Google překladač: English Deutsch

Společnost LVD představuje Ulti-Form – nový robotický ohýbací systém s ohraňovacím lisem vybaveným automaticky výměnou nástrojů. Systém Ulti-Form přichází po úspěchu robotického systému Dyna-Cell společnosti LVD a posouvá technologii automatického ohýbání o krok dál, a to díky integraci ohraňovacího lisu s automatickou výměnou nástrojů. Toto řešení udrží produktivitu ohýbání na maximu, přičemž systém efektivně zpracovává malé série a dlouhé výrobní procesy s minimální délkou, potřebnou na výměnu nástrojů.

newtech01

Design inspirovaný ToolCellom
Systém Ulti-Form je vybaven 135tunovým ohraňovacím lisem navrženým pomocí platformy ToolCell, špičkovým ohraňovacím lisem společnosti LVD s automatickou výměnou nástrojů a integrovaným průmyslovým robotem. V ohraňovacím lisu je zabudovaný zásobník nástrojů, přičemž na rychlou a efektivní výměnu nástrojů používá uchopovací mechanismus v úchytech zadního dorazu stroje. Zatímco robot vybírá první obrobek ze zásobníku a centruje ho, lis dokončuje výměnu nástroje. Systém Ulti-Form dokáže zpracovat dílce o rozměrech od 50×100 mm do 1 200×800 mm a hmotností do 25 kg.

Žádné učení robota
Systém Ulti-Form představuje automatizaci s lehkým ovládáním pomocí rychlého procesu „art to part" díky intuitivnímu průvodci programování od společnosti LVD. Programování ohraňovacího lisu i robota se provádí offline a nevyžaduje žádné učení robota. Software CADMAN-B automaticky vypočítá optimální program ohýbání. Databáze systému obsahuje všechny informace potřebné k nastavení ohraňovacího lisu a robota, aby byl systém Ulti-Form rychle připraven na výrobu.

Robotické chapadlo s automatickým přizpůsobením
Robotické chapadlo systému Ulti-Form se umí automaticky přizpůsobit díky jedinečnému designu vyvinutému v LVD (patent je v procesu vyřizování). Vyznačuje se flexibilitou vůči různým geometrie dílců, přičemž se automaticky přizpůsobuje velikosti obrobku. Díky tomu zpracování série různých geometrií dílců nevyžaduje výměnu svěráku a výroba je nepřetržitá a nepřerušovaná.

Zajištění kvality
Systém Ulti-Form vybaven adaptivním laserovým ohýbacím systémem Easy-Form společnosti LVD, nabízí automatizaci se zárukou kvality. Technologie adaptivního ohýbání v reálném čase zvyšuje technologickou stabilitu procesu robotického ohýbání ohraňovacího lisu a zaručuje konzistentně přesné výsledky ohýbání.

Automatizace dneška
Díky flexibilitě dokáže systém Ulti-Form pracovat v automatickém nebo manuálním režimu. Manuální ovládání lze použít při velmi složitých dílech a malých sériích, automatizovaná výroba je vhodná při velkých sériích.

www.newtech.czKalendář akcí

<<  Červen 2023  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     3  4
  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..