER a HELITRONIC POWER DIAMOND. „Nové stroje HELITRONIC POWER 400 a HELITRONIC POWER DIAMOND 400 jsou koncepčně bližší modelové řadě HELITRONIC VISION. Jsou to v podstatě dva zcela nové stroje," vysvětluje Torsten Wörner, produktový manažer pro divizi Broušení ve společnosti WALTER.
Oba stroje jsou mimo jiné vybaveny zcela přepracovanou základnou. Nové, ještě tužší strojové lože získává díky tomu výrazně lepší tlumicí vlastnosti. Tím je zaručeno mnohem preciznější a kvalitnější opracování povrchu obrobku. Ve standardní verzi je osa C obou nových strojů poháněna šnekovým pohonem. Volitelně je k dispozici také bezúdržbový a extrémně přesný přímý pohon.
Lunety a koníky konstruktéři kompletně převzali z konstrukční řady HELITRONIC VISION. Nyní jsou také poháněny pneumaticky. Proto jsou méně náchylné k netěsnostem, vyžadují méně údržby a jsou výrazně ekologičtější. Kromě toho absorbují méně tepla než v případě hydraulického oleje, a tím zajišťují také vyšší přesnost.

Nový HELITRONIC POWER DIAMOND 400 pracuje s technologií jemných pulzů, ostatně jako všechny stroje typu „Dva v jednom" od společnosti WALTER. „Tato technologie už přes rok udává trend v kvalitě obrábění povrchu, drsnosti hran a spolehlivosti procesů u PCD nástrojů," říká Siegfried Hegele, produktový manažer divize Elektroeroze ve společnosti WALTER. Na rozdíl od předchozích strojů lze model HELITRONIC POWER DIAMOND 400 volitelně automatizovat horním podavačem až pro 500 nástrojů, robotickým podavačem nebo robotickým podavačem 25. Také HELITRONIC POWER 400 lze volitelně vybavit horním podavačem, robotickým podavačem až pro 7 500 nástrojů, nebo robotickým podavačem 25. Robotický podavač 25, který má nosnost 25 kg včetně čelistí, byl dříve k dispozici pouze jako volitelná výbava pro stroje konstrukční řady HELITRONIC VISION.

Oba stroje využívají software pro broušení a elektroerozi HELITRONIC TOOL STUDIO.

www.walter-machines.de

walter2Kalendář akcí

<<  Červenec 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news