Google překladač: English Deutsch

Toyota Industries Corporation (TICO) oznámila, že jako první na světě uvede na trh nový hybridní vysokozdvižný vozík se spalovacím motorem. Prodej byl zahájen na japonském trhu v prosinci 2009.

Nové čelní vysokozdvižné vozíky o nosnosti 3,5 tuny s převratným systémem GENEO-HYBRID těží z předního postavení společnosti Toyota na poli hybridních technologií. Kombinací 2,5 litrového dieselového motoru, elektrického motoru a nikl-hydridové baterie se podařilo docílit padesátiprocentního snížení spotřeby paliva a emisí CO2 při souběžném zajištění vynikající provozní výkonnosti. Výsledkem je vysokozdvižný vozík, který nabízí jak ekologičtější provoz, tak i ekonomické úspory díky nižší spotřebě paliva.

Celý článek...

V Hněvotíně u Olomouce vznikly nové prostory, kde je nové zázemí pro prodej, servis a pronájem vysokozdvižných vozíků. Ve velkém vnitřním prostoru je možnost výběru z více než 100 předváděcích a použitých vozíků. Strategická poloha na dohled od dálnice přinesla řadu výhod v oblasti logistiky a dopravní dostupnosti.
Díky nové, plnohodnotné pobočce v centrální části Moravy ušetří zákazníci velkou část nákladů na dopravu. V areálu se navíc nachází i moderní servisní dílna, kde je možné opravit většinu závad, které není možné řešit přímo u zákazníka. Odpadají tak náklady na dopravu do velkého servisu v Praze.

Celý článek...

je možné zakládat mostovým jeřábem

Regál TELEKANT je nový výrobek, který pomáhá řešit otázky skladování materiálu tyčového charakteru ve strojírenských a zámečnických provozech. Skladování kovových profilů v jejich standardní délce 6 nebo 12 metrů je poměrně nesnadným úkolem, především kvůli obtížné manipulaci při skladování. Konzolový regál s výsuvnými rameny TELEKANT dovoluje bezpečně zakládat dlouhé profily jeřábem. Je pro tento způsob obsluhy navržen a určen.

Celý článek...

Skvělá ukázka práce se zákazníky v oblasti manipulace s materiály a souvisejících služeb byla k vidění na Toyota Demo Days 2009. Výborně připravené a vysoce odborné akce pořádané společností Toyota Material Handling CZ v Rudné u Prahy se zúčastnilo několik partnerských firem, více než tucet novinářů a na tři stovky spokojených návštěvníků. Na ploše více než 1 500 čtverečních metrů byl koncentrován ohromný potenciál světové jedničky v manipulaci.

Celý článek...

v nové výrobě i jako podpora při generálních opravách

Společnost Fermat patří k významným výrobcům a distributorům obráběcích a tvářecích strojů. Převážná většina jejich produkce směřuje do zahraničí, kde udržuje dobré jméno České republiky, jako dodavatele spolehlivých a výkonných obráběcích strojů. Hladký provoz v halách společnosti Fermat je v Praze i v Brně podporován spolehlivými jeřáby značky ITECO-ABUS. O zkušenostech s touto manipulační technikou jsme si povídali s výrobním ředitelem Fermatu, panem Milanem Králem.

Celý článek...

se spalovacím motorem a až devítitunovou nosností

Firma Jungheinrich představila svou novou konstrukční řadu hydrodynamicky poháněných dieselových a plynových vozíků. Stroje se silným motorem jsou překvapivě tiché, díky nízké spotřebě paliva také obzvláště ekologické a vyznačují se velmi nízkými vibracemi.

Celý článek...

Výroba řetězových kladkostrojů má u japonského výrobce dlouhou tradici. Již téměř 80 let společnost vyrábí ruční a elektrické řetězové kladkostroje pro široké spektrum uživatelů.

Společnost KITO Manufacturing Co. byla založena v roce 1932. O rok později vyrábí svůj první ruční řetězový kladkostroj – typ 40. V roce 1947 následuje řetězový kladkostroj s pákou a v roce 1958 první elektrický řetězový kladkostroj. V roce 1970 společnost mění svůj název na KITO Corporation. V roce 1990 získává americkou společnost Harrington Hoist Inc. a zakládá dceřinou společnost v USA. V dalších letech jsou postupně zakládány dceřiné společnosti a nové výrobní závody v řadě dalších zemí, např. Kanadě, Filipínách, Číně, Thajsku a Koreji.

Celý článek...

Hamburská společnost Still GmbH, přední poskytovatel komplexních intralogistických řešení, začala nabízet čtyři nové nízkozdvižné vozíky modelové řady EXU s nosnostmi 1 600 kg, 1 800 kg, 2 000 kg a 2 200 kg. Modelová řada EXU má všestranné využití v horizontální přepravě materiálu s obsluhou z chůze. Kompaktní konstrukce umožňuje efektivní práci ve skladu, v průmyslových nebo výrobních oblastech i ve spedici nebo při nakládání a vykládání nákladních automobilů.

Celý článek...

Intralogistické procesy na letošní Grand Prix České republiky konané na Masarykově okruhu v Brně zajišťovala letos opět manipulační technika STILL.
Výběrové řízení vypsané promotorem závodu silničních motocyklů společností Dorna Sports vyhrála logistická společnost Nunner s.r.o. (člen skupiny LOGWIN Group). Společnost má s realizací dané akce několikaletou zkušenost. Stejně jako v minulém roce se firmě STILL podařilo stát se výhradním dodavatelem manipulační techniky pro Grand Prix v Brně.

Celý článek...

významné ocenění firmy Pavlínek s.r.o.

Již třetím rokem jsou Certifikátem výjimečnosti TÜV SÜD Czech oceňovány firmy, které dlouhodobě usilují o zlepšování svých služeb, procesů nebo výrobků. V dubnu 2009 byla takto oceněna i naše firma.

Podmínkou pro získání ocenění je absolvování úspěšného vícenásobného prověřování služeb, procesů nebo výrobků. Firma tedy musí být držitelem více certifikačních dokumentů, jež garantují, že usiluje o neustálé zlepšování své výroby či přístupu k zákazníkům, zaměstnancům nebo životnímu prostředí.

Celý článek...

T+T 9/2009

Výroba řetězových kladkostrojů má u japonského výrobce dlouhou tradici. Již téměř 80 let společnost vyrábí ruční a elektrické řetězové kladkostroje pro široké spektrum uživatelů. Společnost KITO Manufacturing Co. byla založena v roce 1932. O rok později vyrábí svůj první ruční řetězový kladkostroj – typ 40. V roce 1947 následuje řetězový kladkostroj s pákou a v roce 1958 první elektrický řetězový kladkostroj. V roce 1970 společnost mění svůj název na KITO Corporation. V roce 1990 získává americkou společnost Harrington Hoist Inc. a zakládá dceřinou společnost v USA. V dalších letech jsou postupně zakládány dceřiné společnosti a nové výrobní závody v řadě dalších zemí, např. Kanadě, Filipínách, Číně, Thajsku a Koreji.

Celý článek...

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202122242526
27282930   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce