Google překladač: English Deutsch

Výroba řetězových kladkostrojů má u japonského výrobce dlouhou tradici. Již téměř 80 let společnost vyrábí ruční a elektrické řetězové kladkostroje pro široké spektrum uživatelů.

ter-01

Z historie

Společnost KITO Manufacturing Co. byla založena v roce 1932. O rok později vyrábí svůj první ruční řetězový kladkostroj – typ 40. V roce 1947 následuje řetězový kladkostroj s pákou a v roce 1958 první elektrický řetězový kladkostroj. V roce 1970 společnost mění svůj název na KITO Corporation. V roce 1990 zakládá dceřinou společnost v USA a v dalších letech v řadě dalších zemí, např. Kanadě, Filipínách, Číně, Thajsku a Koreji.

V roce 2006 byla za účelem prohloubení obchodních aktivit na evropském trhu založena dceřiná společnost KITO EUROPE GmbH se sídlem v Düsseldorfu. Na českém trhu je výhradním zástupcem společnost TER Česká s.r.o..

K oblastem obchodní činnosti společnosti patří kromě poradenství, zásobování partnerských firem a specializovaných obchodníků také prodej nových kladkostrojů zákazníkům, distribuce kompletního sortimentu náhradních dílů, servisní činnost a školení zaměstnanců partnerských firem. TER Česká nabízí kompletní sortiment a služby KITO Corporation.

Mimo to je součástí filosofie společnosti zvýšit v silné evropské konkurenci úroveň povědomí o značce a vyzdvihnout výjimečnost produktů KITO. Velkou pomocí je v tomto nelehkém úkolu široké portfolio výrobků a zejména jejich kvalita, bezpečnost, jednoduchá instalace a obsluha.

Výrobní program

Současný výrobní program společnosti tvoří rozsáhlá nabídka ručních a elektrických kladkostrojů, pojezdů a široký sortiment příslušenství.

Ruční kladkostroje s pákou (řady LX a LB)

LX – lehké, malé kladkostroje jsou v nabídce zastoupeny dvěma modely s nosností 250 a 500 kg. LB jsou výkonné, odolné profesionální kladkostroje do nejtěžších podmínek. Jsou nabízeny v 7 nosnostech a dalších variantách. Nejmenší LX003 schováte do kapsy, nejvyšší model LB090 s nosností 9t nabízí KITO jako jediný výrobce na světě.

Ruční kladkostroje s řetězem (CX, CF a CB)

Jsou vhodné do různých pracovních prostředí od potravinářství přes těžký průmysl až po prostředí s výbušnou atmosférou. V nabídce jsou různá provedení s nosnostmi 250 kg-50 t.

Řadu elektrických kladkostrojů

zastupují 3 dvourychlostní modely. Nejmenší EDIII s nosností do 240 kg a napájením 230 VAC má rychlost zdvihu plynule nastavitelnou potenciometrem. Cenově výhodný je nový model EQ s frekvenčním měničem. Špičkový model ER2 s frekvenčním měničem, nosností do 5t, elektromechanickou brzdou má zatřídění až M6.

Standardně jsou elektrické kladkostroje dodávány se závěsným ovladačem. V nabídce jsou také provedení kladkostrojů s ergonomickým ovládáním posuvným kroužkem umístěným na řetězu zdvihu.

Všechny elektrické kladkostroje mohou být dodány i v jednorychlostním provedení.

Jako příslušenství nabízí KITO např. omezovače přetížení, trhací háky, volné, řetězové i elektrické pojezdy a jako novinku také závěsy kladkostrojů s hákem na nosník.

Téměř 90 % všech dílů pochází z vlastní produkce společnosti. Pro zákazníka to znamená naprostou jistotu v oblasti kvality, zásobování náhradními díly a příslušenstvím. KITO je jediným výrobcem kladkostrojů na světě, který si vyrábí vlastní řetězy zdvihu.

Důraz na bezpečnost

ter-02Bezpečnosti kladkostrojů věnují konstruktéři neustále maximální pozornost. Bez nadsázky můžeme konstatovat, že kladkostroje KITO patří k nejbezpečnějším.

Všechny kladkostroje mají vlastní, značkové řetězy zdvihu KITO. Řetězy jsou vyrobeny technologií povrchového niklování. Niklovaný povrch je neprostupný pro molekuly vodíku, zabraňuje vzniku vodíkové křehkosti a spolehlivě chrání řetěz před korozí nebo působením agresivních látek. Ruční kladkostroje mají řetěz s pevností 1 000 kg/mm2, elektrické s pevností 800 kg/mm2. Poslední článek na volném konci řetězu zdvihu je vždy širší a spolehlivě brání vyjetí řetězu z kladkostroje. U modelů CB může být upevněn k tělu kladkostroje čepem. Elektrické kladkostroje mají pružné dorazy konců řetězu a koncové spínače.

