Google překladač: English Deutsch

Cílem kontroly kvality je eliminace rizika uvedení vadných kusů na trh. Standardně ji zajišťují kontroloři kvality, u kterých je ale nutné počítat s jistou mírou neobjektivity. Kontrola celé produkce je navíc finančně náročná, protože vyžaduje zapojení mnoha osob. Nový směr inspekce kvality v duchu automatizace a Průmyslu 4.0 představuje společnost KINALI. Vyvinula ucelené řešení Test-it-off, v němž roli kontrolorů přebírají kolaborativní roboti AUBO.

KINALI 1

Ucelené řešení pro kontrolu kvality
Řešení Test-it-off je navržené pro automatizaci celého procesu inspekce kvality s důrazem na snadnou implementaci do jakéhokoliv provozu. Staví na využití kobotů AUBO, zahrnuje však i kompletní softwarovou výbavu či možnost napojení do nadřazených systémů (např. ERP či MES).
Padají vaše výrobky ze stroje přímo do krabice, a tak je musí kontrolor pracně přebírat? Při nasazení systému Test-it-off proběhne vše automaticky. Stačí, když k robotickému kontrolorovi umístíte KLT box či jiný typ přepravky s volně loženými výrobky – roztřídí je sám bez další pomoci.

Automatizovaná kontrola ve čtyřech krocích
Kontrola kvality v systému Test-it-off se skládá ze čtyř kroků – uchopení výrobku, otestování, vytřídění a reportingu.
Kinalli pictogram 1Robotické rameno uchopí váš výrobek a přesune jej do testovací části. Ať už výrobky ukládáte do KLT boxů, zásobníků, podavačů nebo dopravníků, kobot si s jejich přesunem poradí. Uchopí a identifikuje i volně ložený a netříděný materiál, a to s využitím technologie 3D kamer a umělé inteligence.


Kinalli pictogram 2Po uchopení dílu jej robotické rameno vloží do požadovaného testovacího přípravku. Může jít například o specializovanou váhu, tester mechanického opotřebení či chemického složení nebo ICT tester. Potřebujete-li provést optickou kontrolu kvality, bude řešení Test-it-off zahrnovat sestavu špičkových průmyslových kamer. Díky nim detailně otestujete rozměry, barvy nebo povrchy.

Kinalli pictogram 3Až bude testování výrobku u konce, opět se do práce pustí robotické rameno a postará se o vytřídění podle předem definovaných vad. Výrobky s různými vadami mohou být uloženy na různá místa, je-li to třeba. Po dokončení inspekce pak budou výrobky či díly přehledně rozděleny a připraveny na další operace.

Kinalli pictogram 4Test-it-off software zpracuje výsledky testování a poskytne detailní informace o stavu výroby. Kromě základních údajů (např. počtu vadných kusů) umí zobrazit výsledky na základě individuálně definovaných metrik. Samozřejmostí je zpětná dohledatelnost výsledků (tzv. traceabilita) a poskytnutí datového napojení na nadřazený ERP nebo MES systém.

Srdcem Test-it-off je kobot AUBO
Společnost KINALI postavila celé řešení na kolaborativních robotech AUBO, s nimiž úspěšně pracuje už od roku 2017. Koboti jsou při činnostech přesní a opatrní, dokonale se přizpůsobí požadovaným procesům a umožňují snadný přesun na jiné operace. Díky tomu jsou ideálními pomocníky při provádění inspekce kvality a v řešení Test-it-off mají pevné místo.
Velkou předností kobotů je snadné nastavení s možností využití rozšířené reality nebo vedení robotické ruky. Vzhledem k cenové dostupnosti a snadné implementaci do stávajících provozů jsou kolaborativní roboti vhodnou volbou i pro malé a střední podniky.
KINALI 2
Objektivita i zefektivnění výroby
Proč se vám automatizace kontroly vyplatí? Do procesu inspekce kvality vnese maximální objektivitu, protože do něj nevstoupí lidský faktor. Kontrola navíc proběhne „off-the-line", tedy mimo výrobní cyklus. Systém tak může běžet i celou noc bez přítomnosti noční směny. Kontrola vám přinese finanční úsporu (např. díky minimalizaci reklamací) a zefektivní výrobní procesy.
Koncept vychází z principů „Dark Factory" – staví na naprosté autonomii zapojených robotů. V provozu nikdo není, přesto kolaborativní robot pracuje na plné obrátky. Až ráno zaměstnanci nastoupí do práce, budou všechny výrobky precizně zkontrolované a roztříděné.
Řešení Test-it-off vám také přinese dokonalý přehled o stavu kontroly a umožní zpětnou dohledatelnost výsledků testování. Systém reaguje na podněty ostatních výrobních uzlů, předává informace o testovacích cyklech a dokáže i automatizovaně zálohovat data.

I ve vašem odvětví má Test-it-off své místo
Vzhledem k variabilitě použitelných testovacích přípravků nachází Test-it-off uplatnění v mnoha průmyslových odvětvích a oblastech výroby. Díky podpoře automatizované obsluhy ICT testerů je systém vhodný například pro automatické testování desek plošných spojů. Práci lidských kontrolorů převezme také v provozech strojírenského, automobilového či plastikářského průmyslu.
Vyrábíte velké a složité díly, s nimiž se špatně manipuluje a které mají mnoho prvků ke kontrole? I na takové případy v KINALI myslí. Na hlavu robota připevní průmyslovou kameru, která umožní optickou kontrolu ze všech stran. Před robota pak umístíte referenční („zlatý") vzorek a ručním vedením díl nasnímáte. Při testování dalších vzorků bude robot opakovat naučené pohyby a výrobek pomocí umělé inteligence porovná s tím referenčním.

Vyzkoušejte si robotické pracoviště v praxi
Ať už působíte v jakémkoliv odvětví, zvažte možnosti automatizace inspekce kvality. Plně automatizované robotické pracoviště si můžete osobně prohlédnout a vyzkoušet v showroomu společnosti KINALI v Brně. Domluvte si nezávaznou schůzku a přesvědčte se o tom, jak snadno se koboti AUBO nastavují a jak přesně pracují.

www.testitoff.czKalendář akcí

<<  Říjen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
        1
  2  3  6  7  8
  91415
1617202122
23242526272829
3031     
Nejnovější akce

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..