Google překladač: English Deutsch

Společnost ZLÍN ROBOTICS se zaměřuje od svého zrodu na pokročilou průmyslovou robotizaci. Již více než 8 let úspěšně realizují robotická pracoviště s využitím robotů různých značek jako např. TECHMAN ROBOT, MECADEMIC, EPSON. Oproti manuálním procesům má robotizovaná operace mnoho výhod. Jde například o výbornou kvalitu a opakovatelnost, bez ohledu, jestli robot pracuje na 2 směny nebo nepřetržitě.
Průmysloví roboti byli společností ZLÍN ROBOTICS nasazeni již ve více než 40ti případech. Nyní Vám chceme představit několik vybraných řešení. Zvolili jsme příklady robotizace z oblastí přesné montáže (za pomoci kamerou naváděného SCARA robota), 100% kontroly kvality (za pomoci robota s kamerovým systémem) a aplikaci kolaborativního robota pro nanášení 2K lepidla na velké plastové díly kapot.

ZLIN 01 tm14TranspBack

Robot se zrakem = univerzální pracovník pro hledání, montáž a kontrolu
Tento projekt byl pro tým specialistů ze ZLÍN ROBOTICS oříškem. Požadavkem zákazníka byl vývoj robotické buňky zasazené do stávající výrobní linky. Ta musela během velmi krátké doby (4 vteřiny) osadit členitý plastový díl ostřiženou a natvarovanou elektronickou vývodovou součástkou THT.
Aby toho nebylo málo, tato součástka existovala hned v několika variantách. Vzhledem k malému prostoru bylo jediným řešením použití 4osého robota EPSON vybaveného kamerovým systémem, pásovým dopravníkem a multifunkčním chapadlem pro manipulaci a tvarování elektronické součástky. Všechny požadavky zákazníka byly splněny. Robot součástky na pohybujícím se dopravníku rozpozná, uchopí je, natvaruje a namontuje do plastového dílu.

Robot se zrakem pro kontrolu = výrazná pomoc kvalitáře
Kvalita je jedním z hlavních požadavků u všech výrobků a je nutné ji kontrolovat, což není zrovna lehký úkol pro automatizaci. V tomto projektu došlo k nasazení inteligentního kamerového systému od společnosti Keyence. Ten umožnil kontrolu kvality složitého elektromechanického dílu v taktu 4 sekund pohledem ze 4 kamer současně. I zde byl samozřejmě nasazen rychlý a velmi přesný robot. Kontrola probíhá manipulací výrobku před kamerami a vyhodnocením desítek přednastavených parametrů a hodnot.

Kolaborativní robot nejen pro aplikaci 2K lepidla
Zlin 2 Barcode-ScaningVlivem vysoké univerzálnosti, flexibility a schopnosti spolupráce s člověkem, dochází k masovému nasazování kolaborativních robotů. Oproti klasickým robotům jsou inteligentnější a snadněji ovladatelné. Nejprogresivnějším kolaborativním robotem je v současné době Techman Robot, který našel uplatnění i pro konkrétní aplikaci lepidla na kapoty a další díly karoserií stavebních zemědělských strojů.
Tým odborníků ZLÍN ROBOTICS pro tuto aplikaci využil kolaborativního robota TM12, kterému předal aplikační pistoli lepidla a umístil jej na Univerzální Mobilní Stojan (UMS), díky kterému jej bylo možné snadno přemístit také na další pracoviště. Před aplikací 2K lepidla na plastový díl provede robot, pomocí své vestavěné chytré kamery, rychlou kalibraci roviny, přečte QR kód a identifikuje konkrétní výrobek. Tím se výrazně zvyšuje kvalita finálního výrobku a šetří se lepidlo. V duchu INDUSTRY 4.0 se samozřejmě všechny důležité procesní informace v reálném čase odesílají do nadřazeného MES systému, vizualizačních panelů a do Smart hodinek obsluhy.

Zaujaly Vás tyto případy? Řešíte ve své společnosti problém, na který lze aplikovat robotizaci? Kontaktujte společnost ZLÍN ROBOTICS a přijeďte se osobně přesvědčit o kvalitách moderních robotů.

www.zlinrobotics.czKalendář akcí

<<  Září 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
24
252627282930 
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..