Kované háky kladkostrojů jsou vyrobené z legované, tepelně zušlechtěné oceli nebo lehké slitiny. Pro snadnou kontrolu poškození nebo opotřebení mají na povrchu kontrolní značky. Jsou vždy opatřeny bezpečnostní pojistkou.

Volný posuv řetězu zdvihu u kladkostrojů s pákou je vždy důkladně zajištěn před náhodným zapnutím. U modelů LX páčkou na páce, u modelů LB je náhodné zapnutí volného posuvu vyloučeno úplně. Pro zapnutí je nutné nastavit ovládací páčku do správné polohy a vytáhnout kolo volného posuvu. Brzdový mechanizmus kladkostroje je navíc konstruován tak, že nedovolí volný posuv pokud je kladkostroj zatížen břemenem. V nabídce je i model LB bez možnosti volného posuvu.

Většinu kladkostrojů je možné dodatečně vybavit ochranou proti přetížení. Některé typy mají ochranu přímo ve standardním provedení (CX, LB-OLL) nebo je k dispozici jako volitelné příslušenství. Pro pákové kladkostroje LB je v nabídce také páka s indikací přetížení, která jasně a zřetelně upozorní obsluhu pokud je kladkostroj nadměrně zatížen.

Před expedicí z výroby jsou všechny kladkostroje důkladně zkontrolovány a otestovány. Funkční zkoušky elektrických kladkostrojů probíhají při zatížení 125 % a ručních při zátěži 150 % jmenovité nosnosti.

Výrobky KITO mají známou a uznávanou značku kvality a bezpečnosti GS, která spotřebiteli potvrzuje, že výrobek byl zkoušen a certifikován podle německého zákona (GPSG, 2004).

Maximální kvalita a spolehlivost

ter-03jsou pro KITO samozřejmostí a nepsaným standardem. Kladkostroje jsou určené pro profesionální použití v nejnáročnějších podmínkách. Při jejich návrhu jsou v praxi aplikovány nejnovější technologické poznatky, konstrukční řešení a materiály. Velkou pozornost věnují konstruktéři také ergonomii, jednoduché údržbě a servisu. Výsledkem vývoje jsou odolné, kvalitní, ale zároveň lehké a kompaktní kladkostroje, které se dobře používají a ve všech směrech jsou o krok před konkurencí. Kladkostroje mají minimální nároky na servis a běžnou údržbu, na vybrané modely poskytuje výrobce až 3letou záruku.

Za použitá řešení získaly kladkostroje KITO již celou řadu prestižních ocenění.

Elektrické kladkostroje ER2 byly první na světě s frekvenčním měničem integrovaným přímo v kladkostroji. Unikátní elektromagnetická brzda modelu ER2 má životnost 2 miliony brzdných cyklů a 10letou záruku. Pro snadný servis a údržbu je kladkostroj standardně vybaven čítačem provozních údajů.

Těla kladkostrojů jsou ocelová nebo z lehké slitiny a spolehlivě chrání vnitřní mechanizmus před poškozením. Model CB má pro vyšší ochranu před vniknutím nečistot do brzdného systému kryt brzdy zdvojený. Šrouby krytů jsou zapuštěné se zapuštěnými nebo uzavřenými maticemi. Spojovací šrouby háku zdvihu mají vždy korunové matice zajištěné závlačkou.

Řetězy zdvihu mají jemné článkování, které podstatně snižuje opotřebení zdvihového mechanizmu, zejména kladky zdvihu a prodlužuje jeho životnost.

Hřídele převodovky jsou uloženy v pouzdrech z kvalitních materiálů, kuličkových nebo u nejvýkonnějších modelů válečkových ložiscích. Kladka zdvihu se otáčí na jehlovém ložisku.

Stranou pozornosti konstruktérů nezůstává ani příslušenství. Podle ohlasu zákazníků je vyvíjeno příslušenství nové a to současné je neustále zdokonalováno podle zkušeností z provozu a nejnovějších technologických poznatků.

Hladká nebo ozubená kola pojezdů jsou uložena v kuličkových ložiscích. Pojezdy jsou vhodné pro nosníky s profilem H nebo I a přizpůsobitelné i nestandardní šířce příruby. Dvourychlostní elektrické pojezdy jsou řízeny frekvenčním měničem.

KITO a konkurence

ter-04Při vývoji kladkostrojů KITO je kladen nekompromisní důraz na maximální bezpečnost, spolehlivost, jednoduchou údržbu, servis a na snadnou obsluhu. V tom jsou v KITO vždy o krok napřed před konkurencí. Náskok se daří udržet pouze díky neustálému sledování technologického vývoje, nových trendů v oboru a jejich uplatnění v praxi formou inovací stávajících nebo zaváděním nových výrobků. Pro KITO je také velice důležitá zpětná vazba od zákazníků, které věnuje nejvyšší možnou pozornost.

Kladkostroje KITO jsou vždy menší, lehčí a snáze ovladatelné než konkurenční výrobky stejných parametrů.

Zvláštní pozornost si zaslouží všechny ruční kladkostroje KITO.

KITO jsou nejprodávanější ruční kladkostroje na světě.

Srovnatelný ekvivalent „kapesního“ modelu LX003 na současném trhu není. Kladkostroj s nosností 250 kg má i s řetězem hmotnost pouhých 1,6 kg a snadno ho schováte do kapsy. Pákový kladkostroj LB090 s nosností 9t nabízí KITO jako jediný výrobce na světě.

Kompaktní kladkostroj s řetězem CX003 má omezovač přetížení a nerezový ovládací řetěz přímo v základní výbavě.

Elektrické kladkostroje mají značkový frekvenční měnič KITO zabudovaný přímo v kladkostroji. Měnič je navržen a nastaven vždy optimálně pro konkrétní typ kladkostroje. Zákazníkům tak odpadají starosti s výběrem a nákupem vhodného měniče a s jeho montáží, zapojením a nastavením.

Náhradní díly jsou vždy k hned dispozici a KITO garantuje jejich dostupnost ještě po dobu 15 let od ukončení výroby daného modelu. Téměř 90 % všech součástí si vyrábí KITO samo a není závislé na jiných dodavatelích. Zákazník má tak absolutní jistotu, že jeho kladkostroj nebude mimo provoz kvůli dočasně nedostupné součástce. Díly jsou dodávány také formou náhradních sad nebo kompletních součástí. Odpadá tak nutnost jejich pracného nastavování a servis je s běžným nářadím otázkou několika málo okamžiků. Speciální přípravky ani zvláštní školení zaměstnanců nejsou potřeba. Tato koncepce přispívá ke snižování nákladů spojených s provozem kladkostroje.

Novinky KITO 2012

Letošní rok KITO Corporation uvádí na trh hned 2 novinky: elektrický řetězový kladkostroj EQ a závěs kladkostroje s hákem na nosník TK.

EQ

Je cenově výhodný, dvourychlostní řetězový kladkostroj řízený frekvenčním měničem. V nabídce jsou 2 provedení s nosnostmi 500 a 1 000 kg a zatříděním M5. Kladkostroj má novou, kompaktní konstrukci s tělem z lehké slitiny. Na rozdíl od modelu ER2 není vybaven elektromagnetickou ale mechanickou brzdou.

TK

Zákazníky netrpělivě očekávaný závěs TK je doslova hitem. Umožňuje zavěšení libovolného kladkostroje s hákem na nosník. Montáž závěsu utažením svorky je jednoduchá a rychlá. TK je určen pro nosníky s profilem H nebo I a šířkou příruby 75-320 mm. Je nabízen v nosnostech od 1 do 10 t.

Závěrem

Značka KITO nepatří k nejlevnějším. Ovšem za svoje peníze dostanete profesionální kladkostroj špičkové kvality s maximální spolehlivostí, odolností, s minimálními požadavky na údržbu a servis a s jednoduchou obsluhou. Všechny tyto přednosti vyšší pořizovací náklady kladkostroje jednoznačně vyváží. Obvyklý srovnávací parametr, poměr cena/výkon, tak vždy vyznívá nejlépe pro KITO.

Prodej a servis kladkostrojů KITO zajišťuje TER Česká s.r.o. jako výhradní zástupce KITO Corporation v České republice. Firma se zabývá prodejem jeřábové techniky a příslušenství a mimo jiné zastupuje na českém trhu významného italského výrobce T.E.R. Tecno Elettrica Ravasi srl.

Ing. Tomáš Kalabis – TER Česká s.r.o.

Kalendář akcí

<<  Červen 2024  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejnovější akce

Žádné následující události

Odběr novinek

Newsletter T+Tnews

Zobrazit archiv T+T news