Google překladač: English Deutsch
pod tlakem amerických elektráren

Dodavatel průmyslových a stavebních výtahů, společnost Stros - Sedlčanské strojírny, a.s. posílila v loňském roce svou pozici na americkém trhu. Můžou za to zakázky realizované pro velké elektrárny a průmyslové provozy. Jednou z takových je dodávka výtahu HS-2000-F pro elektrárnu Plant Scherer nedaleko Atlanty, která patří mezi 5 největších výrobců elektřiny v USA.
Zajímavý příběh o tom, jak výrobce inovuje svůj produkt za pochodu pod taktovkou odběratele, popisuje generální ředitel společnosti Stros Ing. Ladislav Filip: „Výtah pro elektrárnu Plant Scherer je svým způsobem prototyp. Výtah je osazen novým řídicím systémem, takzvaným Selective-Collective, který byl vyvinut ve spolupráci s pražskou firmou Tenax na základě specifických požadavků amerického trhu. Výtah je doslova prošpikován sofistikovanou elektronikou, protože na rozdíl od běžných výtahů musí obstát v náročném prostředí všudypřítomného prachu

Celý článek...

pan Jiří Eigl novým technickým ředitelem

Od 01.01.2011 se stal technickým ředitelem firmy STILL ČR pan Jiří Eigl ( nar. 1971). Jeho mnohaleté pracovní zkušenosti především z oblasti logistiky budou pro společnost jistě velkým přínosem. Předchozí pracovní zkušenosti pan Eigl získal např.ve firmě Knorr – Bremse, C.S.Cargo a Magna exteriors & interiors (Bohemia) na vedoucích pozicích.
Pan Tomáš Vít, který působil na pozici technický ředitel ve firmě STILL ČR od roku 2002, byl pověřen vzhledem ke svým mnohaletým odborným i praktickým zkušenostem v oboru manipulační techniky vedením školícího střediska firmy STILL ČR. Toto středisko firma STILL ČR buduje především ve vztahu k rozšíření a zkvalitnění služeb svým zákazníkům. Oběma pánům přejeme hodně zdraví a profesních úspěchů na jejich nových pozicích.

Toyota Demo Days se stávají mezi uživateli manipulační techniky pojmem a zárukou dobře investovaného času. Zájem a bezprostřední reakce účastníků dokazují, že Toyota přichází na trh s chytrými technologiemi a službami, které přispívají k výraznému snižování nákladů na manipulaci, což je přesně to, co v současné době zákazníci vyhledávají a preferují.

Celý článek...

Vakuové hadicové manipulátory od fy Schmalz umožňují ergonomickou manipulaci s obaly a výrobky ve výrobním a distribučním toku materiálu. Na základě širokého výrobního programu vakuových hadicových manipulátorů, vakuových přísavek a příslušenství lze realizovat individuální a cenově výhodné řešení.

Celý článek...

Odpovědnost vlastníků a provozovatelů vázacích a zvedacích prostředků

Řetězové vazáky jakostní třídy 8 a výše podléhají minimálně jednou za tři roky kontrole buď tahovou zkouškou nebo magnetickou defektoskopií. Naše firma nabízí provádění těchto tříletých kontrol formou magnetické defektoskopie. Při projednávání našich nabídek jsme se několikrát setkali se skutečnostmi, se kterými bychom Vás chtěli seznámit.

Celý článek...

DURA Automotive Systems má pobočky v 16 zemích světa, jedna z nich se nachází v Blatné na Strakonicku. Vyrábějí se zde díly do automobilů, které jsou pak zpracovávány v automobilkách u nás i v zahraničí. Jedním z důležitých koleček v soukolí perfektně fungujícího podniku jsou spolehlivé jeřáby firmy Demag.

O zkušenostech s provozem lisovny vybavené jeřábem Demag se s námi podělil pan František Steinbauer, projektový inženýr DURA Automotive CZ, k.s. V Blatné pracuje jako vedoucí lisovny plechů, kam nastoupil před dvěma lety – tedy v době, kdy se lisovna otvírala. Předtím byl zaměstnancem firmy, která tuto technologii dodávala do DURA Automotive externě.
 

Celý článek...

hbitý pomocník pro zásobování ve městech

Každý ví, a zejména ti, kdo bydlí v blízkosti obchodů a prostor pro vykládku a nakládání zboží, jaký hluk dokáže nadělat obsluha manipulační techniky na nerovných površích, dlažbě, nebo obrubnících při manipulaci se zbožím. Abyste mohli klidně spát, uvedla firma STILL inovativní, velmi tichý vozík přímo určený pro zdolávání nástrah městské zástavby.

Celý článek...

Hamburský podnik Jungheinrich se představil veřejnosti na veletrhu LogiMAT 2010 ve Stuttgartu jako firma nabízející řešení pro vnitropodnikovou logistiku. V centru pozornosti expozice Jungheinrich na veletrhu byla témata navigace ve skladu a systém pro řízení skladu - Warehouse-Management-System „Jungheinrich WMS“. Jungheinrich představil na veletrhu LogiMAT poprvé živě modul skladové navigace. Jedná se o modul pro zvýšení efektivity ve skladu s úzkými uličkami, který byl uveden na trh v roce 2009.

Celý článek...

Pro správný výběr manipulačního zařízení nabízí Demag Cranes & Components čtyři softwarové nástroje. Všechny jsou zdarma a některé z nich ani nevyžadují instalaci do vašeho PC. Správná rozvaha na základě ověřených údajů vám ušetří čas i peníze.

Celý článek...

štíhlá výroba bez vysokozdvižných vozíků

Tahače CX-T nebo R 06 táhnou E-rámy a C-rámy „liftrunner“, které jednoduše a bezpečně naloží pojízdné nákladové jednotky (pojízdné vozíky) různých tvarů.
Se snadno ovladatelným systémem „liftrunner“ je možné pojízdné vozíky nasouvat do přívěsů v úrovni podlahy. Stavebnicový systém prvků souprav přívěsů přináší možnost individuálního přizpůsobení každé vnitropodnikové situaci. Přívěsy jsou navzájem kompatibilní, při připojování a odpojování pomáhají rychlospojky. Délka soupravy může být až pět E-rámů, popř. čtyři C-rámy.

Celý článek...

Dodavatelská divize společnosti FlexLink dosáhla podstatného zkrácení dodacích lhůt pro standardní moduly montážních linek XT, aby vyhovìla požadavkům zákazníků. Na základě rostoucí poptávky zákazníků po kratších dodacích lhůtách provedla dodavatelská divize společnosti FlexLink důkladný průzkum celého postupu výroby modulů montážních linek XT. Nejdůležitějšími faktory, které přispěly ke zkrácení dodacích lhůt, byly skladovací strategie a pružné zpracování objednávek a projektů společně se zdokonalením ruční montáže modulů.

Celý článek...

Inzerce

Kalendář akcí

<<  Duben 2020  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    5
  6  7  8  9101112
13141516171819
202122242526
27282930   

Odběr novinek


Technika News
StreamTech.tv News

..
Inzerce