Google překladač: English Deutsch
T+T 4/2009

Jednoduchá obsluha, úspora času i peněz, přesnost, to jsou jen některé z výhod, které břemenové magnety vyráběné firmou Walker Magnetics přinášejí ocelárnám, hutním skladům a vlastně kterémukoliv podniku, v jehož provozu se pracuje s ocelí. Možností, jak manipulovat s těžkými ocelovými břemeny, je více. Magnety ovšem představují moderní prostředek se snadnou obsluhou a zároveň příznivou cenou. Jejich konstrukce není zbytečně složitá – a od toho se odvíjí vysoká spolehlivost!

Celý článek...

Provoz mostových jeřábů bývá jedním z klíčových prvků logistického řetězce v rámci podniku. Může jít o zavážení biopaliva do pecí, o zásobování výrobní linky materiálem, či např. o přeskládávání paliva z důvodů samovznícení. Uvedené aplikace mají jedno společné – není čas. I když jsou pohony dimenzovány na maximum, aby dle požadavků zákazníka byl materiál přepraven včas, vždy dojde ke kývání břemene. Lze nastavit rozjezdové a brzdné rampy měničů tak, aby ke kývání břemene docházelo minimálně; to je ovšem vždy vykoupeno vyšším transportním časem. Mechanická stabilizace břemene pomocí jiného způsobu lanování jeřábu, případně pomocí teleskopického tubusu je také možné řešení, ovšem drahé. U sypkých materiálů drapák mostového jeřábu nabírá materiál z boku nasypaného kužele čímž se zvětšuje možnost rozkyvu břemene. A výsledný efekt vůbec nemusí splňovat představy zákazníka o transportním času břemene.

Celý článek...

T+T 1-2/2009

Největší český velkoobchod papírem a papírenským zbožím, firma Ospap, působí na našem trhu již 51. rokem. V roce 1991 prošla firma Ospap privatizací a stala se postupně součástí několika nadnárodních skupin. Od roku 2003 je většinovým vlastníkem společnosti Ospap australská skupina PaperlinX, která je třetím největším obchodníkem s papírem na světě.
Koncepční zpracování trhu, know-how nadnárodní společnosti a logistika na evropské úrovni směřuje k jasnému cíli – zdokonalování servisu a budování pověsti spolehlivého partnera. Ospap dodává svým zákazníkům kvalitní zboží zahraniční i tuzemské provenience a je certifikován normou Systému řízení jakosti ISO 9002.

Celý článek...

T+T 1-2/2009

Nový module „Skladová navigace RFID“ rozšířil Jungheinrich AG použití transponderové technologie pro aktuální generaci kombinovaných vysokozdvižných vozíků o přídavný modul.

Vozík EKX byl prvním vozíkem určeným do úzkých prostorů, který využil techniku RFID (radiofrekvenční identifikace) na široké bázi k ovládání vozíků, to znamená pro podlahové ovládání a komunikaci s evidencí skladu.
Mezitím se již dostalo do provozu více než 1 000 těchto vozíků a lze konstatovat, že tato technologie se úspěšně etablovala.

Celý článek...

RX 20 s nosností 1,5–2,0 tuny

Proč patří RX 20 ke špičce? Kromě jiných předností má super řešení výměny baterie z boku vozíku, která je v této formě u elektrických vysokozdvižných vozíků od 1,5 t jedinečná, přináší zákazníkům mnoho výhod. Protože již není potřebný jeřáb, výrazně se zvyšuje bezpečnost a snižuje se nebezpečí zranění a poškození. Současně se zvyšuje produktivita a flexibilita, neboť výměnu baterie lze nyní provést mnohem rychleji a nezávisle na jeřábu.

Celý článek...

…úspory energie a ergonomie

U nové studie vozíku „Concept ‘08“ se jedná o nízkozdvižný vozík se spolujízdou řidiče s kompletně novým konceptem akumulace energie a pohonu. Lithium-iontové akumulátory v kombinaci s přímým pohonem zajišťují do budoucna vyšší energetickou úspornost, než vykazuje v současnosti u firmy Jungheinrich sériově používaná třífázová technologie. Dr. Klaus-Dieter Rosenbach, člen představenstva firmy Jungheinrich AG, zodpovědný za rezort technologie: „Největším přínosem k ochraně životního prostředí je nespotřebovaná energie!“

Celý článek...

T+T 10/2008

Pro rychlé a bezpečné přemísťování testovaných automobilů v halách bez škodlivých emisí u firmy GM Powertrain vyvinula firma Jungheinrich na bázi nízkozdvižného vozíku transportní vozík pro osobní automobily.
Firma General Motors Powertrain – Germany GmbH sídlí v Rüsselsheimu. Zde je kromě výroby převodovek umístěn také vývoj motorů a převodovek. Jejich důkladné testování je hlavním úkolem pracovníků firmy. Denně je provozováno značné množství vozidel s nejrůznějšími variantami motorů a převodovek na silnici a na zkušebních stendech. Přitom jsou často podrobovány rozsáhlým přestavbám a kontrolám, prováděným v dílnách v Rüsselsheimu na zvedacích plošinách v různých budovách.

Celý článek...

T+T 10/2008

Díky jedinečné konstrukci s dutou hřídelí je i při minimální stavební výšce kladkostroje brzda umístěna mezi břemenem a kluznou spojkou.Tím je dosaženo maximální bezpečnosti kladkostrojů a to i v případě opotřebené spojky. Brzda při jakékoliv poruše vždy spolehlivě zastaví břemeno!
Na bezpečnost kladkostrojů LIFTKET spoléhá desítky stadiónů a sportovních hal. Televizní panely na známých stadiónech a ve velmi navštěvovaných obchodních centrech visí bez dalšího zajištění převážně na kladkostrojích LIFTKET.
Nejčastějším použitím kladkostrojů LIFTKET jsou však všechna odvětví průmyslu, včetně malých dílen, kde je potřeba manipulovat s břemenem těžším než 50 kg.

Celý článek...

Systém administrativní podpory servisu významným způsobem zkracuje dobu nutnou ke zpracování servisní zakázky, šetří čas, snižuje papírování a zvyšuje celkovou kvalitu péče poskytovanou společností Toyota Material Handling CZ (dříve BT). Technologický postup se nedá zastavit. EASY se prostřednictvím PDA technika stává nejen komunikačním, ale i univerzálním diagnostickým a reportovacím nástrojem.

Celý článek...

Automatické podavače tyčového materiálu k CNC soustruhům a automatům jsou nepostradatelným zařízením pro zvýšení produktivity výrobního procesu. Důležitý je však výběr nejvhodnějšího a dle možností nejefektivnějšího zařízení.

Celý článek...

pro optimální manipulaci

Standard u Demagu znamená kvalitu, hospodárnost a spolehlivost na nejvyšší úrovni. V každém jeřábu a v každém jeřábovém dílu se odráží zkušenosti získávané od roku 1819. Zvolte si nejlepší řešení. Jednonosníkové nebo dvounosníkové mostové jeřáby, visuté jeřáby, poloautomatický provoz nebo provoz v rámci integrovaného systému. Demag nabízí projekty šité přímo na míru svým zákazníkům. Filosofi í fi rmy je poskytovat jeřáby v prvotřídní kvalitě, pro Váš spolehlivý provoz, od konzultací až po uvedení do provozu.

Celý článek...

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202122242526
27282930   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce